Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +28,2 °C Debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

Bus ar ne medžiotojų privalomasis civilinis draudimas?

2022/05/03


Ar pritariate privalomam medžiotojų civiliniam draudimui? Tokią temą nagrinėjome „Ūkininko patarėjo“ balandžio 16-osios numeryje. Rašėme, kad iki balandžio 21 d. visuomeninės organizacijos ir kiti suinteresuoti asmenys dar galėjo pareikšti pastabas dėl siūlymo įvesti privalomąjį medžiotojų draudimą ir kitų Medžioklės įstatymo 14 str. pakeitimų.

civilinis draudimas, medziotojai, naujienos ukininkams

Publikaciją paskelbus portale ukininkopatarejas.lt, užvirė didžiulė diskusija socialiniuose tinkluose. Dauguma skaitytojų kategoriškai pasisakė prieš privalomąjį medžiotojų draudimą.

Jau anksčiau Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininkas Virginijus Kantauskas teigė, kad užsienio šalyse, į kurias jam teko važiuoti medžioti, draustis būtina. Štai Estijoje medžiotojai net nori įsteigti savo draudimo kompaniją, kuri draustų tik juos. „Kadaise priešinomės automobilių „Kasko“ draudimui, bet atėjo laikas, kai tai privaloma, ir šiandien turbūt visi tuo patenkinti, – pastebėjo V. Kantauskas. – Lygiai taip pat bus ir su medžiotojais. Kaip ir Vokietijoje, kur medžiotojai draudžiasi dėl visų galimų rizikų. Užsienyje mums neleistų medžioti, jei nuvažiuotume ten neapsidraudę. Juk vykstant į bet kokią kelionę užsienin būtina apsidrausti. Sportininkai, dalyvaujantys įvairaus lygio varžybose, taip pat būna apdrausti vienokiu ar kitokiu draudimu. Taip turėtų būti ir draudžiant medžiotojus.“

Pasak LMŽD vadovo, kadangi medžiotojams tai yra naujovė, turbūt todėl į privalomąjį draudimą žiūrima truputį neigiamai. Tačiau jau dabar Lietuvoje yra nemaža dalis medžioklės klubų ir būrelių, kurie draudžiasi savanoriškai. V. Kantausko nuomone, visi medžiotojai turėtų draustis privalomu civiliniu draudimu.

O štai Lietuvos medžiotojų draugija (LMD), kurios vadovu yra Gediminas Vaitiekūnas, jau pateikė pasiūlymą „Dėl medžiotojų privalomo draudimo įvedimo“, kuris įregistruotas Seime. Jis yra aiškus ir pagrįstas skaičiais. „Gerbiamieji, mūsų nuomone, įvedus medžiotojų civilinės atsakomybės privalomą draudimą, dabar rinkoje esantis medžiotojų draudimas pabrangs, todėl kyla abejonių dėl to, kokie tikrieji iniciatorių planai, ar nėra siekiama mažiau pasiturinčius kaimo ir miesto medžiotojus, pensininkus išstumti iš aktyvių medžiotojų gretų“, – rašoma parengtame dokumente.

LMD teigia, kad turėtų būti didinamos medžiotojų pensijos, lengvatos ir kompensacijos, kad jie galėtų susimokėti už papildomą medžioklės draudimą.

Įstatymo projekte siūloma draudimo kaina 2022 metams:

  • l 25 Eur asmeniui (galioja Lietuvoje);
  • l 40 Eur asmeniui (galioja ir Latvijoje);
  • l 130 Eur asmeniui (galioja Europoje);
  • l 450 Eur būreliui / klubui, jei per paskutinius 3 metus jis nėra gavęs pretenzijų;
  • l 940 Eur būreliui / klubui, jei per paskutinius 3 metus yra gavęs pretenzijų.

„Prašome užtikrinti, kad, jei bus įvestas privalomas medžiotojų civilinės atsakomybės draudimas, atsirastų lengvatos ir kompensacijos mažiau pasiturintiems kaimo ir miesto medžiotojams bei pensininkams, kad nebūtų sudaroma socialinė atskirtis ir pasiturinčių medžiotojų privilegijavimas“, – rašte Seimui prašė LMD.

  Redakcijos nuotrauka 2022.05.03 ŪP korespondentas - Stasys BIELSKIS Susijusios temos - skaitykite: medžioklė; draudimasSeimas;
Dalintis
Politika