Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

„BIOVELA Group“ augino rinkos dalį ir pardavimų pajamas

2023/06/01


Mėsos perdirbimo įmonių grupė „BIOVELA Group“ praėjusiais metais ir toliau augino pardavimo pajamas, kurios didėjo 36 proc. ir pasiekė 234 mln. eurų.

Augimas besitraukiančioje rinkoje

Apžvelgdamas finansinius rezultatus „BIOVELA Group“ generalinis direktorius Audrius Kantauskas akcentavo, kad grupės konsoliduotos pardavimo pajamos toliau nuosekliai auga: 2021 m. apyvarta augo 15,8 proc. ir siekė 171,9 mln. eurų, praėjusiais metais fiksuojamas 36 proc. augimas – iki daugiau nei 234 mln. eurų.

Įmonės generalinis direktorius Audrius Kantauskas.

„Praėjusieji metai daug kam buvo sudėtingi, ne išimtis ir mūsų sektorius. Mėsos perdirbimo rinka Lietuvoje traukėsi apie 4 proc., gerokai išaugo žaliavų ir energetiniai kaštai. Visgi, nepaisant visų iššūkių „BIOVELA Group“ pavyko padidinti Lietuvoje užimamą rinkos dalį ir auginti pardavimo pajamas“, – teigė A. Kantauskas.

2022-aisiais „BIOVELA Group“ iš viso pagamino beveik 70 tūkst. tonų produktų – beveik 3 proc. daugiau nei ankstesniais metais. Mėsos gaminių pagaminta 14,5 tūkst. tonų – 13 proc. daugiau, jautienos maltinių – per 9 tūkst. tonų arba beveik 9 proc. daugiau nei 2021-aisias.

Praėjusieji metai „BIOVELA Group“ pasižymėjo ir eksporto augimu. Į užsienio rinkas buvo patiekta 3,3 proc. daugiau produkcijos – arba 36,6 tūkst. tonų. Pardavimo pajamos iš eksporto pasiekė beveik 128,5 mln. eurų – 38,6 proc. daugiau nei ankstesniais metais.

Praėjusiais metais grupė pasiekė tokį pat grynąjį pelną, kaip ir 2021-aisiais – 2,7 mln. eurų. Tačiau buvo priimtas sprendimas beveik 2 mln. eurų skirti skolų nurašymui, todėl 2022-ųjų galutinis grynasis pelnas siekia 765 tūkst. Eur.

Pasak A. Kantausko, toks rezultatas džiuginantis, vertinant tai, kaip reikšmingai ir labai greitai brango produktų savikaina, o mėsos vartojimo rinka traukėsi.

Metai kupini iššūkių

A. Kantausko teigimu, praėjusieji metai pažėrė nemažai iššūkių – nuo energetinių kaštų augimo iki darbuotojų trūkumo. Visgi, didžiausiu iššūkiu grupės vadovas įvardijo reikšmingai išaugusias žaliavų kainas.

„Praėjusių metų vasarį Ukrainoje prasidėjęs karas sukėlė sniego gniūžtės efektą – sparčiai augo naftos ir energetinių išteklių kainos, o kartu ir visų kitų žaliavų, tarp jų ir mėsos. Pavyzdžiui, šviežia kiauliena ir iš jos ruošiama žaliava mėsos gaminiams brango apie 60 proc. Blogiausia, kad kiauliena ir toliau sparčiai brangsta. Lyginant jau šiuos metus su praėjusių metų pradžia, pagrindinė kiaulienos žaliava dabar yra brangesnė 118 proc.“, – aiškino A. Kantauskas.

Energetiniai kaštai – elektra ir dujos – praėjusiais metais grupei kainavo 3,1 mln., o degalai – 1,2 mln. eurų daugiau nei 2021-aisiais. Vidutinis darbo užmokestis įmonių grupėje pernai augo 12,2 proc., o nuo 2019 metų jis jau yra padidėjęs 33 proc. Ypač reikšmingai darbo užmokestis per trejus metus didėjo gamybos darbuotojams – net 54 proc.

„Tai, kad dirbant minėtomis sąlygomis įmonių grupei pavyko pasiekti tokius rezultatus yra ne atsitiktinumas. Rezultatą pasiekėme, nes visa komanda susikoncentravo į efektyvumą ir greitus sprendimus. Taip pat jau ne vienerius metus plėtojame sąnaudų bei veiklos optimizavimo projektus. Pavyzdžiui, įrengėme 3,45 MW saulės jegainę ar per trejus metus dujų sunaudojimą sumažinome 54 proc.“, – teigė A. Kantauskas.

