Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024
Ashburn +23,1 °C Debesuota
Pirmadienis, 27 Geg 2024

Buvęs teisėjas bei kiti asmenys nuteisti dėl korupcinių nusikaltimų

2024/04/10


Buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Raimundas Jurgaitis šiandien nuteistas dėl kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo. Kartu su juo apkaltinamąjį nuosprendį išgirdo dar šeši asmenys, pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu, valstybės tarnautojo papirkimo bei kyšininkavimo. Iš viso nutiestiesiems skirta daugiau nei 110 tūkst. eurų baudų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje organizavo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras, valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, o tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybos pareigūnai.

R. Jurgaitis buvo kaltinamas, kad eidamas Šiaulių apygardos teismo teisėjo pareigas, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Draugui V. J. paprašius nagrinėjamoje baudžiamojoje byloje atmesti prokuroro apeliacinį skundą, R. Jurgaitis, siekdamas tinkamai įvykdyti šį prašymą, nenusišalino nuo bylos. Žinodamas, kad I. B. veiksmuose yra visi nusikaltimo požymiai, teisėjas dalyvavo priimant Šiaulių apygardos teismo nutartį, kuria paliktas galioti I. B. išteisinamasis nuosprendis.

R. Jurgaitis taip pat kaltintas, kad, dirbdamas Šiaulių apygardos teismo teisėju, savo naudai tiesiogiai pažadėjo priimti iš V. J. kyšį, kad paveiktų kitus kolegijos teisėjus ir kartu su jais priimtų I. B. palankų sprendimą.

Šioje byloje nustatyta, kad kaltinamasis V. J. perdavė kitam kaltinamajam V. L. kyšį, kad jis, pasinaudodamas savo pažintimis ar kita tikėtina įtaka, paveiktų „Regitros“ darbuotoją. Buvo siekiama, kad „Regitros“ darbuotojas, kaltinamojo V. J. broliui laikant vairavimo egzaminą, nefiksuotų kritinių klaidų ir teigiamai įvertintų egzaminą.

Taip pat šioje byloje V. J. buvo kaltinamas tuo, kad netiesiogiai per V. V. pažadėjo, susitarė duoti ir davė kyšį tuometinei Vilniaus miesto savivaldybės darbuotojai D. E. Buvo siekiama, kad valstybės tarnautoja priimtų kaltinamajam M. G. pageidaujamą sprendimą apjungiant jam ir jo žmonai priklausančius žemės sklypus bei pakeičiant šių sklypų naudojimo paskirtį į komercinės paskirties objektų naudojimo būdą.

Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs šią bylą, šiandien paskelbtu nuosprendžiu R. Jurgaitį pripažino kaltu dėl kyšininkavimo bei piktnaudžiavimo ir skyrė jam galutinę subendrintą 24 tūkst. 800 eurų baudą. Teismas taip pat nusprendė atimti R. Jurgaičiui teisę dirbti darbą ar eiti pareigas valstybiniame ar viešajame sektoriuje, susijusį su valdžios atstovo funkcijų atlikimu bei administraciniais įgaliojimais, teisę būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas 5 metams.

Šiauliečiui V. J. dėl papirkimo ir prekybos poveikiu teismas skyrė 24 tūkst. eurų baudą. Pripažintam kaltu dėl papirkimo šiauliečiui I. B., subendrinus su anksčiau skirta ir neatlikta bausme, skirtas laisvės atėmimas 2 metams 4 mėnesiams, bausmės vykdymą atidedant 2 metams 6 mėnesiams ir 14 tūkst. 800 eurų bauda. Vilniečiui M. G. už tą pačią nusikalstamą veiką skirta 9 tūkst. 900 eurų, o Molėtų rajono gyventojui V. V. – 14 tūkst. 900 eurų dydžio baudos. Šiauliečiui V. L. už prekybą poveikiu skirta 9 tūkst. 800 eurų bauda.

