Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

„Corteva Agriscience™“ proveržis pasaulinėje fungicidų rinkoje

2019/07/01

Vienoje didžiausių žemės ūkio technologijų parodų Lietuvoje – skirtų žemės ūkio profesionalams, – „Agrovizija 2019“ savo produkciją pristatė viena didžiausių ir sėkmingiausių žemės ūkio įmonių pasaulyje „Corteva Agriscience™“. Jos sukurtas naujasis fungicidas Inatreq™ Active, skirtas javams apsaugoti nuo pagrindinių ligų, – tai revoliucinis proveržis pasaulinėje fungicidų rinkoje.

Inovacijos ir bendradarbiavimas – sėkmės garantas

„Žemės ūkis nuolat tobulėja, bet kylančius iššūkius dėl klimato kaitos, aplinkosaugos problemų, vartotojų reikalavimų, gyventojų skaičiaus augimo pasaulyje galime įveikti tik susitelkę, spręsdami juos kartu su augalų apsaugos pramonės ir kitais sektoriais. Turime bendradarbiauti, ieškoti sprendimo būdų ir kartu kurti inovacijas. Ši paroda – puikus pavyzdys, kaip produkcija gali būti išmani technologiškai ir saugi vartotojams. Turime dirbti labai skaidriai, gaminti tvarų produktą, kokio reikalauja vartotojai“, – parodos atidaryme sakė „Corteva Agriscience™“ direktorius Šiaurės Europai, Europos augalų apsaugos asociacijos prezidentas Ericas Dereudre. Jis taip pat pažymėjo, jog net dešimt procentų savo apyvartos „Corteva Agriscience™“ investuoja į mokslo tiriamąją veiklą, o viena iš svarbiausių bendrovės darbuotojų vertybių – smalsumas, kuris yra inovacijų ir tobulėjimo šaltinis.

„Agrovizijos“ paroda skirta pristatyti gerąją žemės ūkio praktiką naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, perspektyviausias veisles, šiuolaikinę techniką bei pasitelkiant mokslininkų ir konsultavimo specialistų rekomendacijas. Daug ūkininkų ir specialistų dėmesio sulaukė „Corteva Agriscience™“ bendrovės paviljonas, demonstraciniai laukeliai, kuriuose eksponuojami augalai buvo auginti naudojant Pixxaro™ EC, Quelex™ ir kitus herbicidus.

Į „Corteva Agriscience™“ paviljoną užsuko ir parodą aplankę Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius. Neformalioje aplinkoje jie su „Corteva Agriscience™“ direktoriumi Ericu Dereudre bei kitais bendrovės atstovais diskutavo apie žemės ūkiui, aplinkos apsaugos produktų pramonei kylančius iššūkius, būdus jiems spręsti.

Šių metų „Agrovizijos“ naujovė – parodos metu „Corteva Agriscience™“ diskusijų terasoje vykęs diskusijų forumas „Iššūkiai. Patirtis. Sprendimai – ateities žemės ūkis“. Apie besikeičiančias gamtos, teisinio reguliavimo sąlygas ir apie tai, kaip dirbsime žemės ūkyje ir ką visi valgysime netolimoje ateityje, diskutavo augalininkystės ir žemės ūkio profesionalai, ūkininkai, mokslininkai, mokslo bei inovacijų ir Europos Sąjungos politikos ekspertai.

Bendrovė plečia veiklą Baltijos regione

Šių metų pradžioje dvi įmonės – „Dow AgroSciences™“ ir ,,DuPont™“ – susijungė į didžiausią žemės ūkio technologijų bendrovę „Corteva Agriscience™“. Naujosios bendrovės tikslas – būti geriausia sėklininkystės, pasėlių apsaugos ir žemės ūkio skaitmeninių technologijų srityse.

„Corteva Agriscience™“ sukūrė pasaulinį pripažinimą pelniusius augalų apsaugos produktus Zypar™ ir Belkar™, kurių veiklioji medžiaga yra Arylex™. Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas Larsas Dinesenas teigia, kad šias naujoves jau spėjo įvertinti viso regiono ūkininkai.

Bendrovės atstovas atkreipia dėmesį, kad praėję metai Skandinavijos ir Baltijos šalių ūkininkams buvo vieni prasčiausių. Taigi sunku įsivaizduoti žemės ūkį be naujos kartos produktų, kurie pagerina įvairių grūdinių kultūrų kokybę ir gebėjimą prisitaikyti prie kintančios aplinkos.

„2018-ieji buvo vieni prasčiausių ūkininkams visoje Europoje – tiek Vidurio Europoje, tiek Skandinavijos, tiek ir Baltijos šalyse. Lietuvoje ir Latvijoje buvo paskelbtos ekstremalios padėtys dėl didelių sausrų, o Švedijoje iškrito vos 12 proc. kritulių, palyginti su 2017-aisiais. Panašu, kad artimiausiais metais niekas nesikeis, todėl tai yra didelis iššūkis mums visiems – ūkininkams ir mokslui“, – sako L. Dinesenas.

„Dėl didelių karščių ir kintančio klimato augalai natūraliai sukaupia vis mažiau mineralų, kiekvienais metais ūkininkai sunaudoja vis daugiau vandens, kad gautų panašų derlių. Problemų yra daug, ir be naujos kartos produktų jų išspręsti negalime. Turime tausoti gamtą ir planetą, todėl kurdami naujus produktus siekiame padėti ūkininkams užauginti derlių, kuriam kuo mažiau įtakos darytų klimato kaita“, – kalbėjo L. Dinesenas.

Bendrovė „Corteva Agriscience™“ visame pasaulyje turi net 150 mokslinių centrų, kuriuose kuriami kokybiški produktai.

