Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 19 Lie 2024

„Danone“ pagaliau pasitraukė iš Rusijos – įvardijo kainą

2024/05/21


Prancūzijos tarptautinė maisto bendrovė „Danone“, kovą gavusi Rusijos reguliavimo institucijų leidimą parduoti savo verslą šioje šalyje, užbaigė sandorį su 2023 metų rugsėjį įregistruota įmone „Vamin R“.

Po 2024 m. kovo 22 d. pranešimo spaudai, kuriame „Danone“ paskelbė, kad buvo gauti Rusijos reguliavimo patvirtinimai, reikalingi verslui Rusijoje perleisti „Vamin R LLC“, „Danone“ gegužės 17 d. savo tinklalapyje pranešė užbaigusi šį sandorį.

Apie norą pasitraukti iš karą Ukrainoje pradėjusios Rusijos Prancūzijos pieno produktų milžinė pranešė dar 2022 m., praėjus keliems mėnesiams po invazijos. Tačiau tada Rusijos Federacijos prezidentas dekretu paskelbė, kad nacionalizuoja rusiškas bendrovės pienines. Šios dukterinės įmonės Rusijoje pervadintos į „H&N“ ir „H&N Trade“, kai 2023 m. liepą buvo perduotos valstybės valdymui. Tada Maskva teigė, kad toks žingsnis priimtas, kaip atsakas už sankcijas Rusijos įmonėms užsienyje.

Vakarų kritikai ir analitikai Kremliaus sprendimą perimti šios grupės, taip pat Danijos aludario „Carlsberg“, kontrolę pasmerkė kaip nusavinimą.

Nors pardavimai Rusijoje sudarė apie 5 proc. „Danone“ pasaulinių pardavimų, ši rinka buvo svarbi, mat bendrovė šioje šalyje buvo pieno produktų pramonės lyderė, turėjo 18 gamyklų, kuriose dirbo per 10 tūkst. žmonių. Prancūzų milžinės veikla Rusijoje truko 32 metus.

Šių metų kovą šalies prezidentas persigalvojo ir sutiko leisti „Danone“ parduoti savo rusiškus padalinius tik 2023 m. rugsėjį įregistruotai bendrovei „Vamin R", kuri, kaip teigiama, yra susijusi su Čečėnijos karo vado Ramzano Kadyrovo šeima. Sandoris su įmone buvo baigtas gegužės 17 d.

Rusijos agentūros „Interfax“ duomenimis, pirkėjas sumokėjo 17,7 mlrd. rublių (191,5 mln. dolerių). Tačiau ekspertai skaičiuoja, kad tikroji turto vertė siekia nuo 60 iki 80 mlrd. rublių (apie 740 –987 mln. dolerių), rašo portalas „Kyivindependent“.

Manoma, kad Prancūzijos pieno milžinė dėl šio sandorio turėjo prarasti apie 1,2 mlrd. eurų (beveik apie 1,3 mlrd. dolerių).

2010 m. „Danone“, pasak portalo „Brusselstimes“, įsigijo 57,5 ​​proc. antros pagal dydį Rusijos pieno produktų bendrovės „Unimilk“, užimančios 21 proc. rinkos, ir 25 gamyklas. Pieno produktai, tokie kaip pienas ir jogurtas, Rusijoje buvo parduodami su „Danone“, „Danissimo“ ir „Prostokvashino“ prekių ženklais.

Po Rusijos kariuomenės įsiveržimo į Ukrainą ir Vakarų valstybėms įvedus ekonomines sankcijas daugelis tarptautinių korporacijų nusprendė patraukti savo verslą iš šalies agresorės, o kitos sustabdė veiklą naftos, automobilių ir prabangos sektoriuose.

 

ŪP portalo informacija

Asociatyvi 123rf  nuotr.

Dalintis