Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

BNS

 

Bankrutuoja apsipirkimų platformas „Beta“ ir „Grupinis“ valdanti įmonė (papildyta – pradėtas ikiteisminis tyrimas)

2024/06/12


Apsipirkimų internetu platformas beta.lt ir grupinis.lt valdanti bendrovė „Beta Media“ birželio 8 d. paskelbė apie bankrotą. Įmonė klientams išsiuntė elektroninį laišką, kad „oficialiai skelbia bankrotą“.

Oficialūs Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnybos duomenys rodo, kad „Beta Media“ dar nėra paskirtas nemokumo administratorius.

Penktadienį vakare interneto svetainės beta.lt ir grupinis.lt neveikė.

Neatsiskaitinėjo su paslaugų tiekėjais

Kai kurie paslaugų tiekėjai anksčiau BNS informavo nutraukiantys sutartis su įmone, nes „Beta Media“ su jais nebeatsiskaito.

Druskininkuose ir Birštone veikianti sveikatinimo ir reabilitacijos bendrovė „Eglės sanatorija“ sutartį su „Beta Media“ nutraukė šią savaitę.

„Pastaruoju metu susidūrėme su „Beta Media“ finansinių įsipareigojimų pagal paslaugų teikimo sutartį nevykdymu, todėl nuo birželio 5 dienos nutraukėme sutartį“, – penktadienį BNS sakė „Eglės sanatorijos“ generalinis direktorius Artūras Salda.

Sanatorija neatskleidė „Beta Media“ įsiskolinimų. „Eglės sanatorijos“ komunikacijos projektų vadovė Audronė Mockienė BNS sakė, kad šiuo metu sprendžiami susitarimai tarp įmonių klausimai ir ieškomi sprendimai.

Pasak A. Saldos, sprendimas nutraukti sutartį neturi įtakos „Eglės sanatorijos“ paslaugas iš „Beta Media“ jau įsigijusiems klientams.

Anot jo, sanatorija priims visus, per beta.lt ir grupinis.lt iki birželio 4 dienos įsigijusius galiojančius „Eglės“ kuponus, tačiau susigrąžinti pinigų už juos nebus galima.

Kitos – „Versmės“ – sanatorijos komunikacijos atstovė Greta Raižienė taip pat patvirtino, kad „Beta Media“ nevykdo įsipareigojimų įmonei.

„Mes irgi turime nesklandumų, su ta pačia tema susijusių (...). Mes, kaip partneriai, bendradarbiavimo nebetęsime, dėl tų aplinkybių, kad jie laiku neatsiskaito“, – BNS sakė G. Raižienė.

Pasak jos, tikslios „Beta Media“ nemokumo priežastys nėra aiškios.

Užpernai dirbo pelningai

„Beta Media“ vadovas Raimundas Adomaitis BNS situaciją komentuoti atsisakė.

Registrų centrui pateiktoje „Beta Media“ 2022 metų ataskaitoje rašoma, kad bendrovė uždirbo 232,4 tūkst. eurų grynojo pelno, jos pajamos siekė 1,7 mln. eurų.

Duomenų apie 2023 metus bendrovė Registrų centrui dar nepateikė.

Bendrovei „Beta Media“ dar 2018 metais buvo skirta 4 tūkst. eurų bauda už vartotojų klaidinimą.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) tuomet teigė, kad „Beta Media“ vartotojams suteikė neaiškią ir dviprasmišką informaciją apie paslaugas ir taip iškreipė vartotojų elgesį, nes jie pabrangusių kelionių galbūt būtų nepirkę.

 

Autoriai: Aurimas Ragelis, Saulius Jakučionis / BNS

123rf nuotr.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamo bendrovės „Beta Media“ sukčiavimo

Vilniaus apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl, įtariama, interneto svetainių beta.lt ir grupinis.lt valdytojos UAB „Beta Media“ sukčiavimo (pagal Baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d.).

Tyrimas š. m. birželio 12 d. pradėtas išnagrinėjus ir įvertinus Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos pateiktą medžiagą. Tarnybos duomenimis, nuo praėjusios savaitės pabaigos sulaukta vartotojų skundų, kad jie negali pasinaudoti interneto svetainėse „beta.lt“ ir „grupinis.lt“ pirktais paslaugų kuponais.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras, tyrimą pavesta atlikti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams.

 

Prokuratūros informacija

Dalintis