Buvusi Vilniaus miesto savivaldybės darbuotoja D. E. pripažinta kalta dėl kyšininkavimo, jai teismas skyrė 14 tūkst. 900 eurų dydžio baudą bei uždraudė 5 metus dirbti darbą ar eiti pareigas valstybiniame ar viešajame sektoriuje, susijusį su valdžios atstovo funkcijų atlikimu bei administraciniais įgaliojimais, teisę būti išrinktai ar paskirtai į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

 

Bendra Generalinės prokuratūros ir STT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
2024/05/27

Vietos maisto sistemos: dramblys kambaryje, tačiau niekas apie jį nešneka

(VDU ŽŪA langas) Vietos maisto sistema – potenciali socialinė inovacija. Ji gali tapti trumpųjų maisto tiekimo grandinių socialine infrastruktūra, smulkiojo verslo pradžia, naujai sukurtomis darbo vietomis ar vietoje užaugintos žemės ūkio pr...
2024/05/27

Pieno gamintojai Briuselyje reikalavo sąžiningų kainų

Šiandien Europos pieno taryba (EMB) Briuselyje surengė taikią demonstraciją, reikalaudama teisingumo žemės ūkio sektoriuje ir deramų pajamų ūkininkams.
2024/05/27

Biokuras Lietuvoje ir vėl tapo pigiausias Baltijos šalyse

Pastarąją savaitę dyzelinas Lietuvoje atpigo 0,9 proc., benzinas 0,3 proc. Tuo tarpu nežymiai didėjo kitų energijos išteklių kainos: biokuro kainos Lietuvoje per savaitę padidėjo 1,3 proc., TTF gamtinių dujų vidurkis pakilo 1,4 proc., o did...
2024/05/27

VDU Agroinovacijų centras – naujos galimybės aukštos kokybės mokslo tyrimams

Lietuvos agrosektorius susiduria su iššūkiais, kurie tiesiogiai atsiliepia jo efektyvumui, tvarumui ir konkurencingumui. Keliami vis aukštesni reikalavimai, nuo didesnio produktyvumo, iki minimalaus išteklių naudojimo i...
2024/05/27

VMVT patikrinimas atskleidė šiurkščius pažeidimus mėsos perdirbimo įmonėje: nesaugi produkcija sunaikinta

Šių metų, gegužės 8–10 dienomis Valstybinės maisto ir veterijanijos tarnybos (VMVT) Alytaus apygardos priežiūros skyrius atliko planinį patikrinimą mėsos perdirbimo įmonėje UAB „Riamona“, esančioje Alytaus rajone. &Sc...
2024/05/27

Artėja visaapimantis tvarumo cunamis

Verslui primetamos naujos žaidimo taisyklės: jei nebūsi tvarus – išmes iš barščių. Į šį procesą, kuriame tvarumas bus iškeliamas aukščiau net už finansinius rodiklius, yra įtraukiami ir žemės ūkio pr...
2024/05/27

Nuogąstavimai pasitvirtino: Kuršių mariose pastebėtos kritusios žuvys

Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūros (AAA) Hidrologinių tyrimų skyriaus atliktų hidrologinių matavimų duomenys parodė, kad deguonies koncentracija pasiekė vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims, pavojingai mažą ribą.
2024/05/27

Ministras K. Navickas siekia, kad padidinti muitai būtų taikomi kuo platesniam rusiškos ir baltarusiškos žemės ūkio produkcijos sąrašui

Europos Sąjungos (ES) žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje dalyvaujantis  žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas paragino Europos Komisiją (EK) kuo skubiau išplėsti iš Rusijos ir Baltarusijos į ES importuojamų žemės ūki...
2024/05/27

Sveikatos apsaugos sistemų ekspertė: kai kurie Lietuvos rodikliai – žemiausi ES

Slopstant pasaulio šalių sveikatos apsaugos sistemas sukrėtusios Covid-19 pandemijos pasekmėms, Lietuvoje neišvengiamai teks atsigręžti į ankstesnes, dar iki pandemijos vyravusias problemas.