Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024
Ashburn +19,7 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 15 Bir 2024

Buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui dėl kyšininkavimo – reali laisvės atėmimo bausmė

2024/05/29


Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, kaltu pripažino buvusį Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorių Ričardą Pudževelį ir 5 asmenis. Buvusiam savivaldybės administracijos direktoriui skirta reali 4 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė ir daugiau nei 13 tūkst. eurų dydžio bauda. Iš nuteistų asmenų iš viso konfiskuota turto už beveik 80 tūkst. eurų, kitiems nuteistiems asmenims bendrai skirta beveik 70 tūkst. eurų baudų.

Valstybinį kaltinimą teisme palaikė Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras, ikiteisminį tyrimą atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai.

Baudžiamosios bylos duomenimis, tuometinis Kauno rajono savivaldybės administracijos direktorius, siekdamas turtinės naudos sau ir sutuoktinei, pasinaudodamas užimamomis aukštomis pareigomis ir įtaka, priėmė didesnės negu 250 MGL vertės kyšį, iššvaistė didelės vertės svetimą turtą ir nusikalstamu būdu gautą turtą legalizavo. Dalį nusikalstamų veikų, jis padarė veikdamas organizuotoje grupėje, vadovaudamas ir paskirstydamas konkrečias užduotis kitiems asmenims. R. Pudževelis taip pat buvo kaltinimas susitarus ir paėmus kyšį iš dviejų Kauno statybos bendrovių direktorių.

R. Pudževelis susitarė su fiziniu asmeniu A. B., kad šio šeimos nariui priklausančiame žemės sklype statysis sau gyvenamąjį namą, kuriam statybines medžiagas tieks UAB „Roalsa“, (pagal sutartis su Kauno rajono savivaldybės administracija ši bendrovė teikia šilumos tiekimo paslaugas Kauno rajone veikiančioms švietimo įstaigoms), o gyvenamąjį namą pastačius, jį nupirks, A. B. paliks žemės sklypo vertės pinigų sumą, o likusią sumą A. B. naudos namo įrengimui. Tyrimo metu buvo nustatyta, kad bendrovės lėšomis apmokant už R. Pudževelio ir jo sutuoktinės reikmėms pateiktas statybines medžiagas ir darbus bei organizavus jų pristatymą į statybvietę, bendromis organizuotos grupės narių pastangomis iššvaistytas ir R. Pudževelio kaip kyšis priimtas didesnės nei 40 tūkst. Eur vertės bendrovės turtas. 2016 m. rudenį sutuoktiniai Pudževeliai, siekdami įteisinti Kulautuvoje pastatytą gyvenamąjį namą ir žinodami, kad šio namo dalis statybinių medžiagų, darbų ir paslaugų yra gauta kaip kyšis, slėpdami tikrąjį jo finansavimo šaltinį, šį turtą įgijo sudarius pirkimo–pardavimo sandorį, taip įteisindami turtą gautą nusikalstamu būdu.

Teismo apkaltinamųjų nuosprendžių sulaukė ir dviejų bendrovių vadovai E. K. ir L. B. papirkę buvusį administracijos direktorių, už jų vadovaujamų bendrovių atliktus darbus Kauno rajono savivaldybės administracijai priklausančiose švietimo įstaigose.

Taip pat teismas R. Pudževeliui paskyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – 4 metus uždraudžiant būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybių institucijų ir įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas. Taip pat konfiskavo iš jo ir jo sutuoktinės po 22 tūkst. eurų viršijančią pinigų sumą. R. Pudževelio sutuoktinė teismo pripažinta kalta, veikiant organizuotoje grupėje, legalizavus nusikalstamu būdu įgytą turtą. Teismas jai skyrė 20 tūkst. eurų viršijančią baudą.

Teismas S. B. pripažino kaltu papirkus R. Pudževelį, iššvaisčius jo vadovaujamos bendrovės turtą, pasisavinus jo vadovaujamos bendrovės turtą, apgaulingai tvarkius bendrovės finansinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą teikimą ir skyrė galutinę 35 tūkst. eurų viršijančią baudą. Taip pat konfiskavo iš jo daugiau nei 34 tūkst. eurų.

Teismas A. B., pripažino kaltu veikiant organizuotoje grupėje padėjus R. Pudževeliui priimti didelės vertės kyšį, iššvaisčius bendrovės turtą ir legalizavus nusikalstamu būdu įgytą turtą bei skyrė jam laisvės atėmimą 2 metams ir 6 mėnesiams, bausmės vykdymą atidėjo dvejiems metams.

Juridinį asmenį UAB „Roalsa“ pripažino papirkus R. Pudževelį, apgaulingai tvarkius bendrovės finansinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą teikimą ir paskyrė galutinę bausmę – juridinio asmens likvidavimą. Privačių bendrovių vadovus L. B. ir E. K. pripažino kaltais papirkus R. Pudževelį ir skyrė jiems po 7 tūkst. eurų viršijančias baudas.

Dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo teismas išteisino dviejų statybos bendrovių buhalteres Z. P. ir A. Ch.

Pirmosios instancijos teismo sprendimas per 20 d. gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

 

Prokuratūros ir STT informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis