Columbus +1,0 °C Lietus
Ketvirtadienis, 13 Vas 2025
Columbus +1,0 °C Lietus
Ketvirtadienis, 13 Vas 2025

Seimo kanceliarijos archyvo nuotr.

BNS
 

G. Paluckas: mokesčių pokyčiai nebus dramatiški

2025/02/13


Premjeras Gintautas Paluckas sako, kad Vyriausybės siūlomi pokyčiai mokesčių sistemoje nebus dramatiški. Tačiau, pasak Vyriausybės vadovo, Lietuva tikrai pažeis Maastrichto kriterijus.

„Mokestiniai kai kurie pakeitimai yra ruošiami, jie nebus dramatiški ir neprispaus mūsų verslo ir mūsų žmonių“, – Žinių radijui šiandien sakė G. Paluckas.

Jis tvirtino neabejojantis, kad Seimas patvirtins pokyčius, reikalingus kartu su skolinimusi bei kitais šaltiniais iki 2030 metų padidinti finansavimą gynybai iki 5–6 procentų. 

„Ne, aš tikrai abejonių neturiu ir kai bus padėtas planas ant stalo, aš net neabejoju, kad Seimas jį patvirtins“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Siūlomus mokesčių pakeitimus koalicijos partneriams žadama pristatyti per artimiausias dvi savaites.

„Mokestiniai pakeitimai bus subalansuoti“, – tikino G. Paluckas.

Stambiajam verslui didins pelno mokestį

Ministras pirmininkas pakartojo, kad nuo šių metų įsigaliojęs 16 proc. pelno mokestis galėtų būti padidintas dar vienu procentiniu punktu didelėms įmonėms. Jo teigimu, kilstelėtas tarifas dramatiškai stambaus verslo konkurencingumo nesumažintų.

Pasak politiko, kartu gali būti svarstoma iš apmokestinamųjų pajamų išbraukti dalį verslo investicijų į pažangias technologijas.

„Smulkus ir vidutinis verslas tikrai papildomo pelno mokesčio nemokės, o kalbant apie stambų verslą esame kalbėję su verslo asociacijomis ir jie tikrai supranta savo svarbą finansuojant ne tik gynybos klausimus, bet ir viešąsias paslaugas. (...) Tačiau reikia žiūrėti į verslo pastangas investuoti į inovacijas“, – sakė G. Paluckas.

Panaudos indėlius

Premjeras taip pat palaikė Prezidentūros pasiūlymą per nacionalinį plėtros banką ILTE investicijoms į ekonomiką panaudoti gyventojų bankuose laikomus indėlius.

„Mintis, kaip sudaryti žmonėms galimybę uždirbti iš bankų sąskaitose laikomų pinigų, už kuriuos jie nieko negauna, yra labai logiška ir kitose šalyse realizuota“, – sakė Vyriausybės vadovas.

Finansų ministras Rimantas Šadžius sausio pabaigoje sakė, kad mokesčių pakeitimų rengimas kiek vėluoja, o juos pristačius koalicijos partneriams, vėliau vyks platesnė diskusija.

Sausio pabaigoje su R. Šadžiumi susitikę verslo asociacijų vadovai teigė išgirdę, kad svarstomi gyventojų pajamų (GPM), nekilnojamojo turto ir galbūt pelno mokesčių pakeitimai.

Tuo metu įvesti visuotinį NT mokestį premjeras yra sakęs nematantis pagrindo. Pasak jo, augant NT vertei vis daugiau būsto savininkų apmokestinama jau galiojančiu mokesčiu. Savo ruožtu R. Šadžius kiek anksčiau sakė, kad sprendimai dėl būsimo NT mokesčio bus priimti išsiaiškinus, kokį variantą labiau rems visuomenė.

Pažeis Maastrichto kriterijus

Ieškant šaltinių didesniam gynybos finansavimui, Lietuva tikrai pažeis Mastrichto kriterijus bei turės didesnį nei 3 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP) biudžeto deficitą, sako G. Paluckas.

„Šnekant su Ursula von der Leyen sekmadienį neprašiau, o informavau, kad Lietuva, o kartu ir kitos regiono valstybės, tikrai pažeis vadinamąją biudžeto deficito taisyklę, todėl, kad mums reikalingi struktūriniai pokyčiai gynybos srityje“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė G. Paluckas.

Jis teigė tikįs, jog Europos Sąjunga sutars lanksčiau vertinti Mastrichto kriterijus, jei biudžeto deficitas susidaro dėl išlaidų gynybai.

„Pagal Mastrichto kriterijus, jei vienoje ar kitoje srityje siekiami struktūriniai pokyčiai, paprastai tai socialinė sritis, (...) toks deficito viršijimas yra galimas. Galų gale, pati Europos Komisija pajėgi pasiekti, kad Europos Vadovų Taryba sutartų dėl tam tikro moratoriumo dėl biudžeto deficito taisyklės taikymo. Tai tikrai padėtų Lietuvai ir kitoms regiono valstybėms“, – kalbėjo premjeras.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Dalintis