Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024
Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 12 Lie 2024

Atskleista sankcijų apėjimo schema, kai į Rusiją išvažiavę vilkikai ten ir paliekami

2024/07/03


Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) specialistais birželio 18–19 dienomis vykdė prevencijos ir kontrolės priemones Medininkų ir Šalčininkų kelio postuose. Pareigūnai teigia nustatę ES sankcijų (vilkikų eksporto draudimo į Rusiją ir Baltarusiją) apėjimo schemą.

Bendri MKT ir LTSA veiksmai Medininkų ir Šalčininkų kelio postuose pradėti antradienį, birželio 18 d. Per dvi dienas trukusį reidą buvo tikrinamos krovininės transporto priemonės, vežančios prekes į Baltarusiją ir Rusiją.

Tikrinimų metu užfiksuoti sisteminiai (iki 10 proc. krovininio transporto srauto) pažeidimai (galiojančių licencijų nebuvimas, vairavimas nenaudojant vairuotojo kortelės arba naudojant suklastotą ir kt.). Tokie pažeidimai naudojami kaip ES taikomų sankcijų Rusijai ir Baltarusijai apėjimo įrankis, padedantis kai kurioms įmonėms rasti landas neteisėtai veiklai.

Pareigūnai teigia nustatę sankcijų, draudžiančių krovininių vilkikų eksportą į Rusiją ir Baltarusiją bei tokių transporto priemonių tranzitą per Rusiją (išskyrus, kai gabenamos prekės) apėjimo schemą.

Lietuvoje registruotų ūkio subjektų krovininiai vilkikai su puspriekabėmis išvažiuoja į minėtas valstybes, neva gabendami prekes ar važiuodami jų paimti, tačiau atgal taip ir nebegrįžta, tikėtina, užsienyje tiesiog perregistruojant.

Panaši situacija fiksuojama ir su prabangiais lengvaisiais automobiliais – pastebėta, jog pavieniai asmenys savo vardu registruoja tokias transporto priemones, kurios išvažiuoja į minėtas valstybes, bet vėliau į Lietuvą nebegrįžta. Šitaip bandoma išvengti LR muitinės taikomos sugriežtintos kontrolės dėl galimo automobilių patekimo į Rusiją.

Tokių įmonių veikla bus stebima. Artimiausiu metu bendros abiejų institucijų kontrolės priemonės pasienio postuose bus stiprinamos, nuolat vykdomi reidai, detalūs patikrinimai.

Už tokius sankcijų pažeidimus juridiniams asmenims Tarptautinių sankcijų įstatymo 15 straipsnis numato baudą siekiančią nuo 50 iki 100 procentų prekių vertės ir ne mažesnę negu 10 000 eurų.

 

Muitinės informacija

 

Dalintis
Verslas