Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn +7,0 °C Debesuota
Pirmadienis, 30 Sau 2023

„Dotnuva Baltic“ plėtos technikos nuomos verslą atskiroje įmonėje „Dotnuva Rent“

2022/12/02


„Linas Agro Group“ priklausanti žemės ūkio verslo bendrovė „Dotnuva Baltic“ siekia stiprinti žemės ūkio technikos nuomos paslaugas ir kelia šią veiklą į atskirą įmonę – UAB „Dotnuva Rent“. Technikos nuomos veiklą planuojama vykdyti visose trijose Baltijos šalyse.

UAB „Dotnuva Baltic“ toliau specializuosis parduodama žemės ūkio techniką ir atsargines dalis bei teikdama serviso paslaugas, projektuodama ir montuodama grūdų apdorojimo ir fermų įrangos objektus. Tuo tarpu „Dotnuva Rent“ užsiims vien žemės ūkio technikos nuoma bei teiks kitas ūkiams reikalingas paslaugas. 
„Vakarų Europoje jau prieš daugiau nei 30 metų yra susiformavęs nuomos ir paslaugų sektorius. Pastaraisiais metais ir Lietuvos rinkoje matome akivaizdžiai padidėjusią žemės ūkio technikos nuomos paslaugos paklausą. Nuomos paslaugų paklausa auga visose Baltijos šalyse, tad matome galimybę stiprinti ir plėtoti šią sritį.

Dangis Valaitis

Nuomos veiklos atskyrimas į atskirą įmonę leis plėsti šią paslaugą  visose Baltijos šalyse. Būsime lankstesni ir galėsime greičiau reaguoti į besikeičiančius klientų poreikius. Buriame profesionalų komandą ir kartu su serviso aptarnavimą atliekančiu „Dotnuva Baltic“ servisu keliame ambicingus tikslus tapti vienu iš nuomos lyderių žemės ūkio sektoriuje“, – sako technikos nuomos įmonei vadovaujantis Dangis Valaitis, kartu einantis ir „Dotnuva Baltic“ vykdančiojo direktoriaus pareigas.
Pasak D. Valaičio, jau kelerius metus rinkoje auganti nuomos paklausa rodo, kad ūkiai atranda nuomą kaip būdą veiklos efektyvumui pagerinti. 

„Stebėdami vis didesnį klientų susidomėjimą technikos nuoma ir paslaugomis bei atsižvelgdami į šias tendencijas nusprendėme investuoti į technikos nuomos ir paslaugų vystymą. Nuoma yra patraukli dėl geresnio rizikų valdymo, nes ji ūkiui reiškia fiksuotus kaštus. Be to, technikos nuoma ūkiams yra patogi tuo, kad profilaktika, gedimų šalinimu ir garantiniu aptarnavimu rūpinasi techniką nuomojanti bendrovė. Lietuvos ūkiai yra linkę perimti technikos nuomos praktiką iš Vakarų, todėl tikėtina, kad dar didesnė dalis Lietuvos rinkos 5–10 metų perspektyvoje nuolat naudosis šia paslauga,“ – mintimis apie teikiamos paslaugos perspektyvas dalinasi UAB „Dotnuva Rent“ direktorius.

Įmonės skaičiavimai rodo, kad per tris šių metų ketvirčius išnuomota 20 % daugiau technikos nei per tą patį laikotarpį pernai. Ir net du kartus daugiau nei prieš 5 metus. Išsinuomojęs sezonui naują techniką ūkio savininkas gauna pilną serviso aptarnavimą ir pakaitinę techniką, jei tokios prireikia, taip pat – profesionalias konsultacijas eksploatacijos ir našumo didinimui. Klientas praktiškai apsidraudžia sklandų darbą sezono metu, taip valdydamas rizikas. 

