Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 4 Spa 2023
Ashburn +22,5 °C Mažai debesuota
Trečiadienis, 4 Spa 2023

Baigus studijas – garantuotas darbas ir didėjantis poreikis rinkoje

2023/05/19


Studijų ir kokybės vertinimo centro (SKVC) sudaryta nepriklausoma tarptautinė ekspertų grupė dar pernai rudenį atliko išsamų Vilniaus kolegijos (VIKO) veiklos išorinį vertinimą. Ekspertai iš Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Nyderlandų, Estijos ir Lietuvos VIKO veiklą įvertino teigiamai, ir SKVC kolegiją akreditavo maksimaliam, septynerių metų laikotarpiui.

Greičiausiai darbą randa veterinarijos specialistai

„Kurdami ir vykdydami studijų programas stengiamės atliepti darbo rinkos poreikius. Vienas iš svarbiausių mūsų tikslų kuriant ir vykdant studijų programas – užtikrinti, kad jos atlieptų dabartinius darbo rinkos poreikius. Siekiame rengti specialistus, kurie būtų paklausūs darbo rinkoje ne tik šiandien, bet ir ateityje. Tai padaryti įmanoma studentams suteikiant galimybę įgyti ne tik teorinių, bet ir praktinių įgūdžių. Pastebėjome, kad būtent praktinių užsiėmimų metu studentams kyla daugiausia klausimų, jie daug greičiau, lengviau ir geriau įsigilina į studijuojamus dalykus“, – pasakoja dr. Žymantė Jankauskienė. Greičiausiai įsidarbina kolegiją baigę IT, sveikatos priežiūros specialistai. Tai – programuotojai, slaugytojai, veterinarai medicinos technologijų specialistai. Tikėtina, kad šių specialybių poreikis augs ir ateityje – visuomenė ne tik skaitmenizuojasi, bet ir sensta. Tai ir formuoja darbo rinkos poreikius.

Augintiniai – dabartis ir ateitis.

Vieni lyderių, kurie baigę studijas nesunkiai randa darbą, – veterinarijos felčeriai. Net 96 proc. VIKO veterinarijos studijas baigusių studentų darbą susiranda per pirmuosius metus po studijų baigimo, rodo naujausi VIKO duomenys. „Tikėtina, kad veterinarijos specialistai ir toliau išliks itin paklausūs darbo rinkoje: COVID-19 pandemijos laikotarpiu reikšmingai išaugo augintinių skaičius Lietuvoje ir pasaulyje“, – teigia VIKO Veterinarijos katedros vedėja dr. Virginija Jarulė.  2020 m. Lietuvoje užregistruoti 149 183 gyvūnai augintiniai (šunys, katės ir šeškai). Gyvūnų augintinių registro duomenimis, pernai tiek dėl įstatymų kaitos, tiek dėl didesnio augintinių skaičiaus namuose jau užregistruoti net 322 586 gyvūnai augintiniai.

„Toks spartus augimas lemia ir veterinarijos specialistų paklausos augimą. O kur dar ūkiuose auginami naminiai gyvūnai. Jiems taip pat reikalingos veterinarų paslaugos. Ypač veterinarijos specialistų poreikis jaučiamas regionuose“, – sako dr. V. Jarulė.

Veterinarijos studentams pacientų netrūksta.

Darbo rinkoje – didelis veterinarų poreikis

Dabar – pats tinkamiausias laikas studijuoti veterinariją, rodo įvairūs tarptautiniai tyrimai. Amerikiečių mokslininkų duomenimis, jau 2030 m. JAV trūks maždaug 15 tūkst. veterinarų. Nors atitinkamų skaičiavimų Lietuvoje nėra, tikėtina, kad veterinarijos gydytojų ir felčerių poreikis mūsų šalyje nuolat augs.

„Viena priežasčių – senstanti visuomenė. Kasmet į pensiją išeina daugiau specialistų, nei ateina naujų. Taip pat augantį veterinarijos specialistų poreikį nulėmė ir pandemija, kurios metu itin daug žmonių nusprendė įsigyti ar globoti benamius augintinius, kuriems dabar reikalinga reguliari veterinarinė priežiūra“, – įžvalgomis dalijasi VIKO Veterinarijos klinikos vadovas Robert Masoit.

Veterinarijos klinika aprūpinta modernia medicinine įranga.

Augant veterinarijos specialistų poreikiui Lietuvoje ir pasaulyje, VIKO ekspertai pabrėžia, kad svarbu galvoti ne tik apie tai, kaip parengti reikiamą skaičių veterinarijos felčerių, komandos narių, kurie svarbūs gydant, prižiūrint augintinius, bet ir kaip užtikrinti aukštą studijų kokybę, kad jauni specialistai įgytų ne tik teorinių, bet ir taip reikalingų praktinių žinių.

„Kasmet Veterinarijos studijų programą VIKO, vienintelėje šalyje rengiančioje veterinarijos felčerius, baigia apie 60–70 studentų. Kad veterinarijos studijas baigę studentai galėtų tapti tikrais savo srities profesionalais, būtina skirti dėmesio ne tik teorinėms, bet ir praktinėms žinioms bei įgūdžiams ugdyti. VIKO Veterinarijos klinika atnaujinta už beveik milijoną eurų, tad studentai ir dėstytojai gali mokytis dirbti su pažangiausiomis priemonėmis ir naujausia įranga – inhaliacinės narkozės aparatu, echoskopais, gastroskopais, skaitmeniniais rentgeno aparatais, kraujo ir šlapimo analizatoriais“, – dėsto R. Masoit.

