Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

Baigėsi aktyvi pavasarinė paukščių migracija, tačiau paukščių augintojai raginami išlikti budrūs

2024/05/08


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama kontroliuoti paukščių gripo plitimą ir galimą patekimą į naminių paukščių laikymo vietas informuoja, kad pavasarinė laukinių vandens paukščių migracija jau pasibaigė. Lietuvos ornitologų draugija praneša, kad didžioji dalis (75–80 proc.) migruojančių paukščių jau grįžo iš šiltųjų kraštų ir šiuo metu peri jauniklius.   

migracijai pasibaigus, VMVT skatina paukščių augintojus vis dėl to ir toliau laikytis griežtų biosaugos taisyklių ir laikyti naminius paukščius pastatuose. Paukščių ir toliau rekomenduojama neišleisti į lauką arba juos leisti tik į aptvertas lauko aikšteles ar teritoriją, kad naminiai paukščiai turėtų kuo minimalesnes galimybes kontaktuoti su laukiniais vandens paukščiais.

m. ES šalyse labai patogeniškas paukščių gripas (LPPG) nustatytas daugiau nei 12 tūkst. laukinių paukščių. Po to, kai naminių paukščių ūkiuose buvo nustatytas LPPG, sunaikinta per 3 mln. paukščių. Taip pat sunaikinta daugiau nei 1 tūkst. nelaisvėje gyvenančių paukščių (zoologijos soduose, dekoratyviniais tikslais laikomų ir t. t.)

tarpu Lietuvoje pernai LPPG nustatytas 192-iems laukiniams paukščiams. 2023 m. Lietuvoje nustatytas pirmasis paukščių gripo atvejis komerciniame Marijampolės kalakutų ūkyje, kuriame nugaišo net 6361 kalakutas. Virusas įsisuko ir į paukščių ūkį Varėnoje, kuriame nugaišo 34 paukščiai.

Rekomendacijas, kaip apsaugoti naminius paukščius ir imtis prevencinių priemonių rasite čia.

 

VMVT informacija

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius