Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Baltijos taurės lenktynėse Lietuvos ristūnai žirgai pelnė prizinę komandinę vietą

2023/10/25


Šeštadienį, spalio 21 d., Tuulos hipodrome vykusiose ristūnų žirgų lenktynėse Baltijos taurė antrus metus iš eilės liko Estijoje. Tačiau komandinėje įskaitoje lyderystė atiteko Lietuvos ristūnų žirgams.

Lietuvos ir Estijos ristūnų žirgų rezultatai panašūs

„Lietuvos ir Estijos ristūnai žirgai tradiciškai rodo labai panašius rezultatus. Tiesiogine ir perkeltine prasme bėgame ne vieni kitiems iš paskos, o greta, ir susitikdami Baltijos taurės lenktynėse kasmet keliame kartelę šios žirgų veislės augintojams, treneriams ir vadeliotojams“, – sako Respublikinės lenktyninių žirgų lygos (RLŽL) direktorė Joana Kėrytė.

Ir Estija, ir Lietuva komandinėje įskaitoje pelnė vienodai – po 46 taškus. Pirmą komandinę vietą Lietuvai lėmė įskaitiniuose važiavimuose iškovotas didesnis aukštesnių vietų skaičius.

Itin gerai pasirodė trimečių važiavime finišo liniją pirmi kirtę ir 10 taškų lietuvių komandai laimėję Misteris (laikas – 1 min. 18,6 sek., savininkė Eglė Lepeškienė) ir vadeliotojas Rytis Lepeška. 10 taškų pelnė keturmečių žirgų važiavime dalyvavęs įskaitinis duetas Brave Sensation (1 min. 19,9 sek., savininkas Virginijus Vaidotas) ir Egidijus Gudonis.

Baltijos taurės važiavimuose iš viso Lietuvos komanda pelnė 26 taškus, iš jų 16 pirmame ir 10 antrame važiavime.

Susumavus dviejų 1640 m ir 2140 m Baltijos taurės važiavimų rezultatus ir išvedus greičio vidurkį, Baltijos Taurės nugalėtojais pripažinti J J Another Vinn (vidurkis 1 min. 16,55 sek.) ir Jelenos Fironovos duetas ir Estijos. Vos keturiomis dešimtosiomis sekundės atsiliko ir antrąją vietą iškovojo duetas iš Lietuvos Panther Face (vidurkis 1 min. 16,95 sek., 17 taškų, savininkas UAB „Faktus“), vadeliojamas Ernesto Juškausko. Dėl Baltijos taurės tradiciškai rungiasi suaugę Estijos, Latvijos ir Lietuvos A reitingo ristūnai žirgai. Šiais metais dalyvavo 7 duetai, iš jų Lietuvai atstovavo 3. Baltijos taurės važiavimuose dalyvavę Sorana (vidurkis 1 min. 18,35 sek., 5 taškai) ir Saulius Mikulevičius liko penkti, Maibah (1 min. 18,20 sek., 4 taškai) ir Egidijus Gudonis – šešti.

Baltijos taurės lenktynės kitąmet – Lietuvoje

Kitais metais Baltijos taurės ristūnų žirgų lenktynes vyks Lietuvoje, jas rengs RLŽL.

Baltijos šalių ristūnų žirgų taurės lenktynės pradėtos rengti dar iki Estijos, Latvijos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, be pertraukų vyksta nuo 1991 metų.

Renginio partneriai – Estijos ristūnų asociacija (angl. Estonia Trotting Association), kuri šiais metais yra ir lenktynių šeimininkė, Latvijos veisėjai ir vadeliotojai bei Lietuvos Respublikinė lenktyninių žirgų lyga. Vyks lenktynių tiesioginė transliacija – daugiau informacijos www.ristunusportas.lt.

RLŽL įkurta 1999 m. ir yra vienintelė organizacija Lietuvoje, kuri rūpinasi ristūnų žirgų veisimu (vykdo Lenktyninių ristūnų veislės žirgų veisimo programą) ir organizuoja šios žirgų veislės lenktynes. Lygos tikslas – sudaryti palankias sąlygas nariams prisistatyti ir populiarinti profesionalų ir mėgėjų ristūnų žirgų sportą, atstovauti ristūnų žirgų savininkams, treneriams ir vadeliotojams.

 

Partnerio turinys

Kęstučio Vanago / RLŽL nuotr. iš neseniai vykusių lenktynių (Širvintose)

Dalintis
Politika