Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024
Ashburn +9,6 °C Debesuota
Pirmadienis, 4 Kov 2024

Europos Parlamentas: greta paramos Ukrainai – ūkininkų tema

2024/02/06


Europos Parlamento (EP) nariai šiandien su ES institucijų vadovais C. Micheliu ir U. von der Leyen aptarė naujausių ES aukščiausiojo lygio susitikimų, visų pirma vasario 1 d. specialiojo Europos Vadovų Tarybos susitikimo, rezultatus. Ūkininkų protestai lėmė, kad žemdirbių nepasitenkinimas esama situacija pateko tarp svarbiausių aptariamų klausimų.

Pasak Europos Vadovų Tarybos pirmininko Charles'io Michelio, „ryžtas, vienybė ir lyderystė" yra žinia, kurią ES siunčia savo naujausiais sprendimais pradėti Ukrainos stojimo derybas ir patvirtinti šaliai naują finansinės pagalbos paketą. ES „nebus įbauginta Rusijos" ir rems Ukrainą „tiek, kiek reikės", pridūrė jis. Ch. Michelis patikindamas, kad „kiekvienas Ukrainai sutelktas euras yra investicija į mūsų pačių saugumą, gerovę ir stabilumą".

Artimųjų Rytų klausimu pirmininkas C. Michelis sakė, kad ES turi padaryti viską, ką gali, kad užkirstų kelią regioniniam konflikto eskalavimui, spręstų ekstremaliosios humanitarinės situacijos klausimą ir toliau propaguotų dviejų valstybių sambūviu pagrįstą sprendimą.

Ch. Michelis pareiškė, kad  supranta Europos ūkininkų nepasitenkinimą ir skundus bei paragino surengti dialogą, kad būtų galima jiems pateikti įtikinamą atsakymą.

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sakė, kad susitarimas dėl 50 milijardų eurų pagalbos Ukrainai paketo suteikia šaliai didelį nuspėjamumą per ateinančius ketverius metus. Apžvelgusi ES ilgalaikį biudžetą ji pabrėžė, kad dabar ES turi finansinių išteklių, kad galėtų įveikti kai kuriuos iššūkius, su kuriais susiduria šiame dešimtmetyje.

Kalbėdama apie ūkininkų protestus Pirmininkė U. von der Leyen sakė, kad „mūsų ES maisto gamybos sistema yra unikali, o mūsų ūkininkai gamina aukščiausios kokybės maisto produktus pasaulyje, todėl jiems turi būti mokama sąžiningai". Ji paskelbė, kad Komisija atsiims savo pasiūlymą dėl pesticidų naudojimo mažinimo ir kad iki vasaros pabaigos ataskaitoje, pagrįstoje strateginio dialogo dėl ES žemės ūkio ateities rezultatais, bus pateiktos galimų būsimų reformų galimybės.

***
Parlamento daugumai atstovaujantys europarlamentarai pakartojo, kad Ukrainos gynyba yra Europos gynyba. Jie išreiškė tvirtą paramą šaliai ir pažymėjo, kad ginklų ir šaudmenų pristatymas turi paspartėti. Kai kurie Europos Parlamento nariai siūlė naudoti įšaldytą Rusijos turtą, atsižvelgiant į nerimą keliančius politinius įvykius JAV, kiti išreiškė nerimą dėl karo išplitimo už Ukrainos ribų grėsmės.

Aptardami neseniai vykusius ūkininkų protestus dauguma kalbėtojų teigė, kad reikia naujo požiūrio į ES bendrąją žemės ūkio politiką ir bet kokius būsimus teisės aktus dėl perėjimo prie žaliosios ekonomikos, bei pabrėžė dvejopą politikos tikslą – užtikrinti ūkininkų pragyvenimo šaltinius ir ES maisto gamybą. Dauguma EP narių svarstė, kaip vienu metu spręsti šiuos klausimus, ir perspėjo dėl populistinių balsų, siekiančių politizuoti šią sudėtingą problemą. Kai kurie ragino teikti tiesioginę finansinę paramą ūkininkams arba riboti žemės ūkio produktų importą.

 

Šaltinis: EP

Dalintis
2024/03/04

Vieni protestuoja, kiti – puotauja

Tuo metu, kai viena žemdirbių skėtinė organizacija – Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) – planavo ūkininkų protesto akcijas, kurios dabar vilnija po visą Europą, kita – Žemės ūkio rūmai (ŽŪR) – ruošėsi dviejų dienų ko...
2024/03/03

Ūkininkas V. Genys: „Turiu toliau nešti agronominę žinią“

Ukmergės krašto ūkininko Valentino Genio sėkmės paslaptis – geras derlius be plūgo ir sintetinių trąšų. Agronomo diplomą turintis žemdirbys jau 18 metų žemę dirba ekologiškai ir neįsivaizduoja kitokios ūkininkavimo krypt...
2024/03/03

Pardavęs karves braukė ašaras

Skauda širdis visiems, tik valdininkams neįdomu, kodėl nyksta pieno ūkiai. „Lietuvoje išnyks ūkiai, kuriuose yra iki 100 melžiamų karvių“, – spėja Kupiškio r. Šimonių seniūnijos Pelyšių kaimo...
2024/03/03

Prasideda sulos leidimo sezonas: ką svarbu žinoti?

Pavasarį atšilus orams, kai sulos mėgėjai pradeda leisti pirmąją sulą, Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pataria, kaip tai daryti tinkamai tiek nuosavame miške, tiek valstybei priklausančioje žemėje.  
2024/03/03

„INVL Baltic Farmland“ pelnas pernai išaugo 34 proc. iki 2,64 mln. eurų

Investicijų į žemės ūkio paskirties žemę bendrovės „INVL Baltic Farmland“ audituotas grynasis pelnas 2023 metais siekė 2,64 mln. eurų – 34 proc. daugiau nei 2022 metais.
2024/03/03

Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos vairą perima A. Kulevičius

Kovo 1-ąją įvyko Šalčininkų rajono žemdirbių asociacijos visuotinis narių susirinkimas. Rajono žemdirbiai išsirinko naujos sudėties tarybą ir pirmininką.
2024/03/03

Anestezija – tik gilus miegas ar sudėtinga medicininė procedūra?

Anestezija – tai dirbtinai sukelta būsena, kurios metu pacientui nepatiriant skausmo ar kitų nemalonių jutimų galima atlikti diagnostinius ar gydomuosius veiksmus. Pacientams dažnai kyla klausimų, kaip viskas vyksta, ar tai saugu, ar jie pra...
2024/03/03

Europos Komisija pagaliau imasi veiksmų: keis vilkų apsaugos statusą

Pastaruosius porą metų Europos Sąjungos (ES) valstybės narės garsiai nerimauja dėl vilkų ir kitų stambiųjų plėšrūnų – lokių ir lūšių – populiacijos gausėjimo. Dėl šios tendencijos kyla grėsmė taikiam sambūviui, nes...
2024/03/03

Verslo partneriams iš Kinijos labūnaviškis padovanojo savo tapytą „Monos Lizos“ kopiją

Kėdainiai („Rinkos aikštė“). Laikrodžiui išmušus 17 valandą verslininkas Audronius VAIDALAUSKAS užveria kabineto duris. Medžio granulių gamyba užsiimančios bendrovės „Eco standartas“ savininkas i&scaron...