Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

„Agrokoncernas“ galės vykdyti sandorį pašarų gamybos sektoriuje

2024/07/10


„Agrokoncernas“ galės įsigyti „Kretingos grūdų“ pašarų gamybos cechą bei kitą nekilnojamąjį ir kilnojamąjį turtą, susijusį su pašarų gamybos veikla. Leidimą šiam sandoriui davė Konkurencijos taryba.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti minėtą koncentraciją gautas 2024 m. birželio 10 d. „Agrokoncernas“ ketina įsigyti „Kretingos grūdų“ pašarų gamybos cechą bei kitą turtą, kuris yra būtinas vykdyti pašarų gamybos veiklą, t. y. geležinkelio bėgius, inžinierinius tinklus, įrenginius, reikalingus pašarams ar žaliavoms krauti, surinkti, sverti, taip pat – laboratorinę įrangą tyrimams atlikti, biuro įrangą ir pan. Nei kitas „Kretingos grūdų“ turtas, nei akcijos nėra perimamos, todėl po koncentracijos minėta bendrovė tęs savo veiklą kaip savarankiška įmonė.

Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Agrokoncernas“ ir su juo susijusios įmonės vykdo didmeninę ir mažmeninę prekybą azoto, fosforo, kalio bei kitomis trąšomis, pesticidais, sėklomis, žemės ūkio technika, užsiima augalininkyste, sėklininkyste bei gyvulininkyste (pienininkyste), taip pat teikia grūdų elevatorių, krovos, logistikos, konsultavimo ir kitas paslaugas.

Viena iš pagrindinių „Kretingos grūdų“ verslo krypčių – premiksų, kombinuotųjų pašarų, baltyminių vitamininių mineralinių papildų gamyba bei prekyba. Ši bendrovė taip pat teikia muitinės sandėlio paslaugas, o su ja susijusios įmonės užsiima kiaulininkyste, paukštininkyste, atlieka įvairius grūdinių kultūrų, pašarų, nuotekų, teršalų tyrimus, teikia darbuotojų saugos ir sveikatos, priešgaisrinės saugos, civilinės saugos, aplinkos apsaugos paslaugas.

 

Konkurencijos tarybos informacija

Dalintis