„Kiekvienais metais į mokslinius tyrimus investuojame šimtus milijonų eurų. Tą skatina daryti besikeičianti aplinka. Kadangi augalų ligos mutuoja, nuolatos turime atnaujinti savo produktus. Kitas labai svarbus dalykas – augalų maistinė vertė. Siekiame, kad mūsų produktai padėtų augalams sukaupti daug daugiau mineralų ir kitų maistinių medžiagų, kurie svarbūs iš grūdų ir kitų augalų gaminamo maisto kokybei“, – sakė L. Dinesenas.

Šiuo metu bendrovė „Corteva Agriscience™“ turi biurus Kopenhagoje, Vilniuje ir Helsinkyje, o juose dirba 32 darbuotojai.

„Baltijos ir Skandinavijos regionai mūsų bendrovei labai svarbūs, kadangi čia išsaugotos senos žemdirbystės tradicijos. Didelį dėmesį skiriame bendravimui su ūkininkais ir bandome gauti kuo daugiau informacijos apie jų problemas, pasėlių kokybę ir naudojamus produktus, – sakė L. Dinesenas. – Šiuo metu kuriame ir bandome ne vieną produktą, kuris skirtas Šiaurės regiono šalims, kadangi čia klimatas nėra toks palankus žemės ūkiui – ganėtinai trumpos vasaros, ne pačios derlingiausios žemės, todėl rinkai jau netrukus pasiūlysime naujų produktų.“

Naujos kartos fungicidai – perversmas žemės ūkyje

„Corteva Agriscience™“ Šiaurės šalių ir Baltijos regiono vadovas teigia, jog kitais metais bus pristatytos kelios revoliucinės naujovės. Viena jų – naujasis fungicidas Inatreq™ Active, skirtas javams apsaugoti nuo pagrindinių ligų.

Kita naujiena – fungicidas Zorvec™ Enicade, skirtas bulvių pasėliams apsaugoti nuo bulvių maro. Naujoji veiklioji medžiaga Zorvec™ Active priskiriama naujai cheminei grupei ir neturi kryžminio atsparumo kitoms veikliosioms medžiagoms. Fungicidas labai naudingas ekologiniu požiūriu ir nekenksmingas žmonių sveikatai, palyginti su kitomis rinkoje esamomis alternatyvomis.

Fungicidui Zorvec™ Enicade skirti apdovanojimai už inovatyviausią sukurtą veikliąją medžiagą, už geriausią formuliaciją, už geriausią naują augalų apsaugos produktą bulvėms.

„Agrovizijos“ parodoje naująjį fungicidą Inatreq™ Active, skirtą javams apsaugoti nuo pagrindinių ligų, pristatė „Corteva Agriscience™“ atstovas dr. Algis Čižauskas.

„Esame labai laimingi, kad būdami rinkos lyderiais herbicidų srityje galime ūkininkams pasiūlyti naują produktą – Inatreq™ Active (fenpikoksamidas). Tai veiklioji medžiaga, kuri nepriklauso jokiai kitai iki šiol pasaulyje javams naudojamai cheminei grupei. Galiu drąsiai teigti, kad tai yra perversmas ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio žemės ūkyje“, – tvirtino A. Čižauskas.

Ši veiklioji medžiaga priklauso naujai cheminių medžiagų grupei, todėl neturi kryžminio atsparumo nė vienai kitai rinkoje esančiai veikliajai medžiagai ir pasižymi išskirtiniu efektyvumu naikinant lapų ir varpų septoriozę, geltonąsias bei rudąsias rūdis bei dryžligę ir veiksmingai apsaugo nuo kitų vyraujančių pagrindinių javų ligų.

Inatreq™ Active – inovatyvus produktas, suteikiantis stiprią apsauginę ir gydomąją savybę. Šios veikliosios medžiagos gamybos procesas, patekimas į augalą yra unikalūs. Iki šiol pasaulyje to nėra buvę. Naujoji technologija, kuri padeda augalui įsisavinti šią veikliąją medžiagą, yra labai inovatyvi. Ši medžiaga į augalą patenka per 4–5 minutes, ir lietus jos jau nebenuplaus, o kitoms medžiagoms patekti į augalus prireikia iki vienos valandos“, – sakė „Corteva Agriscience™“ atstovas.

Produktas veikia net iki šešių savaičių, o gydomasis jo poveikis yra iki septynių dienų.

„Jei ant augalo lapo nukritusias ir pradėjusias į lapų audinius leisti grybieną sporas po septynių dienų nupurkšime Inatreq™ Active, ji bus užmušta, nebegyva“, – tvirtino A. Čižauskas.

Jis pažymėjo, jog mikroorganizmai generuoja metabolinius produktus, o šie yra labai efektyvūs nuo grybinių ligų. Išskyrę metabolinius produktus mokslininkai juos sujungė, padarė labai stabilius.

Bendrovė tikisi Inatreq™ Active užregistruoti artimiausiu metu, ir kitais metais ūkininkai jau galės jį įsigyti.

„Baltijos šalys bus vienos iš pirmųjų, kuriose šis produktas bus registruotas, ir tik po to jis pasieks Prancūziją, Angliją. Mes tuo labai didžiuojamės“, – sakė A. Čižauskas.

Artimiausioje ateityje „Corteva Agriscience™“ galės pasiūlyti dar daugiau naujų fungicidų, herbicidų ir insekticidų Lietuvos ir užsienio žemdirbiams.

Bendrovė „Corteva Agriscience™“ – viena didžiausių ir sėkmingiausių žemės ūkio įmonių pasaulyje, kurioje dirba daugiau kaip 22 tūkst. žmonių, o metinės pajamos viršija 14 mlrd. JAV dolerių.

Violeta GUSTAITYTĖ

ŪP korespondentė

PT
Dalintis