Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024
Ashburn +27,1 °C Debesuota
Trečiadienis, 24 Lie 2024

BNS

 

Europos Sąjunga įveda muitus avižų ir kiaušinių importui iš Ukrainos

2024/06/20


Europos Komisija paskelbė įvedanti importo muitus kiaušiniams iš Ukrainos, o anksčiau šią savaitę nusprendė apmokestinti ukrainietiškų avižų importą į Europos Sąjungą.

Agentūra „Reuters“, remdamasi šaltiniais, skelbia, jog nauji tarifai įsigalios per artimiausias dvi savaites.

Be to, EK pranešė, jog nuo birželio 19-osios iki 2025 metų birželio 5 dienos Ukrainos avižų importas į ES bus vykdomas pagal Gilios ir visapusiškos laisvosios prekybos erdvės (DCFTA) tarifinę kvotą.

EK buvo priversta įvesti ribojimus kai kurių žemės ūkio produktų importui iš Ukrainos po įvairiose Bendrijos narėse nuvilnijusios ūkininkų protestų bangos, kurią sukėlė nepasitenkinimas Briuselio prekybos lengvatomis ukrainietiškoms prekėms, įvestoms Rusijai pradėjus plataus masto invaziją į Ukrainą.

Praėjusio mėnesio viduryje Europos Sąjungos Taryba nusprendė dar metams pratęsė neapmuitinamos prekybos su Ukraina galiojimą, tačiau su tam tikromis išlygomis. Viena jų susijusi su ES rinkos apsauga nuo konkuravimo „jautrių“ žemės ūkio produktų iš Ukrainos, tokių kaip paukštiena, kiaušiniai, cukrus, avižos, kruopos, kukurūzai ir medus.

Apmuitinimo mechanizmas, pasiūlytas EK ir sulaukęs Europos Parlamento pritarimo, būtų pritaikomas, jei šių prekių importo apimtys viršytų 2021-ųjų antrojo pusmečio, 2022 ir 2023 metų vidutinius lygius.

 

123rf nuotr.

Dalintis