Agurkėliai ir prieskoniai – ant gimtadienio sumuštinių
„Šiemet kolegė pasigyrė, kad nusipirko daigelių ir ruošiasi daržovių užsiauginti tiesiog balkone. Susidomėjau ir ekspromtu paprašiau užsakyti ir man, – sumanymo pradžia dalijasi A. Klevinytė. – Taip balandį mano namuose atsirado būtent balkonams sukurtos, mažosios vyšninių pomidorų veislės ‘Bajaja’, ‘Balkonzauber’, ‘Pearshaped Tomato’ ir savidulkiai agurkai ‘Pony H’. Jeigu kažkas man patinka, taip užsikrečiu, kad sunkiai gebu pasakyti STOP, todėl tuo mano daržiuko plėtra greitai nesibaigė, juk tikro daržo neturiu.“
Netrukus klaipėdietė įsigijo ir pailgųjų saldžių raudonų paprikų daigelių, o jau kitą dieną pasėjo įvairių veislių lapinių salotų, salotinių sultenių, po kelių dienų jau dygo gražgarstė (vadinamoji rukola), laiškiniai česnakai ir svogūnai, krapai, bazilikai, petražolės.
Ir tai dar nebuvo pabaiga: „Mano azartas ir noras tik didėjo – sėklytės dygo, daržovės stiebėsi, jų balkone nuolat daugėjo“.
Antrą gegužės savaitę jau buvo sudygusios šparaginės pupelės ‘Saxa’, galveles iškišo saldieji žirniai ‘De Grace’, ankstyvieji ridikėliai ‘Raxe’. Vieną rytą rado bedygstančius hibridinius ropinius kopūstus ‘Kartago H’ ir ‘Ametyst H’.
Laukiama pasirodant ankstyvų, vadinamųjų vaikiškų morkų, porų ‘Elefant’ ir špinatų. Besidomėdama veislėmis, tinkamomis auginti terasose ir balkonuose, rado įdomią agurkų veislę ‘Patio Snacker H’ – sudaigino ne tik sau, bet ir draugei. Derlius gal bus kiek vėlesnis, bet kaip smagu pačiai iš sėklos išauginti!
Pirmąjį agurką Agnė nuskynė gegužės 5 dieną, per savo gimtadienį, ir juo puošė vieno kąsnio sumuštinukus. Juos pagardino ir kitomis daržovėmis: „Kokia buvau laiminga, kad svečiams galėjau girtis – žiūrėkite: bazilikais, krapais, svogūnais ir agurkais puošti užkandžiai – iš mano balkono daržo!“
Klaidos nesustabdo optimizmo
„Kadangi tik pirmą kartą liečiausi prie žemės, žinoma, neišvengiau klaidų, – prisipažįsta klaipėdietė. – Sultenes uždusinau palaisčiusi ir apdengusi karštą dieną, tad jų turėsiu vos keletą, agurkams būtinai reikėtų didesnio vazono, pomidorai ‘Yellow Pearshaped’ ne tokie jau maži – auga iki metro ir plečiasi į šonus, todėl du parnešiau į kambarį ir jiems ten labai patiko, tad gal šios veislės nereikėtų auginti namie, nes balkone tenka taupyti vietą.“
Kita klaida Agnė vadina tai, kad domėtis ir skaityti ėmė tik pradėjusi auginti, jau įsigijusi sėklų: geriau pirmiau pamoką išmokti, o tada eiti į praktiką. Kitų metų tikisi jau daug geresnių, o ir viziją brėžia didesnę.
„Jeigu šiais metais išeis iš balkono daržo pagaminti bent penkias vakarienes, sakysiu, kad projektas pavyko, – tikisi klaipėdietė. – Kitąmet planuoju viską auginti pati nuo sėklos, pasisodinti ir braškių. Jau domiuosi „Dwarf“ projekto pomidorais ir vadinamosiomis vaikiškomis daržovių veislėmis, taip pat reikėtų geriau paplanuoti sėjos laiką, nes šiemet viskas įvyko be jokio plano. Įdėjus daugiau minties, galima nuveikti fantastinių dalykų“, – pašnekovė nusiteikusi optimistiškai.
Agnės Klevinytės nuotraukos
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.