Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

Demaskuotas nelegalus mėsos gaminių gamintojas

2023/02/13


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Marijampolės departamento inspektoriai Jūrės gyvenvietėje (Kazlų Rūdos sav.) išaiškino neregistruotą maisto tvarkovą, kuris antisanitarinėmis sąlygomis gamino dešras, lašinius ir juos pardavinėjo turguje bei internetu.

„Pažeidėjas paaiškinime teigė, kad suvokia darantis nusižengimą, tačiau nepanašu, jog suvokė, kokią grėsmę žmonių sveikatai kėlė jo veikla. Galime tik spėlioti, kiek žmonių patiria sveikatos sutrikimų – apsinuodija ar kitaip sunegaluoja, pasitikėdami atsitiktiniais maisto tiekėjais, kurie internetiniuose skelbimuose reklamuoja savo produkciją, tokią kaip „naminės dešros, lašiniai“, „ką tik iš rūkyklos“. Vartotojas turėtų būti atidesnis ir atkreipti dėmesį, ką ir iš ko perka. Niekas nežino, ar žaliava patikrinta nuo trichineliozės bei kitų ligų sukėlėjų, jau nekalbant apie antisanitarines sąlygas, kuriomis vyksta gamyba. Pastebime, kad atsiranda geroji praktika skelbti patikimus duomenis ne tik apie parduodamų maisto produktų kilmę, sudėtį, tinkamumo vartoti laiką, bet ir registruotis VMVT, kaip maisto gamintojui ar tiekėjui ir gauti numerį, kurį reikia nurodyti interneto skelbimų portaluose“, – perspėja VMVT Marijampolės departamento direktorius Gediminas Gvazdaitis.

Patikrinimo metu nustatyta, kad gamyba vyko namų virtuvėje, gaminiai buvo rūkomi lauko rūkykloje šalia lauko tualeto. Produkcija buvo platinama Aleksoto turguje ir per skelbimus internete. Šaldytuve rasta beveik 30 kg paruoštos žaliavos dešrų gamybai, kartu su pašaliniais daiktais, vaistais ir asmeniniu maistu. Taip pat rasta didelis kiekis paruoštų naudoti česnakų ir du indai vandenyje mirkomų kiaulių žarnų. Atsakingas asmuo teigė, kad žaliavos laikomos ir lauke esančiame nešvariame šaldytuve, kuriame buvo rasta pjaustytų šviežių lašinių, skirtų dešrų gamybai.

Pagamintos ir realizuotos produkcijos kiekis neregistruojamas, apskaita nevykdoma, produktai neženklinami. Pažeidėjo teigimu, žaliavos įsigyjamos pagal skelbimus iš kitų ūkių, tačiau jų neįvardijo.

Namų virtuvėje sąlygos antisanitarinės: lašinių sūdymui naudoti nešvarūs indai, jie laikomi gyvenamame kambaryje ant grindų.

Pagamintos dešros ir kita produkcija buvo laikoma gyvenamoje patalpoje, pirkėjams pagal užsakymus gabenama asmeniniu, tam nepritaikytu transportu.

Patikrinimo metu nebuvo pateikti gaminamų bei parduodamų maisto produktų atsekamumo – įsigijimo dokumentai, asmens sveikatos patikrinimą bei higienos įgūdžių mokymo kurso išklausymą patvirtinantys dokumentai.

Pasak VMVT Marijampolės departamento vadovo, neplaninis patikrinimas įvykdytas pagal interneto erdvės stebėseną, kurią VMVT vykdo nuo praėjusiųjų metų.

VMVT primena, kad už neregistruotą maisto gamybos veiklą taikomos baudos nuo 390 iki 1100 eurų pirmąjį kartą ir 2400 eurų už pakartotinį nusižengimą. Visais atvejais nesaugi žaliava ir maisto produktai utilizuojami. VMVT perspėja vartotojus nepasitikėti neregistruotais maisto tvarkovais ir prekeiviais.

 

VMVT fotoinformacija

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...