Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023
Ashburn +14,6 °C Rūkas
Šeštadienis, 23 Rgs 2023

Gamta nelepina ūkininkų: žemdirbiai bendrai ieško sprendimų, kaip užauginti kokybišką derlių

2023/06/08


Šis sezonas ūkininkams – vienas sudėtingiausių. Rudenį daugelis rizikavo pirkdami brangesnes trąšas, tačiau planus sujaukė kritusios grūdų kainos. Nepasiteisino ir strategija tų žemdirbių, kurie nusprendė taupyti ir tręšti mažiau – užderėti geram derliui trukdė ne tik maisto medžiagų dirvoje trūkumas, bet ir gamtos išdaigos. Ankstyvą gegužę pasėlius užklupo šalnos, vėliau daugelyje regionų įsivyravo ekstremali sausra.

Sužinoti, kokie sprendimai pasiteisino ir kokios javų bei rapsų veislės geriausiai atlaikė oro sąlygas, ūkininkai skirtinguose regionuose renkasi į „Agrokoncerno“ įmonių grupės organizuojamas Lauko dienas. Šio renginių ciklo pagrindinis tikslas yra pasidalinti atliktų tyrimų ir bandymų rezultatais, taip pat apžvelgti sezono naujienas bei pasidalinti sukaupta patirtimi.

Pasak įmonės „Agrokoncernas“ sėklų skyriaus projektų vadovo Roberto Visockio, tokios organizuojamos regioninės lauko dienos pritraukia gausų būrį žemdirbių, nes jie turi unikalią galimybę pamatyti, kaip auga skirtingos javų ir rapsų veislės tame pačiame lauke, būtent to regiono sąlygomis. Jis atkreipia dėmesį, kad „Agrokocerno“ įmonių grupė yra vienintelė agrosektoriaus atstovė Baltijos šalyse, turinti nuosavą mokslinį padalinį, kuris ne tik atlieka išsamius tyrimus, bet ir teikia rekomendacijas.

Robertas Visockis
Robertas Visockis pastebi, kad organizuojamos regioninės lauko dienos pritraukia gausų būrį žemdirbių, nes jie turi unikalią galimybę pamatyti, kaip auga skirtingos javų ir rapsų veislės tame pačiame lauke, būtent to regiono sąlygomis.

„Nors Lietuva nėra didelė, tačiau suprantame, kad kiekvienas regionas yra savitas. Dėl skirtingų dirvožemių, reljefo bei klimato sąlygų matome ir skirtingus rezultatus. Dėl šios priežasties skirtingų veislių kolekciniai laukai leidžia patiems žemdirbiams įvertinti, kuri veislė jų auginimo sąlygomis ir taikomos technologijos duoda geriausią derlių“, – sako R. Visockis.

Pasak jo, šiemet iš viso buvo surengtas rekordinis skaičius Lauko dienų, kuriose dalyvavo ūkininkai daugiau nei iš 20 šalies regionų.

Lauko dienos
Šiemet „Agrokoncerno“ įmonių grupės Lauko dienose dalyvavo ūkininkai daugiau nei iš 20 šalies regionų.

Birželio 20–22 dienomis „Agrokoncerno“ įmonių grupės pagrindiniame biure, įsikūrusiame Babtuose, Kauno r., vyks pagrindinis sezono renginys – didžiosios Lauko dienos.

Šiemet jos bus dvigubai didesnės. Inovacijų ir tyrimo centro „AgroITC” bandymų laukeliuose ūkininkai galės pamatyti ir palyginti javų apsaugos technologijų sprendimus, skirtingas tręšimo strategijas. Taip pat jiems bus pristatytos naujausios žieminių ir vasarinių augalų veislės.

Lauko dienos
Birželio 20–22 dienomis „Agrokoncerno“ įmonių grupės pagrindiniame biure vyks pagrindinis sezono renginys – didžiosios Lauko dienos.

Kituose laukuose vyks žemės ūkio technikos, roboto „AgXeed“ bei tiksliųjų technologijų demonstracija. Taip pat bus pristatyta „Agro247“ programa bei dirvožemio tyrimų pritaikymas laukuose.

