Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024
Ashburn +32,0 °C Mažai debesuota
Penktadienis, 21 Bir 2024

BNS

 

G. Nausėda mato V. Blinkevičiūtę „tarp rimčiausių kandidatų“ užimti premjero postą

2024/05/18


Prezidentas Gitanas Nausėda sako matantis Viliją Blinkevičiūtę „tarp rimčiausių kandidatų“ užimti premjero postą, jei jos vadovaujama Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) laimėtų rudenį vyksiančius Seimo rinkimus.

„Viskas priklausys nuo rinkimų. Tai buvo tiesiog pasamprotavimas, jeigu šiai partijai, jos atstovams būtų suteiktas didžiausias pasitikėjimas kituose Seimo rinkimuose, ar ponia V. Blinkevičiūtė galėtų būti tarp kandidatų“, – žurnalistams Šiauliuose šeštadienį sakė G. Nausėda.

„Ir aš norėčiau matyti ją tarp rimčiausių kandidatų užimti premjero poziciją. Bet dar kartą kartoju, kad palaukime rinkimų ir palaukime rinkėjų valios“, – kalbėjo prezidentas.

Pasak G. Nausėdos, būtų geriau, jei naujasis Ministrų kabineto vadovas darbą pradėtų „turėdamas jau tam tikrą pasitikėjimo įdirbį ir ypatingai pasitikėjimo kreditą iš žmonių pusės“.

„Žinote, kartais trūksta tik nedidelio postūmio, kad žmogus patikėtų tuo, kad štai dabar yra tas metas, kuomet jis gali, ir netgi sakyčiau, turi prisiimti atsakomybę. Juolab, kai žmogus turi tokį didelį palankumą visuomenėje ir juo pasitiki labai didelė visuomenės dalis“, – kalbėjo G. Nausėda, atsakydamas į klausimą, ar V. Blinkevičiūtę reikėtų bandyti įkalbėti vadovauti Vyriausybei, ar tai vis dėlto turėtų būti jos pačios sprendimas.

G. Nausėda penktadienį interviu naujienų agentūrai ELTA teigė, jog socialdemokratams sėkmingai susiklosčius Seimo rinkimams, jis bandytų įkalbėti V. Blinkevičiūtę eiti ministrės pirmininkės pareigas.

Rinkėjų apklausų duomenimis, socialdemokratai – populiariausia partija šalyje, jie laikomi favoritais laimėti rudenį vyksiančius Seimo rinkimus, o V. Blinkevičiūtė – viena palankiausiai šalyje vertinamų politikų.

Šiuo metu Europos Parlamente dirbanti V. Blinkevičiūtė savo sprendimą dėl dalyvavimo rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose ketina paskelbti birželį, ji taip pat neatskleidžia, ar LSDP laimėjus rinkimus imtųsi vadovauti Ministrų kabinetui.

Socialdemokratų lyderė viešojoje erdvėje neretai kritikuojama, kad dalyvaudama Europos Parlamento rinkimuose ir neapsispręsdama dėl Seimo rinkimų, vengia dalyvavimo šalies vidaus politikoje.

Šiuo metu LSDP parlamente turi 14 narių.

Seimo rinkimai vyks spalio 13-ąją.

 

Autorius Giedrius Gaidamavičius / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

 

Dalintis
Gintaras Gliebus. Pavasariškas vaizdelis Dzūkijos miškuose.
2024 03 12 Telšių rajono ūkininkai rengiasi į protesto akciją
Vilkas kieme užpuolė stirną
Vasario 1 d. Briuselyje, Liuksemburgo aikštėje
Protestuotojai sveikino Vilnių su 701 gimtadieniu grodami, mirgėdami. 2024 01 25 Vilnius