„Nuomosime tik naują techniką, kuriai suteikiama gamyklinė garantija: įvairaus galingumo naujus Case IH traktorius, kombainus, teleskopinius krautuvus. Tačiau esant poreikiui, nuomai pasiūlysime ir kitokią techniką, nes, ūkiams diversifikuojant veiklas ir kooperuojantis tarpusavyje, atsiranda poreikis sezonui išsinuomoti specializuotą techniką:  srutų laistymo mašinas, šiaudų smulkinimo mašinas ir pan.  Stebime, kaip per pastaruosius metus išaugo ne tik technikos nuomos, bet ir paslaugų poreikis. Ūkiams susiduriant su darbuotojų trūkumu, vis dažniau pageidaujama išsinuomoti techniką su darbus atliekančiu operatoriumi. Turime kur augti,“ – sako D. Valaitis.
Planuojama, kad „Dotnuva Rent“ nuomojamos technikos parką 2023 metais sudarys 70 vienetų naujos technikos, bendra jos vertė sieks 12 mln. Eur. O per artimiausius metus technikos parkas padvigubės.

 

BNS Informacija

„Dotnuva Baltic“ nuotraukos

Susijusios temos – skaitykite: „Dotnuva Baltic“Dangis Valaitis

Dalintis

2023/01/30

Pieno kainų krizė Lietuvoje ir ateities tendencijos

VDU ŽŪA langas. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos mokslininkų tribūnoje profesorė Astrida MICEIKIENĖ dalijasi įžvalgomis apie pieno kainų krizę: kiek ji susijusi su globalia rinka ir ką turėtume daryti?
2023/01/30

Santaros klinikose darbą pradėjo Pacientų taryba

VUL Santaros klinikos pakvietė aktyvius pacientų organizacijų atstovus bei piliečius ir subūrė Pacientų tarybą, kuri ligoninėje veiks kaip patariamasis organas, atstovaujantis Santaros klinikų pacientus ir jų artimuosius, teikiantis patarimus klin...
2023/01/30

Algimantas Raudonikis: dar širdyje ne sutema

Vienas žinomiausių visų laikų Lietuvos kompozitorių Algimantas Raudonikis šiais metais mini 89-ąjį savo gimtadienį. Nors amžius jau solidus, paklaustas, kaip jaučiasi, nesudvejoja: „dar širdyje ne sutema“. Šis gimt...
2023/01/30

Gripo sezonas įpusėjo: sergamumas nedidėja

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad bendras sergamumo gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) rodiklis per sa...
2023/01/30

Siūlo tobulinti atliekų prevencijos ir tvarkymo sistemą

Aplinkos ministerija siūlo stiprinti apmokestinamųjų gaminių, ypač padangų, taip pat alyvos, elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, pakuočių atliekų ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių gamintojų ir importuotojų ats...
2023/01/30

Pajamų stabilizavimo priemonė startuos atsinaujinusi ir dar palankesnė ūkininkams

Dėl klimato kaitos ir padidėjusių kainų svyravimų ūkininkai susiduria su vis didesnėmis žemės ūkio rizikomis. Jau šiemet žemdirbiai šioms rizikoms valdyti galės naudotis nauju instrumentu – pajamų stabilizavimo priemone. Žemės ...
2023/01/30

Užsieniečiams išduota mažiau leidimų dirbti

Užimtumo tarnyba (UT) įvertino trečiųjų šalių piliečių įdarbinimo mūsų šalyje statistiką. Skaičiai mažėjantys. Mažiausia užsieniečių dalis pageidauja dirbti žemės ūkyje.
2023/01/30

Atleistas prokuroras, Klaipėdoje vairavęs neblaivus

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė atleido iš prokuroro pareigų Juozą Syką, ėjusį Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro pareigas.
2023/01/30

Pušynų spyglius pavasarį vėl grauš pjūklelių lervos

2022 metų rudenį paprastojo pušinio pjūklelio lervos kai kuriuose Ignalinos regiono miškuose masiškai graužė spyglius. Nuo 10 iki 100 % spyglių jie nugraužė Vaišniūnų girininkijoje, 1016 ha plote, Minčiagirės – 48...