Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Dusios ežeras Metelių regioniniame parke praturtintas Vištyčio ežero sykais

2024/05/17


230 tūkstančių vnt. Vištyčio ežero sykų – tiek paaugintų žuvų jauniklių šią savaitę išleista į Metelių regioniniame parke (Lazdijų raj.) telkšantį Dusios ežerą. Būtent toks šios rūšies žuvų kiekis buvo numatytas „Žuvų ir vėžių įveisimo į valstybinius vandens telkinius 2024 metų plane“, kurį kasmet, suderinusi su Aplinkos ministerija, tvirtina Žemės ūkio ministerija.

izuvinimas

Dirbtinis Vištyčio sykų veisimas yra ganėtinai sudėtingas procesas, reikalaujantis specifinių žinių ir žuvivaisininkų kruopštumo bei profesionalumo. Praėjusių metų pabaigoje iš neršti pasiruošusių sykų reproduktorių buvo paimti ir apvaisinti ikrai. Po to jie patalpinti į inkubavimo aparatus. Ikrų inkubavimo laikotarpiu buvo vykdoma nuolatinė priežiūra: nepertraukiamai, kas 1–3 val., stebimas ikrų vystymosi procesas, matuojama vandens temperatūra ir deguonies kiekis juose.

mailius

Paauginti sykų jaunikliai į įžuvinimo vietą buvo transportuojami deguonies pripildytuose maišuose. Maišai kurį laiką buvo panardinti į Dusios ežerą, kad susivienodintų vandens temperatūra ir žuvys, pakeisdamos gyvenamąją aplinką, patirtų kaip įmanoma mažiau streso. Vėliau žuvys buvo plukdomos giliau į ežerą ir išleistos skirtingose vietose, proporcingai paskirstant sykų kiekį visame vandens telkinio plote.

izuvinimas sykais

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyrius Simne (Alytaus raj.) yra vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje technologiškai moderniose sistemose unikalios patirties sukaupę žuvivaisos specialistai dirbtiniu būdu veisia ir paaugina sykines žuvis. Simno tvenkiniuose yra auginami sykų reproduktoriai.

Dusios ezero izuvinimas

Vištyčio sykai Lietuvoje veisiami nuo 2000 metų, tačiau jų populiacija dar labai trapi, būtinas nuolatinis vandens telkinių papildymas paaugintais šių žuvų jaunikliais. Pernai į Daugų ir Vencavo ežerus išleista 558 tūkst. vnt. paaugintų sykų jauniklių ir 0,5 tūkst. vnt. metinukų, 2022 m. – 418,5 tūkst. vnt. šių žuvų mažylių.

izuvinimas

 

Žuvininkystės tarnybos fotoinformacija

Dalintis
Verslas