Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023
Ashburn +2,8 °C Dangus giedras
Šeštadienis, 9 Grd 2023

Daugėja Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo turėtojų

2023/06/17


Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) produkto ženklas skirtas vietos produktų gamintojams, amatininkams, turizmo paslaugų teikėjams ir kitiems vietos gyventojams, savo veikla prisidedantiems prie darnaus turizmo plėtros šioje saugomoje teritorijoje. Šis ženklas padeda keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių projektus ir paslaugas, kurios atitinka pagrindines darnaus vystymosi vertybes.

Sertifikavimo procesas paprastas: užpildyti paraišką, pridėti dokumentą, įrodantį veiklą saugomoje teritorijoje, pateikti ŽNP direkcijai. ŽNP produkto ženklo komisija priima sprendimą dėl ženklo suteikimo. Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklas suteikiamas penkeriems metams. Po penkerių metų produkto ženklo turėtojai vėl gali teikti paraišką ir resertifikuoti savo teikiamas paslaugas ir produktus.

Žemaitijos nacionalinio parko produkto ženklo komisijos, kuriai vadovauja direktorius Ramūnas Lydis, nariai aplankė paslaugų ir produktų teikėjus, kurie buvo pateikę paraiškas resertifikuoti, taip pat sertifikuoti savo paslaugas ir produktus.

Visvainių kaime yra Vaivos Jundulaitės-Kosienės ekologinis-biodinaminis ūkis „Miško sodai“. Šeimininkė supažindino su šiame ūkyje auginamais augalais ir daržovėmis, iš augalų gaminamais hidrolatais, parodė audimo stakles, kuriomis audžia pati Vaiva ir moko kitus, siuvamas lėlytes su žemaičių tautiniu kostiumu.

Kitapus kelio įsikūręs Vaivos sesers Nijolės Makiejevienės ekologinis ūkį, kuriame šeimininkė įsirengusi patalpas žolelėms, surenkamoms iš aplinkinių pievų, džiovinti, sandėliuoti. Iš žolelių daromos arbatos.

ŽNP produkto ženklo komisija taip pat aplankė ir įvertino Dovainių kaime gyvenančio ir kuriančio tautodailininko Kazio Striaupos medžio darbus, Likšų kaime Jurgos ir Antano Jakimavičių įkurtą energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parką, Virkšų kaime esančias Kęstučio Malakausko kaimo turizmo sodybą „Maldučių sodas“, Algirdo Plokščio kaimo turizmo sodybą „Maudutis“, tame pačiame kaime įsikūrusį kalvį Egidijų Šulinskį (MB „Kalvė meistarnė“), viešbutį „Linelį“ (UAB „Vanagėliai“) Paplatelės kaime, Plateliuose esančias Žilių kaimo turizmo sodybą, Vilmanto Pivoriaus kaimo turizmo sodybą „Vila Runa“, Jono Šečkaus kaimo turizmo sodybą, Antano Razgaus kaimo turizmo sodybą, Mortos Mikašauskienės kaimo turizmo sodybą „Vila Morta“, Violetos Žiogienės kaimo turizmo sodybą „Žiogų sodyba“, Aldonos Serafinos Kondratavičienės kaimo turizmo sodybą, prie Platelių ežero įsikūrusį Platelių jachtų klubą, kuriame teikiamos apgyvendinimo, maitinimo ir turistinio inventoriaus nuomos paslaugos, Plateliuose esančius poilsio namus „Šaltinėlis“, Arūno Raudžio dviračių nuomą Plateliuose, Vytauto Zaburo kaimo turizmo sodybą Paežerės Rūdaičių kaime.

Aplankytos ir įvertintos Laumalenkų kaime esančios kaimo turizmo sodybos „Prie Žiedelio“ (UAB „Prie Žiedelio“) teikiamos paslaugos, Beržoro kaime įsikurūsios kaimo turizmo sodybos „Pas tėvukus“ paslaugos, „Vyndarių sodyboje“ Babrungėnų kaime teikiamos apgyvendinimo ir edukacijos paslaugos, Plokščių kaime Elenos Ramienės kaimo turizmo sodyboje „Plokštinės pamiškė“ teikiamos apgyvendinimo paslaugos. Įvertinti menininko Leonardo Černiausko tapybos darbai jo meno galerijoje-kūrybinėse dirbtuvėse Babrungėnų kaime.

