Ashburn +19,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 8 Bir 2023
Ashburn +19,8 °C Debesuota
Ketvirtadienis, 8 Bir 2023

„AUGA group“ pajamos šiemet didėja

2022/09/04


Ekologiško maisto gamintojos „AUGA group“ pardavimo pajamos per pirmą 2022 metų pusmetį siekė 33,99 mln. Eur ir buvo 3 proc. didesnės, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu ankstesniais metais, kai pardavimo pajamos sudarė 33,13 mln. Eur.

Pozityvios tendencijos

Auga group, Kęstutis Juščius, biometanu ir elektra varomi traktoriaiPer pirmus šešis 2022 metų mėnesius bendrasis grupės pelnas pasiekė 12,43 mln. Eur, žymėdamas 46 proc. augimą, palyginti su praėjusiais metais (8,50 mln. Eur). Ataskaitiniu laikotarpiu grupė uždirbo 3,65 mln. Eur grynojo pelno, kai tuo pačiu metu pernai grynasis pelnas buvo 0,75 mln. Eur. Ataskaitiniu laikotarpiu grupės EBITDA (pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją – red. past.) siekė 15,05 mln. Eur ir buvo 35 proc. didesnis nei ankstesniais metais, kai šis rodiklis siekė 11,14 mln. Eur.

Bendri šių metų pirmojo pusmečio pardavimų rezultatai yra panašūs į praėjusių metų, nes 2022 m. pirmąjį pusmetį buvo parduodamas 2021 metų derlius. Šių metų derliaus pardavimų rezultatai bus matomi tik nuo trečiojo ketvirčio, tačiau galutinis pelno ir EBITDA rezultatas jau dabar rodo pozityvias tendencijas: pelnas padidėjo, palyginus su ankstesniais metais.

„Kaip ir kiti gamybos sektoriaus atstovai, šiemet susidūrėme su iššūkiais dėl drastiškai išaugusių energijos kaštų. Šių dienų kontekstas leidžia daryti išvadą, kad mūsų strateginis žingsnis investuoti į biometano gamybą iš žemės ūkio atliekų ir juo pakeisti veikloje naudojamą iškastinį kurą buvo teisingas. Metų pabaigoje pradėsime biometano gamybą – tai iš dalies atsvers patiriamą neprognozuojamą energijos kaštų įtaką ir leis padidinti verslo atsparumą išorės faktoriams“, – teigia „AUGA group“ generalinis direktorius Kęstutis Juščius.

Augalininkystė

2022 m. birželio 30 d. vertinimu, augalininkystės derlius bus geresnis negu pernai, o išaugusios produkcijos kainos kompensuoja padidėjusius gamybos kaštus – tai daro didžiausią įtaką rezultatams. Vis dėlto, galutinį 2022 m. augalininkystės segmento rezultatą grupė galės įvertinti pasibaigus trečiajam ketvirčiui. Orai taip pat turės įtakos galutiniam 2022 m. rezultatui, tikėtina, kad neigiamas poveikis šiemet bus gerokai mažesnis nei pernai, kuomet 2021 m. trečiąjį ketvirtį įvyko reikšmingos pelno dėl biologinio turto pripažinimo tikrąja verte korekcijos.

Iš viso per pirmąjį 2022 m. pusmetį grupė apskaičiavo 9,62 mln. Eur pelno dėl biologinio turto pripažinimo tikrąja verte. Šis rezultatas yra 47 proc. didesnis, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, kai jis siekė 6,53 mln. Eur. Per pirmąjį 2022 m. pusmetį augalininkystės segmento bendrasis pelnas, apimantis žemės ūkio produkcijos pardavimo rezultatą, biologinio turto tikrosios vertės pokyčius bei žemės ūkio subsidijas, pasiekė 11,29 mln. Eur ir buvo 50 proc. didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Pienininkystė

Pienininkystės segmento rezultatas per pirmąjį 2022 m. pusmetį pagerėjo, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Daugiausia įtakos turėjo augančios produkcijos kainos. Segmento pardavimo pajamos per pirmąjį 2022 m. pusmetį buvo 8,14 mln. Eur, o pernai – 6,73 mln. Eur. Bendrasis segmento pelnas per pirmąjį 2022 m. pusmetį pasiekė 1,29 mln. Eur. 2021 m. to paties laikotarpio segmento bendrasis nuostolis buvo 0,27 mln. Eur. Vis dėlto primilžis antrąjį šių metų ketvirtį sumažėjo 4 proc., palyginti su tuo pačiu ketvirčiu pernai. Tam įtakos turėjo prastas pernykštis derlius ir dėl to nukentėjusi šiemečių pašarų kokybė dėl trūkstamų pašarų ingredientų. Tikimasi, kad po naujojo 2022 m. derliaus pašarų sudėtis bus atnaujinta ir primilžis grįš į buvusį lygį.

Grybininkystė

Grybininkystės segmente pagrindiniais iššūkiais išlieka augantys kaštai, daugiausia susiję su energetika. Nors gamybos apimtys grįžta į ankstesnį lygį, energetikos išlaidos per pirmus 6 šių metų mėnesius padidėjo 124 proc., palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tai lėmė neigiamą grybininkystės segmento rezultatą. Per pirmąjį 2022 m. pusmetį grybų auginimo segmento pardavimo pajamos viso siekė 14,28 mln. Eur. Pardavimų rezultatas yra panašus į pasiektą pernai tuo pačiu laikotarpiu (14,33 mln. Eur). Bendrasis grybininkystės segmento nuostolis siekė 0,33 mln. Eur. Pernykštis segmento pelnas buvo 0,59 mln. Eur.

