Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023


BNS

 

D. Tuskas: antivyriausybiniame mitinge Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių

2023/10/01


Varšuva, spalio 1 d. (AFP-BNS). Lenkijos opozicijos lyderis Donaldas Tuskas, sekmadienį kreipdamasis į minią sostinės centre, sakė, kad į antivyriausybinį mitingą Varšuvoje susirinko šimtai tūkstančių žmonių.

Buvusio premjero ir Pilietinės koalicijos vadovo D. Tusko sušauktu mitingu buvo siekiama sutelkti rinkėjus prieš spalio 15-ąją vyksiančius visuotinius rinkimus.

„Kai matau šiuos šimtus tūkstančių besišypsančių veidų, turiu gerą nuojautą, kad artėja lūžio akimirka mūsų tėvynės istorijoje“, – sakė D. Tuskas.

„Vyksta dideli pokyčiai – tai didžiojo Lenkijos atgimimo ženklas“, – šalininkams, užplūdusiems miesto centrą, sakė D. Tuskas. Daugelis mitingo dalyvių laikė Lenkijos ir Europos Sąjungos vėliavas.

Ankstyvą rytą Varšuvoje iš visos Lenkijos pradėjo rinktis mitingo prieš vyriausybę dalyviai.

Kazimierzas Figzalas (Kazimežas Figzalas) sakė, kad į sostinę iš Pietvakarių Lenkijos atvyko per septynias valandas.

„Mums užtenka to, ką matome dabar – mūsų laisvė varžoma. Norime demokratijos savo vaikams ir anūkams“, – naujienų agentūrai AFP sakė 65-erių vyras.

Buvęs Lenkijos prezidentas, Nobelio taikos premijos laureatas ir kovos su komunizmu lyderis Lechas Walesa (Lechas Valensa) anksčiau sakė, kad planavo žygiuoti kartu su kai kurių kitų opozicinių partijų lyderiais.

„Žinome, ko [valdančioji partija] labiausiai bijo – opozicijos bendradarbiavimo“, – sakė vienas iš Naujųjų kairiųjų partijos lyderių Wlodzimierzas Czarzasty (Vlodzimežas Čažastis).

„Akivaizdi vagystė“

Valdančioji partija, kuri dažnai konfliktuoja su ES ir yra kaltinama kenkimu teisinei valstybei, užtikrintai pirmauja apklausose. Sociologinių tyrimų bendrovės IBRiS paskelbtos apklausos duomenimis, už ją ketina balsuoti apie 35 proc. rinkėjų.

Opozicinis Pilietinės koalicijos aljansas ilgą laiką buvo antroje vietoje ir IBRiS apklausoje surinko 27 proc. rinkėjų balsų.

Tačiau, pasak D. Tusko, jo paties partijos užsakymu atliktos vidaus apklausos rodo, kad partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) persvara sumažėjo iki dviejų procentinių punktų.

„Galimybė yra ranka pasiekiama, dar niekas nenuspręsta“, – sakė D. Tuskas savo šalininkams šios savaitės pradžioje, kreipdamasis į minią Elblinge, Lenkijos šiaurėje, ir žadėdamas, kad po balsavimo atsakomybė teks valdžiai.

„Daugelis jų pateks į kalėjimą už akivaizdžią vagystę, įstatymų ir konstitucijos pažeidimą“, – sakė jis.

Katovicuose partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) lyderiai sekmadienį taip pat surengė mitingą.

Bartlomiejus Piela (Bartlomiejus Piela) atvyko iš Katovicų į Varšuvą dalyvauti opozicijos mitinge.

„Pažeidžiamos pagrindinės pilietinės teisės ir moterų laisvė pasirinkti, kaip jos nori gyventi, lenkų tautybės žmonės supriešinami vieni su kitais (...) Tikiuosi, kad eitynės sutelks žmones, kad tai pasikeistų“, – sakė 29-erių vyras.

 

AFP-Scanpix nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Prakartėlės pasklido po Rokiškio dvarą – unikali tradicija tęsiasi

Artėjant Kalėdoms Rokiškio dvaro centriniuose rūmuose atsivėrė naujai sukurtų prakartėlių paroda. Dvaro teritorijoje esančiame kluone lankytojų laukia nuolatinė jų ekspozicija, o apšviestuose oficinų languose jau šį savaitgalį...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...