Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +23,8 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Aukcione bus parduodamas žuvininkystės kompleksas

2024/03/26


Turto banko aukcione bus parduodama žuvininkystės komplekso dalis, kuriame prieš daugiau nei 50 metų buvo pradėta kurti lietuviška karpių veislė. Kompleksą sudaro 56 tvenkiniai ir 7 pastatai. Bendras teritorijos plotas siekia daugiau nei 281 ha, iš kurio – 124 ha – bus parduodama aukcione, o likusi dalis – nuomojama.

Pasak Turto banko Pardavimo departamento direktorės Guodos Gurauskaitės, tai vienas didžiausių aukcione parduodamų Turto bankui perduotų objektų. Dažniausiai žuvininkystės pramonėms atstovai vykdydami savo veiklą sklypus linkę nuomotis, todėl šis kompleksas išsiskiria tuo, kad dalis šio turto sklypo taptų aukciono nugalėtojo nuosavybe.

„Komplekse toliau būtų galima vystyti žuvininkystės veiklą, nes teritorija turi šiai veiklai reikalingus komponentus – yra hidrotechnikos įrenginiai, sandėliavimo ir inžineriniai statiniai. Pagal paskirtį, teritorijoje taip pat galima vykdyti sodininkystės, gėlininkystės, šiltnamių, medelynų ir kitų specializuotų ūkių veiklas. Tai plačių galimybių teritorija, ramioje ir miškingoje vietoje“, – pažymi G. Gurauskaitė.

Žuvininkystės atgimimo vieta

Per karą ir pokario metu didelė dalis žuvininkystės centrų buvo sugriauta, o tuometinės veislinės karpių rūšys sunaikintos arba sumaišytos. Dėl šios priežasties karpių istoriją Lietuvoje reikėjo pradėti iš naujo.

Prienų rajone, Mikalinės kaime, prieš pusę amžiaus prasidėjo Lietuvos karpių atgimimas. Šioje vietoje dar 1967 m. iškasti pirmieji tvenkiniai ir įsteigtas Šilavoto selekcinis skyrius, o nuo 1972 m. prasidėjo pagrindiniai lietuviškos karpių veislės kūrimo darbai.

Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, ūkiui buvo patikėta valstybinė karpių selekcijos misija. Ilgamečio selekcinio darbo dėka iš Bubių ir Vokiečių veislių mišrūnų išveista Šilavoto karpių rūšis, kuri 2010 metais oficialiai pripažinta lietuviška žuvų veisle.

Ūkis pagrinde užsiėmė veisliniu, selekciniu darbu moksliniais pagrindais. Prekinės žuvys čia nebuvo auginamos, parduodamas buvo įžuvinimo mailius bei karpiai reproduktoriai.

Šilavoto ūkis buvo valdomas Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM). 2019 m. ŽŪM nutarė atsisakyti nacionalinės žuvų selekcijos bei likviduoti Šilavoto karpių veislyną, o 2022 m. objektas perduotas Turto bankui.

Žuvininkystės komplekso aukcionas įvyks šių metų birželio 3 d., svetainėje www.eaukcionai.lt, registracija į aukcioną prasidės gegužės 27 d.

Pradinė turto pardavimo kaina 566 tūkst. Eur. Pardavus šį turtą, lėšos bus pervestos į valstybės biudžetą.

 

Turto banko informacija

Dalintis