Galutiniam vartojimui skirti produktai

Grupės duomenimis, segmento rezultatai per pirmąjį 2022 m. pusmetį augimo neparodė. Pardavimų sezoniškumas galutiniam vartojimui skirtiems produktams didėja, dalis planuotų pardavimų numatoma įgyvendinti trečiajame ketvirtyje. Tačiau dėl globalaus infliacijos šuolio, logistikos trukdžių, kurie kelia iššūkius įgyvendinant projektus Japonijoje ir JAV rinkose, numatoma, kad šių metų augimo planas segmente nebus įvykdytas.

Per pirmąjį 2022 m. pusmetį segmento pardavimai siekė 2,72 mln. Eur, kai tuo pačiu laikotarpiu pernai segmento pardavimai buvo 2,59 mln. Eur. Galutiniam vartojimui skirtų produktų segmento bendrasis pelnas per pirmąjį 2022 m. pusmetį buvo 0,19 mln. Eur. 2021 m. ataskaitiniu laikotarpiu šis rodiklis siekė 0,66 mln. Eur. Augantys kaštai taip pat turėjo įtakos šio segmento pelningumui.

Technologijų vystymas

Grupė tęsia technologinių projektų įgyvendinimą, numatytą 2022 m. Vystomi biometano gamybos infrastruktūros objektai, vienas jų gamybą pradės jau šių metų pabaigoje. Būsimi biometano gamybiniai pajėgumai leis pilnai padengti grupės poreikį. Per paskutinį metų ketvirtį grupė planuoja pabaigti pirmąją biometano ir elektra varomų traktorių partiją. Taip pat grupė tęsia specializuotų pašarų gamybos technologijos bandymus, kurių tikslas – didesnis primilžis ir mažesnis galvijų virškinimo metu išmetamas CO2 emisijų kiekis.

 

„AUGA group“ informacija

 2022.09.04

Susijusios temos - skaitykite: Auga group, Kęstutis Juščius, biometanu ir elektra varomi traktoriai

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/06/07

Strasbūre – byla dėl neatkurtų nuosavybės teisių

Birželio 1 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) paskelbė nutarimą byloje Lozovskienė prieš Lietuvą (peticija Nr. 50831/19). Peticija pripažinta nepriimtina, nes pareiškėja nepanaudojo vidaus teisinės gynybos priemonių.
2023/06/07

ES telkia paramą po Kachovkos užtvankos sugriovimo

Naujosios Kachovkos užtvankos Ukrainoje sugriovimas sukėlė pražūtingų humanitarinių ir ekologinių padarinių. Tebevykstant nukentėjusių gyventojų evakuacijai Ukraina paprašė tarptautinės ES pagalbos – įrangos ir technikos, skirtos paga...
2023/06/07

Į buvusį vienuolyną plūsta smalsuoliai – svarbus vaidmuo tenka ir kaimo bendruomenei

Palėvenėje užaugę dabartiniai keturiasdešimtmečiai, penkiasdešimtmečiai savo vaikystėje, jaunystėje sunkiai būtų patikėję, kad apleisti buvusio vienuolyno pastatai bus prikelti naujam gyvenimu. Šiandien senos legendos bei isto...
2023/06/07

Gamybiniame bandyme tirta organinių granuliuotų trąšų įtaka augalams

Vienas iš sveiko dirvožemio principų – gyvulininkystės ir augalininkystės sąveika siekiant turtinti dirvožemį organine medžiaga. Gyvulininkystės ar mišriuose ūkiuose kaupiamą mėšlą galima naudoti dirvožemiui gerinti, tač...
2023/06/07

Akcijų išpirkimas – galimybė išvengti akcininkų konflikto, bet apsispręsti reikia iki lapkričio

Daugelis dabar svarsto, ar Vyriausybė tikrai išeis iš kambario nebaigusi pradėtų ir žadėtų darbų. Mokestinė reforma pakibo ant plauko. Tačiau dalį anksčiau planuotų pokyčių valdžia palaiminti spėjo. Tarp jų – ir Akcinių bendrov...
2023/06/07

Vidaus reikalų ministerija suteiks paramą Ukrainai po hidroelektrinės užtvankos sunaikinimo

Vidaus reikalų ministerija (VRM) suteiks skubią pagalbą Ukrainai sunaikintos Kachovkos hidroelektrinės užtvankos sukeltiems padariniams likviduoti. Šiam ministerijos sprendimui skubos tvarka pritarė Vyriausybė.
2023/06/07

100 metų minėsianti Dainų šventė kitąmet suburs net 35 tūkstančius atlikėjų

Vienas didžiausių šalies renginių vyks tik kitąmet, tačiau organizatoriai jau dėlioja realius skaičius. 35 tūkstančiai atlikėjų, 100 dirigentų, 40 val. programos ir 150 tonų įrangos – tokiais skaičiais šiandien ryte pristatyta ...
2023/06/07

Vyriausybė pritarė, kad būtų stiprinama transporto taršos kontrolė

Trečiadienį Vyriausybė pritarė Saugaus eismo automobilių keliais ir Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės įstatymų pakeitimams, kurie padės sustiprinti transporto priemonių taršos kontrolę kelyje, sumažinti neigiamą kelių transporto povei...
2023/06/07

Privalomojo sveikatos draudimo sistema: ką daryti, jei nutrūko draudimas?

Į ligonių kasas dažnai kreipiasi gyventojai, sužinoję, kad jiems nutrūko privalomasis sveikatos draudimas. Žmonės klausia, kaip tokiu atveju elgtis. Valstybinės ligonių kasos specialistai (VLK) primena, kad draudimas gali nutrūkti laiku nesumokėju...