Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023
Ashburn +13,3 °C Debesuota
Sekmadienis, 10 Grd 2023

ES ir Japonija: dar 42 abiejų šalių saugomos geografinės nuorodos

2023/10/02


Pagal ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimą abi šalys suteikė apsaugą dar 42 geografinėms nuorodoms (GN), tokioms kaip sūris „Raclette de Savoie“, šerio actas „Vinagre de Jerez“ (ES) ar Japonijos miso pasta „Sanuki shiro miso“ ar vynas „Osaka“ vynas (Japonija). Japonijos ir ES saugomų geografinių nuorodų sąrašas išplečiamas jau trečiąjį kartą. 2021 m. buvo pripažintos 56 GN, tiek pat ir 2022 m.

2019 m. vasario 1 d. įsigaliojusiu ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimu į sąrašą įtraukti žemės ūkio maisto produktų pavadinimai apsaugomi nuo imitavimo ir pasisavinimo. Tai teikia abipusę naudą prekybai ir suteikia vartotojams galimybę įsigyti garantuotų, autentiškų produktų iš dviejų regionų, turinčių turtingas kulinarines ir kultūrines tradicijas. Iki šios dienos abi šalys saugojo 263 ES geografines nuorodas ir 112 Japonijos geografinių nuorodų, t. y. iš viso 375 registruotus maisto produktus ir gėrimus.

2023 m. rugsėjo 27 d. Japonijoje abiejų šalių atstovai pasirašė GN priedus iš dalies keičiantį sprendimą, kuris įsigaliojo rugsėjo 30-ąją. Tuo pačiu ES ir Japonija sutarė iki šių metų pabaigos papildyti dar iki 6 Japonijos GN ir 2025 m. dar kartą išplėsti saugomų geografinių nuorodų sąrašą.

ES ir Japonijos ekonominės partnerystės susitarimas yra vienas iš svarbiausių iki šiol sudarytų susitarimų žemės ūkio maisto produktų verslo srityje. Japonija yra 5-oji didžiausia ES žemės ūkio maisto produktų eksporto realizavimo rinka. Pagrindiniai ES į Japoniją eksportuojami produktai yra kiauliena, vynas ir spirituoti gėrimai, cigarai ir cigaretės, sūris, šokoladas, cukriniai konditerijos gaminiai ir kiti perdirbti žemės ūkio produktai. ES daugiausia importuoja sriubas ir padažus, daržovių produktus, taip pat maisto ir grūdų gaminius.

 

EK Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato informacija

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/12/10

Rusiški grūdai užkariauja Lietuvos rinką

Europos Sąjunga (ES) Rusijai netaiko sankcijų, susijusių su žemės ūkio produktų eksportu, todėl rusiškų grūdų srautai sėkmingai keliauja į Bendriją. Kaimyninė Latvija jau užsitarnavo šalies, importuojančios didžiausius rusiškų...
2023/12/10

Hidroenergetikai dvaro sodyboje restauruoja stogą: „Esame bendruomenės nariai“

Hidroenergetikos įmonė Biržuvėnų dvaro sodybos (Telšių r.) buvusį kartono fabriką nuomojasi jau dvidešimt metų ir siekia apsaugoti šį kultūros paveldo objektą.
2023/12/10

Nepamirškime patikrinti, ar bitės saugiai žiemoja

Žiemos laikotarpiu bityne darbo netrūksta. Ruoštis ateinančiai vasarai niekada ne per ansti, o kaskart apeiti ir pasiklausyti, kaip žiemoja bitės – kiekvieno bitininko pareiga.
2023/12/10

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, kitiems vežimo paslaugų teikėjams

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių &...
2023/12/10

Kaimas šventė naujojo tilto vardynas

Lietuvos kelių, žvyrkelių, tiltų būklė – viena iš svarbiausių patikimų temų peikti valdžią, politikus, biurokratus. Bet artėjant Kalėdoms būna išimčių – beveik stebuklų.
2023/12/10

Įvyko pirmosios žiemos sezono ristūnų žirgų lenktynės (nuotraukų galerija)

Šeštadienį, gruodžio 9-ąją, Širvintų hipodrome įvyko pirmos žiemos ristūnų žirgų lenktynės. Rungėsi 15 ristūnų ir vadeliotojų duetų, įveikę 1800 m distanciją.
2023/12/10

Ko reikia aplinkos apželdintojui: mylėti augalus ir nebijoti išsitepti

Lietuvos gyventojai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria savo namų ar sodybų aplinkos puoselėjimui, tad auga ir kraštovaizdžio bei dekoratyvinio apželdinimo specialistų paklausa. Dirbantys šioje srityje ne vienerius metus sako,...
2023/12/10

Milijonai įsisavinti. Išmokų meldinės nendrinukės „apsaugai“ nusipelno ne visi? (II)

Išgarsinto brangiausio Lietuvoje paukštelio meldinės nendrinukės išsaugojimas dosniai remiamas ne tik per europinę LIFE programą, bet ir iš žemės ūkiui bei kaimo plėtrai skiriamos paramos. Šio reto giesmininko gl...
2023/12/10

Ekologinių Danijos ūkių sėkmės paslaptis: dėmesys efektyvumui, inovacijoms ir vartotojų pasitikėjimas

Danijos ūkiai pagrįstai laikomi vienais inovatyviausių pasaulyje. Keliuose jų apsilankęs žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis kartu su Žemės ūkio ministerijos, „Ekoagros“, ūkininkų bei jų atstovais domėjosi, kaip danų ūkininkai...