Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

ES tvirtina 13-ąjį sankcijų Rusijai paketą

2024/02/23


Europos Komisija palankiai vertina tai, kad ES Taryba priėmė 13-ąjį sankcijų Rusijai paketą. Praėjus dvejiems metams nuo brutalaus Rusijos įsiveržimo į Ukrainą, ES parama Ukrainai ir jos žmonėms nemenksta. Europa yra vieninga ir pasiryžusi toliau ginti savo vertybes ir pagrindinius principus.

Šiame sankcijų pakete daugiausia dėmesio skiriama tam, kad būtų dar labiau apribota Rusijos prieiga prie karinių technologijų (pavyzdžiui, dronų), be to, į sąrašus įtraukiama dar daugiau bendrovių ir asmenų, dalyvaujančių Rusijos karo veiksmuose. Patvirtinus naująjį sankcijų paketą įtrauktųjų į sąrašą skaičius pasiekė daugiau nei 2 000 – tai didelis smūgis Rusijos kariuomenei ir gynybai.

Kiekvienas euras, kurio Rusija negauna, yra laimėjimas. Todėl sustoti negalima. Europos Komisija toliau rems valstybes nares, kad būtų užtikrintas veiksmingas sankcijų vykdymas, ir glaudžiai bendradarbiaus su trečiosiomis šalimis, kad būtų kovojama su galimais bandymais apeiti sankcijas.

Pagrindiniai 13-ojo sankcijų paketo elementai

Tai beprecedentis sankcijų paketas, pagal kurį sąrašai papildomi 194 naujais įrašais – įtraukiami 106 asmenys ir 88 subjektai. Taip papildžius sankcionuojamųjų sąrašą, bendras įtrauktųjų į sąrašus skaičius perkopia 2 000.

Tikslingai orientuojamasi į Rusijos karinį bei gynybos sektorių. Taip pat siunčiamas stiprus signalas Rusijos karo veiksmų partneriams: naujai į sąrašus įtraukta 10 (Rusijos) bendrovių ir asmenų, dalyvaujančių gabenant Šiaurės Korėjos ginkluotę į Rusiją, šalies gynybos ministras, taip pat kelios paramą Rusijos ginkluotosioms pajėgoms teikiančios Baltarusijos bendrovės ir asmenys. Stiprinami ES veiksmai prieš Rusijos vykdomą okupaciją ir neteisėtą Ukrainos teritorijų aneksiją: į sąrašą naujai įtraukti 6 teisėjai ir 10 pareigūnų okupuotose Ukrainos teritorijose. Nustatomos sankcijos dėl vaikų teisių pažeidimų: į sąrašą taip pat naujai įtraukti 15 asmenų ir 2 subjektai, susiję su Ukrainos vaikų deportacija ir karine indoktrinacija, be kita ko, Baltarusijoje.

Sankcijų paketas taip pat apima prekybos, oro erdvės gynybos stiprinimo bei tarptautinio bendradarbiavimo skatinimo priemones.

Europa rems Ukrainą tol, kol reikės

Praėjus dvejiems metams po Rusijos plataus masto agresijos karo prieš Ukrainą pradžios, Europa yra vieninga ir pasiryžusi toliau ginti savo vertybes ir pagrindinius principus. ES tvirtai palaiko Ukrainą bei jos žmones ir toliau nepalenkiamai rems Ukrainos ekonomiką, visuomenę, ginkluotąsias pajėgas ir būsimą atstatymą tol, kol reikės.

Siekdama atimti iš Rusijos karo mašinos pajamų šaltinius, ES priėmė 13 sankcijų Rusijai paketų. Sankcijos paveikė Rusijos pajamas ir rublio vertę. ES sankcijos taip pat apėmė apribojimus Rusijos tiekimo grandinėms ir apribojo jos prieigą prie Vakarų technologijų svarbiuose pramonės sektoriuose. Viršutinė naftos kainos riba, dėl kurios susitarta su G7 partneriais, sumažino Rusijos vyriausybės naftos pajamas. Sankcijų poveikis pasimatys su laiku.

Rusijai bandant rasti būdų apeiti mūsų sankcijas, Europos Komisija nuolat peržiūri taikomas priemones, vertina, kaip jos taikomos, ir nustato galimas spragas. Dabar daugiausia dėmesio skiriama vykdymo užtikrinimui, visų pirma kovai su ES sankcijų vengimu pasitelkiant trečiąsias šalis.

 

Pagal EK pranešimą

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...