Nutarta resertifikuoti, t. y. suteikti ŽNP produkto ženklą dar penkeriems metams, aplankytų ŽNP produkto ženklo turėtojų teikiamoms paslaugoms ir produktams, išskyrus kaimo turizmo sodyboje „Maldučių sodas“ teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms.

ŽNP produkto ženklas pirmą kartą penkeriems metams suteiktas kalvio Egidijaus Šulinskio (MB „Kalvė meistarnė“) kalvystės darbams, Martyno Daumanto kaimo turizmo sodyboje „Stay lagom“ teikiamoms apgyvendinimo paslaugoms, Vyndarių sodyboje“ teikiamos apgyvendinimo ir edukacijos paslaugoms.

Kalvio darbo židinys
Kalvio Egidijaus Šulinsko sukurtas židinys.
Egidijaus Šulinsko kalvė
Egidijaus Šulinsko kalvė Virkšų kaime.
Sodyba Stay Lagom
Kaimo turizmo sodyba „Stay lagom“ Stirbaičių kaime.
Vyndarių sodyba
„Vyndarių sodyba“ Babrungėnų kaime.
Vyndarių sodyba
"Vyndarių sodybos" rūsys,

ŽNP informacija

Aušros Brazdeikytės nuotraukos

Titulinėje nuotr. – Mortos Mikašauskienės kaimo turizmo sodyba „Vila Morta“

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/09

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/09

Liūdnas koplytėlių, koplytstulpių tuštėjimo metas

XIX a.–XX a. pradžia – kryždirbystės klestėjimo laikas, apie kurį daugiausia žinoma. Kryžiai ir koplytėlės, pilnos meniškų liaudies meistrų sukurtų šventųjų skulptūrų, atitiko lietuvio dvasinės raiškos būdą, esteti...
2023/12/09

Į ūkį traukia gausybė šeimų: šeimininkas siūlo ypatingą pramogą

Artėjančios šventos Kalėdos – stebuklingas laikas, kai norisi daugiau laiko skirti jaukumui, šeimai ir namams. Snieguotas ir šaltas gruodis kviečia parnešti į namus eglę ir skubėti su šeima ją puošti.
2023/12/09

Mėsos kukuliai per Kūčias ir kiti švedų kalėdinių tradicijų išskirtinumai

Nors kalėdinis laikotarpis džiugina įvairių tautybių žmones, gyvenantiems šiaurės šalyse jis dar ypatingesnis: šaltas ir tamsias žiemas norisi praskaidrinti šventišku spindesiu ir mielais ritualais. Lietuvių bend...
2023/12/09

Paraiškas teikę bendradarbiauti norintys smulkūs ūkio subjektai – pirmumo eilėje

Nuo spalio 2 d. iki lapkričio 13 d. šalies smulkieji ūkio subjektai teikė paraiškas dėl paramos tarpusavio bendradarbiavimui. Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) specialistai jau sudarė ir šių paraiškų pirmumo eilę.
2023/12/09

Kretingos potvynio pamokos: ką prevenciškai gali padaryti savivaldybės ir patys gyventojai

Lapkričio pradžioje Kretingoje po stipraus lietaus kilęs potvynis, užpylęs gatves ir kiemus, ne tik naikino žmonių turtą, bet ir kilo taršos pavojus: teko į vandens telkinius išleisti nevalytas nuotekas. Šis įvykis atskleidė, ...
2023/12/08

Remia sveikesnį vaikų maitinimą

Iki gruodžio 31 d. šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo įstaigos gali teikti paraiškas pagal Ekologiškų ir pagal nacionalinę maisto kokybės sistemą pagamintų maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokykl...
2023/12/08

Pelkėse verda tikra pekla (II)

„Ūkininko patarėjas“ toliau plėtoja pelkininkystės temą, kurios pradžia buvo publikuota 2023 m. gruodžio 2 d. numeryje. Tęsiame žurnalistinį tyrimą, kurio esmė – sužinoti, kodėl Europos Sąjungos (ES) ir valstybės lėšos kre...
2023/12/08

Investicijų projektams trūkstant valstybės žemės diskutuojama, iš kur jos paimti

Aplinkos viceministrei pareiškus, kad Lietuvoje beveik nėra laisvos valstybinės žemės investicijų projektams, Seimo Ekonomikos komiteto nariai abejoja, ar reikia steigti tokios žemės rezervo fondą. Kai kurie jų siūlo iš ūkininkų paim...