Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui už korupcinio pobūdžio nusikaltimus – laisvės atėmimo bausmė

2024/05/28


Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl papirkimo, kyšininkavimo, svetimo turto iššvaistymo ir kitų nusikaltimų. Byloje kaltinimai buvo pareikšti 8 fiziniams asmenims, tarp jų ir buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui R. Pudževeliui ir vienam juridiniam asmeniui, kurio turtas buvo iššvaistytas darant korupcinio pobūdžio nusikaltimus.

R. Pudževelis buvo kaltinamas tuo, kad būdamas Savivaldybės administracijos direktorius, siekdamas turtinės naudos sau ir sutuoktinei, taip pat kaltinamajai byloje, pasinaudodamas užimamomis aukštomis valstybės tarnautojo pareigomis ir dėl to turima įtaka, organizavo tris sunkias nusikalstamas veikas – 45 tūkst. Eur vertės kyšio priėmimą ir svetimo, UAB „Roalsa“ priklausančio turto iššvaistymą ir iš šių nusikalstamų veikų planuojamo įgyti turto legalizavimą, t. y. minima bendrovė neatlygintinai teikė statybines medžiagas ir atliko darbus, dėl to R. Pudževelis su sutuoktine įgijo prabangų nekilnojamąjį turtą – gyvenamąjį namą.

Apygardos teismas pripažino R. Pudževelį kaltu dėl visų jam inkriminuotų nusikalstamų veikų ir skyrė galutinę subendrintą realią 4 metų 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Skiriant bausmę atsižvelgta į tai, kad nusikaltimus asmuo padarė pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi – užimamomis aukštomis pareigomis, jo nusikalstami veiksmai neabejotinai padarė žalos valstybei, diskreditavo valstybės tarnybą, taip pat atsižvelgta į savanaudiškus motyvus, į tai, kad dalį nusikaltimų padarė būdamas jų organizatorius, taip pat į tai, kad nebuvo jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių.

Byloje kaltais dėl mažesnės vertės kyšio davimo ir kitų nusikaltimų pripažinti dar penki fiziniai asmenys, jiems paskirtos piniginės baudos, o juridiniam asmeniui paskirta likvidavimo bausmė. Byla Klaipėdos apygardos teismui buvo perduota nagrinėti iš Kauno apygardos teismo, bylos medžiagą sudaro daugiau kaip 120 tomų, nuosprendis ilgesnis nei 200 lapų.

Apygardos teismo nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Lietuvos apeliaciniam teismui.


Klaipėdos apygardos teismo informacija

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis
Verslas