Investicijoms – 27 mln. eurų

Nors praėjusiais metais gerokai išaugo žaliavų kainos bei energetiniai kaštai, sumažėjo pelningumas, įmonių grupė neatsisakė investicijų. Iš viso 2022-2023 metais „BIOVELA Group“ yra numačiusi investicijoms skirti 27 mln. eurų.

Šiemet ketinama tęsti dar pernai pradėtus investicinius projektus, kurie leis reikšmingai didinti įmonės gamybinius pajėgumus bei auginti pardavimo pajamas tiek vietinėje, tiek eksporto rinkose. Du didžiausi projektai - antra skerdimo linija ir antra jautienos maltinių linija. Įgyvendinus projektą ir linijoms startavus skerdimo ir maltinių gamybos pajėgumai padvigubės.

„Kitas svarbus prioritetas – veiklos efektyvumas, tad visose grandyse ieškome sprendimų, kurie padėtų siekti geresnių rezultatų. Taip pat investuojame į naujų produktų gamybines ir pakavimo linijas, tvaresnius ir aplinką tausojančius sprendimus. Visoje įmonių grupėje praėjusiais metais pradėta diegti LEAN vadybos sistema, kuri leis procesus padaryti dar efektyvesnius ir siekti tvarumo užtikrinimo skirtingose gamybos grandinės dalyse.“ – planais dalijosi A. Kantauskas.

 

„Biovela Group“ fotoinformacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/23

Dzūkijoje miškai tušti, rytų Lietuvoje grybų yra, bet nėra rinkėjų

Dzūkijoje grybų supirkimo punktų – vienas kitas, nes dėl sausros miškai tušti, tuo metu rytų Lietuvoje punktų galėtų būti ir daugiau – miškai pilni voveraičių, baravykų, raudonikių ir kitų grybų, tačiau nėra surink...
2023/09/23

Litų banknotai – architektūros istorijos pasakotojai

Paprastai manoma, kad istorijos geriausiai mokytis iš knygų, vadovėlių ir pasakojimų. Kartais visai nepagalvojama, kad moneta ar banknotas taip pat yra puikus istorijos šaltinis, vaizduojantis ne tik valdovų kaitą, bet ir valstybės a...
2023/09/23

Gerą eksporto startą pristabdė draudimas

Mėnesio pradžioje lenkų mėsos gamintojai džiūgavo atsivėrusiomis net kelioms didelėms pasaulio rinkoms. Bet štai mėnesiui einant į pabaigą sulaukė nemalonios žinios iš Kazachstano.
2023/09/23

Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė: negydoma migrena kainuoja brangiau

„Vienas populiariausių migrenos mitų – kad esama stebuklingos tabletės, kuri viską išgydys. Kitas, prieš keletą metų sugriautas amerikiečių mokslininkų, – kad migrena prisidengiama norint išvengti darbinės, v...
2023/09/23

Nelegaliai medžius Klaipėdoje kirtę pažeidėjai slėpė ir įkalčius – kelmus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pa&...
2023/09/23

Rugsėjo 23-oji – ES ekologijos diena

Nuo 2021-ųjų metų Europos Sąjungoje rugsėjo 23-oji yra paskelbta ES ekologijos diena. Bendro ekologinės gamybos plėtros veiksmų plano tikslas – iš esmės paskatinti ekologiškų produktų gamybą ir vartojimą, siekiant prisidėti pri...
2023/09/23

Antra žievėgraužio tipografo generacija trečdaliu gausesnė nei pernai

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai rugsėjo antrą dekadą užbaigė pavojingiausio medžių liemenų kenkėjo, žievėgraužio tipografo antros generacijos gausos stebėjimą. Nors rugsėjis kol kas buvo rekordiškai šiltas, pasku...
2023/09/23

Tik nesakykite: „Gražu, bet nepraktiška“

Vaisių pasaulyje ne dažnai išorės spalva sutampa su vidumi. Matyt, dėl to kartais vis dar nustebina obuoliai raudonu minkštimu. Jei rojaus obelaitės jau iškovojo savo vietą soduose, tai ne pro šalį daugiau sužinoti ir a...
2023/09/23

Parama – ir melioracijos sistemoms atnaujinti, ir inovacijoms

Viena populiariausių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių buvo „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Remti melioracijos sistemų atnaujinimą numatyta ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m....