Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023
Ashburn +15,3 °C Debesuota
Šeštadienis, 1 Bal 2023

Automobilių valstybinių numerių formate atsiras Vytis

2023/01/23


Šių metų spalio 1-ąją įsigalioja Valstybės herbo, kitų herbų ir herbinių ženklų įstatymo pataisa, kuri Seimo narių dauguma buvo priimta praėjusių metų birželio 21 dieną. Ji numato, kad valstybės herbas gali būti naudojamas ant motorinių transporto priemonių ir jų priekabų valstybinio registracijos numerio ženklų.

Iki šiol pagal įstatymą Lietuvos valstybės herbas galėjo būti naudojamas keturiais atvejais: Lietuvos banko blankų dokumentuose, herbiniame antspaude, iškaboje, antraštiniuose puslapiuose ir leidiniuose; ant pinigų; krašto apsaugos sistemos karių ir statutinių valstybės tarnautojų uniformų skiriamuosiuose ženkluose; ant pašto ženklų.

Seimo nario Andriaus Kupčinsko inicijuota pataisa į įstatymą įtrauktas penktasis punktas, numatantis mūsų Herbo įkomponavimą valstybiniuose automobilių numeriuose.

„Pagrindinis motyvas, lėmęs šią iniciatyvą, buvo, jog prieš keletą metų mūsų šalies automobilių numeriuose nebeliko techninę apžiūrą liudijančių lipdukų. Atsiradus daugiau laisvos vietos numeriuose, imame gerą Europos valstybių pavyzdį ir ten papildomai įterpiame mūsų nacionalinį simbolį – Vytį“, – teigia politikas.

Jo pastebėjimu, Lietuvos automobilių valstybinių numerių šriftai yra vieni didžiausių ES šalyse. Daugeliu atvejų kitur įprasti skaičių ir raidžių deriniai iš 7–8 simbolių, o pas mus – tik 6. Vyčio ženklui įterpti vietos yra pakankamai.

Valstybės tapatybės simboliai ant automobilių registracijos numerių šiuo metu naudojami mažiausiai penkiose ES valstybėse, taip pat Šveicarijoje.

Parlamentaras pasidalijo žinia, VĮ Regitroje dėl naujosios įstatymo nuostatos vyko diskusija. Jos metu buvo patvirtinta, jog svarbiausi darbai atlikti, Lietuvos heraldikos komisija patvirtino variantą, kaip turės būti tinkamai įkomponuotas Vytis. Regitros skaičiavimais, tokie numeriai užims apie 90% visų automobilių numerių Lietuvoje. Dar turės būti surengti viešieji pirkimai, kurių metu bus paaiškės, kas įgis teisę gaminti naujo modelio numerius.

„Vyčio atvaizdavimas valstybiniuose numeriuose ne tik stiprins mūsų tautinę tapatybę ir pasididžiavimą savo Valstybe, bet ir bus atpažįstamas bei populiarinamas keliaujant Lietuvos, Europos ar tolimesniais keliais. Tai viena efektyviausių, praktiškai nekainuojančių, Valstybės reprezentavimo formų, kai valstybės piliečiai tuo pačiu turi galimybę reklamuoti savo šalį“, – teigė A. Kupčinskas.

 

ŪP informacija

Seimo nario A. Kupčinsko pateiktoje nuotraukoje – pavyzdys, kaip Vytis atrodys valstybiniame registracijos numeryje.

Dalintis

2023/04/01

Paroda „Ką pasėsi... 2023“ – žvilgsnis į agroverslo ateitį (galerija)

ŪP korespondentas Justinas ADOMAITIS. – Šiandien – paskutinė tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi... 2023“ diena. Parodos šeiminikės –  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU...
2023/04/01

Traukiasi dar vienas nepriklausomas elektros tiekėjas

Penktadienį BNS, remdamasis LRT naujienų portalu, paskelbė, kad „Birštono elektra“ nuo gegužės 1-osios nutraukia elektros energijos nepriklausomo tiekimo veiklą.
2023/04/01

Modernizuojant laivybos kelią Nemunu pradedamas finišo etapas

Modernizuojant laivybos kelią didžiausia Lietuvos upe – Nemunu pradedamas baigiamasis darbų etapas, kurio metu upės vagoje Pagėgių ir Šilutės rajonuose bus įrengtos upės tėkmę reguliuojančios bunos, leisiančios užtikrinti reikiamą lai...
2023/04/01

Karikatūristų bendruomenės šventė

ŪP portalo redaktorė Irma DUBOVIČIENĖ. – Balandžio pirmoji Lietuvos dailininkams karikatūristams yra šventė. Tą dieną jie tradiciškai mini susitikdami savo darbų parodose. Tradicija nelaužoma ir šiemet, nors paroda suren...
2023/04/01

Žaliuojanti puokštelė Verbų sekmadieniui

Jau šį sekmadienį dalis tikinčiųjų eis į bažnyčią – likus savaitei iki Velykų švenčiamas Verbų sekmadienis. Katalikams tai žymi Biblijoje aprašytą Kristaus įžengimo į Jeruzalę įvykį. Bet kaip tai susiję su nuskintų augal...
2023/04/01

Lietuvos vynuogių augintojams – ES parama vyno gamybai

Jau birželio mėnesį Lietuvos vyninių vynuogių veislių augintojai ir vyno iš jų gamintojai galės teikti paraiškas ir pasinaudoti Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinės intervencinės priemo...
2023/04/01

Keičiasi leidimų išdavimo tvarka

Balandžio 1-ąją įsigaliojo Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo pakeitimai. Nuo šiol asmenims bus išduodami elektroniniai leidimai laikyti ar nešiotis ginklus bei apsaugos darbuotojo pažymėjimus.
2023/03/31

Prezidentas pristatė Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį visuomenei pristatė šių metų liepos mėnesį Vilniuje vyksiančio NATO viršūnių susitikimo logotipą.
2023/03/31

Priėmė sprendimą byloje dėl nealkoholinio alaus reklamos teisėtumo

Administracinėje byloje ginčas kilo dėl Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimo „Taikyti ekonomines sankcijas UAB „Kalnapilio-Taurė grupė“ už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimus“, kuriuo nutarta s...