Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

EFSA apie avių ir ožkų skerdimą ūkiuose – yra gerovės problemų

2024/06/27


Smulkieji atrajotojai, pvz., avys ir ožkos, gaišinimo metu gali patirti didelį skausmą ir baimę, jei jie nėra veiksmingai apsvaiginami. Remiantis naujausia Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) nuomone dėl gyvūnų gerovės, šią procedūrą galima patobulinti siekiant sumažinti gyvūnų patiriamą skausmą ir baimę.

Ne skerdyklose gyvūnai gali būti gaišinami ne žmonių maistui, jei, pavyzdžiui, jie yra neproduktyvūs, sužeisti arba mirtinai serga. Jie taip pat gali būti gaišinami dideliu mastu ligų kontrolės ar židinio valdymo tikslais. Pirmajame proceso etape gyvūnai perkeliami į gaišinimo vietą, o antrajame etape jie gaišinami.

EFSA ekspertai pažymėjo, kad abu žingsniai gali sukelti gerovės problemų, ir pabrėžė, kad reikia tinkamai apsvaiginti gyvūnus, kad gaišinimo metu neatgautų sąmonės. Jie taip pat pateikė keletą rekomendacijų, kaip teisingai naudoti gaišinimo metodus, siekiant sumažinti skausmą ir baimę.

Naujoji EFSA nuomonė parengta atsižvelgiant į ankstesnes 2021 m. paskelbtas rekomendacijas dėl smulkiųjų atrajotojų skerdimo žmonėms vartoti. Tikimasi, kad iki 2024 m. pabaigos bus pateikta naujų patarimų dėl arklinių šeimos gyvūnų gerovės juos skerdžiant. Ekspertinėmis išvadomis bus remiamasi šiuo metu peržiūrint ES reglamentą dėl gyvūnų apsaugos juos gaišinant.

 

ŪP portalas su EFSA

123rf nuotr.

Dalintis