Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +0,1 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 28 Sau 2023

Buvusio Utenos kolegijos direktoriaus nepradžiugino ir Lietuvos apeliacinis teismas

2023/01/22


Buvęs Utenos kolegijos direktorius Gintautas Bužinskas lieka nuteistas už korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas – penktadienį paskelbė Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs jo bei dar vieno šioje byloje nuteisto asmens apeliacinius skundus.

G. Bužinskui teks sumokėti 25 tūkst. eurų baudą, jam taip pat uždrausta 5 metus būti išrinktam ar paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų ir įstaigų ar įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo bei valstybinį kaltinimą pirmos instancijos teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

STT pareigūnų akiratyje buvęs Utenos kolegijos direktorius G. Bužinskas atsidūrė po to, kai 2018 metų gegužę šiai įstaigai vietoj jo pradėjo vadovauti kitas direktorius. Gilinantis į kolegijos dokumentus ir bendraujant su darbuotojais, pastarajam kilo įtarimų, kad įstaigos lėšos buvo naudojamos ne pagal paskirtį.

Bylos duomenimis, 2013-2018 metais buvo sistemingai klastojami Utenos kolegijos tarnybinių automobilių kelionės lapai. Nustatyta, kad darbuotojai pasirašydavo važiavę tarnybiniais automobiliais darbo reikalais, nors iš tiesų jais nesinaudojo. Nustatyta, kad klastojant kelionės lapus, buvo pateisintas beveik 7 tūkst. eurų vertės kuro panaudojimas. Šiuos degalus savo reikmėms sunaudojo tuometinis kolegijos vadovas.

Tyrimo metu taip pat buvo nustatyta, kad į tarnybines komandiruotes užsienyje – Šveicarijoje, Izraelyje, Portugalijoje – G. Bužinskas vyko su artimaisiais, o kelionės išlaidos buvo apmokamos iš Utenos kolegijos lėšų.

STT pareigūnai taip pat nustatė, kad tuometinis kolegijos vadovas suklastojo dokumentą ir nurodė pavaldiniui prisiimti kaltę dėl nepadaryto administracinio teisės pažeidimo.

Utenos kolegijos lėšomis buvo apmokėtas ir asmeninės G. Bužinsko biografijos publikavimas leidinyje „Sėkmingiausios Lietuvos asmenybės“. Kaltinamojo biografijos įtraukimas į enciklopediją ir dvi leidinio kopijos kainavo 598 eurus. Šie pinigai leidyklai buvo pervesti iš Utenos kolegijos sąskaitos.

Pirmos instancijos teismo nuomone, publikacija apie G. B. minėtame leidinyje ne reprezentavo Utenos kolegiją, kaip teigė kaltinamasis, bet buvo skirtas asmeninių G. B. ambicijų patenkinimui.

Panevėžio apygardos teismas 2022 metų balandžio mėnesį paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį G. Bužinskui. Jis pripažintas kaltu dėl visų veikų, kuriomis buvo kaltinamas – piktnaudžiavimo tarnyba siekiant asmeninės naudos, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo. Kartu su juo dėl dokumentų klastojimo nuteisti keturi buvę ir esami Utenos kolegijos darbuotojai.

G. Bužinskas bei dar vienas nuteistasis pateikė apeliacinius skundus Lietuvos apeliaciniam teismui, prašydami juos išteisinti. Lietuvos apeliacinis teismas jų prašymus atmetė ir konstatavo, kad kaltinamieji padarė nusikaltimus.

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis įsiteisėjo nuo jo paskelbimo dienos.

 

Prokuratūros pranešimas

Dalintis

2023/01/28

Valstybė smūgiuoja veislininkystei – atsikrato įmonių

Veislininkystės įmonių privatizavimą žemdirbių atstovai vadina istorine klaida ir pabrėžia, kad nacionalinę veislininkystę žlugdyti gali tik labai netoliaregiška valdžia. Šioms įmonėms aukciono plaktuku mojavo dar ankstesnės kadencij...
2023/01/28

Braškių pilkojo puvinio sukėlėjo kontrolė eteriniais aliejais

Pastaruoju metu eteriniai aliejai ir ekstraktai tiriami kaip viena iš priemonių, siekiant sumažinti pesticidų naudojimą augalų apsaugos srityje. Alternatyvios priešgrybinės medžiagos yra svarbios ekonominiu atžvilgiu itin žalingų pat...
2023/01/28

Tarptautinį narkotikų gabenimo verslą organizavusiam panevėžiečiui – teismo nuosprendis

Daugiau kaip 300 kg kokaino neteisėtą gabenimą jachta organizavusiam ir beveik 760 kg kanapių dervos pervežimą iš Ispanijos į Rusiją koordinavusiam piliečiui E. M. skirta galutinė 13 metų laisvės atėmimo bausmė.
2023/01/28

Žalumynai ant palangės: nestandartiniai sprendimai

Žalumynų ant palangės galima užsiauginti ir taip, kad jie puoštų namus – tarkim, svogūnų laiškų saldaininėje su akmenukais. Salotoms galima suteikti antrą gyvenimą, o imunitetą sustiprins ir švieži morkų lapeliai.
2023/01/28

Trąšų rinka: ar po sunkių 2022-ųjų galime tikėtis geresnių 2023 metų?

Praėjusieji metai trąšų rinkai buvo sudėtingi. Įtampa dėl kylančių kainų rinkoje buvo jaučiama jau 2021-ųjų pabaigoje. O 2022 m. vasarį, prasidėjus karui Ukrainoje, situacija tapo dramatiška. Agroverslo bendrovės „Agrochema&ldq...
2023/01/28

Lietuviškos simfonijos pradininką primena viena Plungės gatvė

Juozas Žilevičius – vargonininkas, kompozitorius, pedagogas, choro dirigentas, muzikologas, kultūros veikėjas. Simfonija f-moll, kuri buvo parašyta 1919 m., o po kelerių metų atlikta Kaune – laikoma pirmąją lietuviška sim...
2023/01/28

Ūkininkavimas – perspektyvus verslas

„Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu. Ūkininke tapau, bet akmenis vis tie...
2023/01/28

Tėvų ir vaikų santykiai: atviri klausimai bei pagarbus klausymasis atrakina ir labai surūdijusią spyną

Kristina su vyru augina 4 vaikus, vyriausiam dabar 16 metų, o jauniausiam – 7-eri. Baigusi finansų mokslus ir ne vienerius metus dirbusi projektų vadove, šiuo metu moteris vis giliau neria į sritį, susijusią su vaikais. Ji antrus metu...
2023/01/28

Pusryčiai – hamletiškas klausimas

Valgyti pusryčius ar nevalgyti? Tokios mintys aplanko bent pusę mūsų ryte. „Pusryčius suvalgyk pats“, – teigia patarlė, o jai pritaria ir šiuolaikinė dietologija. Kai reikia skubiai nuspręsti, ką valgyti, o laikrodis rodo,...