Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

„Dotnuva Baltic“ parodoje „Agrovizija 2024“ meta iššūkį dronams ir kviečia rungtis traktorininkus

2024/06/22


Viena iš lyderiaujančių agroverslo įmonių Baltijos šalyse, UAB „Dotnuva Baltic“, šiais metais parodoje lankytojus nustebino naujais galingais technikos eksponatais, skaitmeninių sprendimų stendu ir azartišką nuotaiką kuriančia lenktynių tematika. Įmonė kvietė išbandyti jėgas „Geriausio Lietuvos traktorininko“ konkurse ir anonsavo pirmą kartą šalyje vyksiančias drono bei savaeigio purkštuvo lenktynes.

UAB „Dotnuva Baltic“ nėra praleidusi nė vienos iš keturiolikos „Agrovizijos“ parodų, jose dalyvauja nuo pat parodos atsiradimo. Pasak įmonės vykdančiojo direktoriaus Dangio Valaičio, paroda yra unikali tuo, kad joje susitinka augalininkystės produktus ir techniką atstovaujančios įmonės. „Tai praktinė paroda, kur vienoje vietoje galima pamatyti ir išbandyti įvairių gamintojų techniką, įvertinti augalininkystės technologijas ir jų realius rezultatus bandymų laukuose. Kas antrus metus vykstančią „Agroviziją“ vertiname dėl galimybės praktiškai pristatyti technikos ir technologijų naujienas“ , – teigia D. Valaitis.

Dangis Valaitis

Skaitmeniniai sprendimai – greitam ir lengvam darbui

Ūkiai ieško patikimų ir racionalių sprendimų, kaip didinti pelningumą, dirbti kuo efektyviau ir tuo pačiu mažinti poveikį aplinkai. Vienas iš svarbiausių sprendimų – tiksliosios ūkininkavimo sistemos, be kurių jau neįsivaizduojamas šiuolaikinis ūkis.

„Dotnuva Baltic“ parodoje įsirengė išskirtinai didelį skaitmeninių sprendimų stendą. Tiksliosios žemdirbystės inžinierius Lukas Šapranauskas demonstravo, kaip veikia įvairios išmanaus ūkininkavimo sistemos. Gamintojo CASE IH telemetrinė sistema, kuri šiemet visiems traktoriams ir kombainams taps nemokama, pristatyta specialioje erdvėje „Connect Room“, kuri atkartoja šio gamintojo atstovybėse esančias realias inžinieriaus darbo vietas. Jose stebimas prie sistemos prijungtas traktorių ir kombainų darbas, vykdoma gedimų prevencija ir reaguojama į problemas. RAVEN – kitas to paties gamintojo siūlomas sprendimas, skirtas skirtingo dydžio ir pasiruošimo lygio ūkiams, nuo lygiagretaus vairavimo iki automatinio vairavimo integruojant su ISOBUS jungtimi, padargo valdymo su tuo pačiu monitoriumi.

conect room Lukas Įapranauskas

„Dotnuva Baltic“ stende taip pat pristatyta populiari ir ūkiams naudinga išmanioji žemės ūkio valdymo sistema „Geoface“. Jos produkto vadovas Giedrius Žiūraitis džiaugiasi, kad per pastarąjį pusmetį „Geoface“ programa labai patobulinta. „Mūsų vystomi sprendimai ūkininkams palengvina darbą su vis sunkėjančiais augalų apsaugos priemonių naudojimo reikalavimais. „Geoface sistema rinkoje gerai žinoma dėl galimybės patogiai kaupti ūkio duomenis ir pagal tai priiminėti teisingus sprendimus, taip pat dalintis duomenimis su valstybinėmis institucijomis. Išskirtinė, analogų neturinti sistemos savybė – optimizuojamas duomenų apdorojimas šeimos ūkiams, sudarytiems iš kelių ūkių“, – išmaniosios žemės ūkio valdymo sistemos privalumus komentavo G. Žiūraitis.

dronas

Geoface komanda

Traktorininkų konkursas sulaukė didelio susidomėjimo

Geriausio Lietuvos traktorininko konkursą „Dotnuva Baltic“ Lietuvoje organizuoja antrąjį kartą. Pirmąjį kartą jis buvo surengtas 2022 m. „Agrovizijoje“. Šiemet jis sulaukė didelio „Dotnuva Baltic“ klientų susidomėjimo vos paskelbus apie parodoje vyksiantį pirmąjį konkurso etapą.

Iš pirmojo etapo dalyvių buvo atrinkti 10 geriausiai pasirodžiusiųjų (trumpiausias užduočių atlikimo laikas bei mažiausias klaidų skaičius). Dalyviai turėjo atlikti 2 pagrindines užduotis: traktoriumi „Case IH Puma 140“ su puspriekabe „Wielton PRC-2/W14“ neliečiant kliūčių atbuline pavara įvažiuoti į „garažą“ ir šarnyriniu krautuvu „Schäffer 2630 SLT“ iš vienos vietos į kitą piramidės forma perstatyti tris vandens rezervuarus.