VIKO studentai ir dėstytojai parodoje „Karjera ir studijos“.

Pirmasis atlyginimas – per tūkstantį eurų

Per pirmuosius metus po studijų baigimo įsidarbinę VIKO studijas baigę veterinarijos specialistai per mėnesį vidutiniškai uždirba 1 323 Eur neatskaičius mokesčių.

„Tai, kad beveik visi VIKO veterinarijos studijų absolventai darbą susiranda per pirmuosius metus po studijų baigimo, ir sąlyginai aukštas pirmasis atlyginimas – įrodymai, kad veterinarijos specialistų paklausa darbo rinkoje yra didelė“, – teigia dr. V. Jarulė.

Dabar VIKO Veterinarijos studijų programoje studijuoja beveik 180 studentų, o studijos trunka trejus metus. Baigę studijas jie įgis veterinarijos mokslų profesinio bakalauro laipsnį ir veterinarijos felčerio kvalifikaciją. VIKO parengti aukštos kvalifikacijos veterinarijos felčeriai gali asistuoti veterinarijos gydytojui operacijų metu, ruošti gyvūnus medicininėms procedūroms ir tyrimams, suteikti pirmąją pagalbą, įvertinti klinikinę gyvūno būklę ir negalavimus.

„VIKO veterinarijos krypties studijas SKVC sudaryta tarptautinių ekspertų grupė įvertino labai gerai. Veterinarijos studijų programa akredituota maksimaliam, 7-erių metų laikotarpiui. Sritys „Dėstytojai“ ir „Studijų materialieji ištekliai“ įvertintos kaip išskirtinės kokybės ir gavo maksimalų įvertinimą – 5 balus. Tai yra sritys, vertinamos išskirtinai gerai nacionaliniame kontekste ir tarptautinėje erdvėje“, – džiaugiasi dr. V. Jarulė.

 

Partnerio fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/10/03

Žemaičių Naumiestyje: kopūstienė bei geriausių krašto ūkininkų apdovanojimai

Žemaičių Naumiestyje rugsėjo 30 d. netilo šventinis šurmulys! Čia visi susirinko į vieną gardžiausių Pamario krašto švenčių ,,Kai ilsisi noragai, garuoja pyragai“.
2023/10/03

„Achema“ atnaujino antrojo amoniako gamybos cecho darbą

Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovė „Achema“ atnaujino ilgiau nei metus sustabdyto antrojo amoniako gamybos cecho veiklą, BNS patvirtino įmonės komunikacijos vadovė Jolita Macelytė. Pasak jos, antrasis cechas veikia nuo praėjus...
2023/10/03

Elektros vidutinė savaitės kaina biržoje mažėja antrą savaitę iš eilės

Rugsėjo mėnesio vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,117 Eur/kWh be PVM – tai 14 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą, kuri buvo 0,102 Eur/kWh. Tačiau vidutinė savaitės kaina mažėja antrą savaitę iš eilės ir ...
2023/10/03

Naujausias VU mokslininkų tyrimas atskleidė verslo požiūrį į kriptovaliutų panaudojimo tendencijas

Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto mokslininkų grupė atliko tyrimą, orientuotą į finansų technologijų galimybes turizmo rinkoje. „Nors rinkoje dažnai pastebimas susidomėjimas finansų technologijomis ar s...
2023/10/03

Pasveikinti Švenčionių rajono ūkininkai

Rudeniniame kermošiuje pasveikinti versliausi, darbščiausi ir inovatyviausi 2023 m. Švenčionių rajono ūkininkai.
2023/10/03

Svarbu: kaip patikslinti durpžemių plotus?

Pareiškėjai, įžvelgę durpžemių nustatymo netikslumus ariamoje žemėje pagal Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų, taikomų nuo 2023 metų, aprašą, turi kreiptis į valstybės įmonę Žemės ūkio duomenų cen...
2023/10/03

Ligonių kasos: regos negalią turintys pacientai sulauks didesnės pagalbos

Gera žinia regėjimo sutrikimų turintiems žmonėms – gerokai padidėjo kompensuojamųjų akinių lęšių bazinės kainos, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo ...
2023/10/03

Dėl ministerijų neveiklumo ES investicijos vis dar nepasiekia regionų

Baigiantis jau tretiems 2021–2027 m. Europos Sąjungos (ES) finansinės perspektyvos metams, Lietuvos regionuose nepradėtas nei vienas investicinis projektas, nes šalies ministerijos iki šiol nepabaigia planavimo proceso. Regiona...
2023/10/03

Valstybinė grūdų kontrolė iš Ukrainos – Lenkijos pasienio perkeliama į Lietuvą

Antradienį vykusiame Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos žemės ūkio ministrų susitikime pasiektas svarbus susitarimas, leidžiantis perkelti tranzitu vežamų ukrainietiškų grūdų forminimo procedūras iš Ukrainos – Lenkijos pasienio į K...