Pasak R. Visockio, tokie renginiai yra ne tik gera proga pasisemti žinių, bet ir stiprinti ūkininkų bendruomenę.

„Mus visus vienija bendras tikslas – užauginti gausų ir kokybišką derlių, kuris užtikrintų sveiką maistą ant visų mūsų stalo. Kartu dalindamiesi žiniomis, patirtimi, galime lengviau rasti sprendimų, kurie pasiteisina. Po Lauko dienų ūkiuose prasidės pats darbymetis. Nors sezonas ir nelepina, vis tik sprendimų yra, kuriuos ir aptarsime su ūkininkų bendruomene“, – sako R. Visockis.

robotas AgXeed
Per didžiąsias Lauko dienas bus demonstruojama ir žemės ūkio technika, robotas „AgXeed“ bei tiksliosios technologijos.

 

Partnerio turinys

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/23

Dzūkijoje miškai tušti, rytų Lietuvoje grybų yra, bet nėra rinkėjų

Dzūkijoje grybų supirkimo punktų – vienas kitas, nes dėl sausros miškai tušti, tuo metu rytų Lietuvoje punktų galėtų būti ir daugiau – miškai pilni voveraičių, baravykų, raudonikių ir kitų grybų, tačiau nėra surink...
2023/09/23

Litų banknotai – architektūros istorijos pasakotojai

Paprastai manoma, kad istorijos geriausiai mokytis iš knygų, vadovėlių ir pasakojimų. Kartais visai nepagalvojama, kad moneta ar banknotas taip pat yra puikus istorijos šaltinis, vaizduojantis ne tik valdovų kaitą, bet ir valstybės a...
2023/09/23

Gerą eksporto startą pristabdė draudimas

Mėnesio pradžioje lenkų mėsos gamintojai džiūgavo atsivėrusiomis net kelioms didelėms pasaulio rinkoms. Bet štai mėnesiui einant į pabaigą sulaukė nemalonios žinios iš Kazachstano.
2023/09/23

Gydytoja neurologė Kristina Ryliškienė: negydoma migrena kainuoja brangiau

„Vienas populiariausių migrenos mitų – kad esama stebuklingos tabletės, kuri viską išgydys. Kitas, prieš keletą metų sugriautas amerikiečių mokslininkų, – kad migrena prisidengiama norint išvengti darbinės, v...
2023/09/23

Nelegaliai medžius Klaipėdoje kirtę pažeidėjai slėpė ir įkalčius – kelmus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pa&...
2023/09/23

Rugsėjo 23-oji – ES ekologijos diena

Nuo 2021-ųjų metų Europos Sąjungoje rugsėjo 23-oji yra paskelbta ES ekologijos diena. Bendro ekologinės gamybos plėtros veiksmų plano tikslas – iš esmės paskatinti ekologiškų produktų gamybą ir vartojimą, siekiant prisidėti pri...
2023/09/23

Antra žievėgraužio tipografo generacija trečdaliu gausesnė nei pernai

Valstybinės miškų tarnybos (VMT) specialistai rugsėjo antrą dekadą užbaigė pavojingiausio medžių liemenų kenkėjo, žievėgraužio tipografo antros generacijos gausos stebėjimą. Nors rugsėjis kol kas buvo rekordiškai šiltas, pasku...
2023/09/23

Tik nesakykite: „Gražu, bet nepraktiška“

Vaisių pasaulyje ne dažnai išorės spalva sutampa su vidumi. Matyt, dėl to kartais vis dar nustebina obuoliai raudonu minkštimu. Jei rojaus obelaitės jau iškovojo savo vietą soduose, tai ne pro šalį daugiau sužinoti ir a...
2023/09/23

Parama – ir melioracijos sistemoms atnaujinti, ir inovacijoms

Viena populiariausių Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonių buvo „Parama žemės ūkio vandentvarkai“. Remti melioracijos sistemų atnaujinimą numatyta ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m....