Konkurso finalas vyks Dotnuvoje, Kėdainių rajone, apie tai bus paskelbta vėliau. Pagrindinis konkurso prizas – 1000 Eur dovanų kuponas kelionei į pasirinktą šalį.

Paskelbtos savaeigio purkštuvo ir lenktynės

Parodoje paskelbta dar viena įdomi naujiena rinkai – anonsuotos liepos 10 dieną Šiaulių rajone vyksiančios naujausio „DJI Agras T50“ modelio drono ir savaeigio purkštuvo „Agrifac“ lenktynės.

Dronus parduodančios įmonės „Nando Droid“ direktorius Mykolas Treigys sako, kad DJI yra Nr. 1 dronų gamintojas pasaulyje. Ūkyje dronas savaeigės technikos nepakeis, tačiau jis itin pravartus tam tikromis oro sąlygomis ar esant specifiniam laukų išdėstymui. Augalų apsaugos produktų purškimas su dronu Lietuvoje nėra reglamentuotas, tačiau galimas tręšimas mikroelementinėmis trąšomis, biologiniais preparatais, taip pat sėklų barstymas įsėliui/posėliui ir laukų skenavimas augalų gyvybingumo nustatymui, kintamos normos žemėlapių sudarymui. Dronai dirba visiškai autonomiškai, darbinis greitis siekia iki 21 ha/val., augalų gyvybingumo nustatymui drono našumas iki 200 ha/val., o dėl mažo lašelio dydžio suvartojamo vandens kiekį galima sumažinti net 95 proc.

mykolas treigys

Lenktynių azartui sustiprinti „Dotnuva Baltic“ stende klientai galėjo grožėtis drifto lenktynininko Oskaro Juodžio pirmosios klasės BMW automobiliu (BMW E82 (2013), FIA saugos lankai, S55B30 variklis ir automatinė DCT pavarų dėžė iš BMW M3 (2019) 750 Ag 800Nm). Parodos lankytojai registravosi laimėti pagrindinį prizą – pravažiavimą šiuo automobiliu. Laimėtojas burtų keliu bus ištrauktas liepos 10 d. vyksiančioje didžiojoje lauko dienoje, kur vyks drono ir purkštuvo lenktynės. Garsus variklio gausmas tik patvirtino lenktynininko titulus – 2019 m. Lietuvos Drifto čempionato Street lygos vicečempionas, 2022 m. Lietuvos Drifto čempionato Semi-Pro lygos čempionas, 2024 m. varžosi Lietuvos Drifto čempionato Pro lygoje.

drifto automobilis

Naujausi technikos modeliai šiuolaikiniam ūkiui

Tarp technikos eksponatų šioje parodoje karaliauja pirmą kartą Baltijos šalyse eksponuojamas 12 metrų pločio prikabinamas diskinis skutikas „Qualidisc PRO“, kurio pasaulinė premjera buvo rudenį Hanoveryje vykusioje parodoje „Agritechnika“.

Skutikas turi centrinį darbinio gylio reguliavimą ir galimybę išvystyti didelį greitį iki 18 km/val., taip pasiekiant didelį našumą. 60 cm skersmens diskas gali dirbti universaliu gyliu – nuo 4–5 cm iki 15 cm dirbimo gylio. Dvigubas U profilio volas turi paviršiaus kopijavimą ir gali būti užfiksuojamas, tinka darbui įvairiose dirvose, jo gylis reguliuojamas hidrauliškai. Skutikas sveria 15 tonų, todėl puikiai dirba ir esant kieta, sausam paviršiui. Keturių sekcijų rėmas ir atraminiai ratai prisitaiko prie dirvos paviršiaus ir išlaiko tolygų darbinį gylį.

 „Qualidisc PRO“

Kaip sako „Dotnuva Baltic“ vykdantysis direktorius D. Valaitis, parodoje pristatyta geriausia įmonės atstovaujama technika ir sprendimai: naujausi CASE IH, „Kverneland“, „Agrifac“, „Agrisem“, „Umega Agro“, „Einböck“, „MacDon“, „Mandam“ modeliai.

„Dotnuva Baltic“ stende turėjome tai, ko reikia siekiantiesiems pažangos ir planuojantiesiems investicijas. Pastebėjome, kad šių metų parodoje ūkininkai aktyviau domisi skaitmeniniais sprendimais ir atidžiau lygina įvairią techniką. Tačiau galutiniu pasirinkimo argumentu tampa pardavėjų ir konsultantų profesionalumas bei serviso aptarnavimo kokybė, kai įmonė kokybiškai paruošia ir paleidžia techniką, o sezono metu dirba kliento labui ir padaro viską, kad darbai nesustotų.

 

Partnerio informacija

Dalintis