Columbus +16,4 °C Debesuota
Trečiadienis, 20 Lap 2024
Columbus +16,4 °C Debesuota
Trečiadienis, 20 Lap 2024

Giedrė Bagdonienė: „Išmeskit iš namų šlamštą, liks daugiau vietos šokiams“

2016/09/23

Vilnietė dviejų vaikų mama Giedrė Bagdonienė teisininkės diplomą iškeitė į netradicinę veiklą. Prieš keletą metų tapo pirmąja veido jogos trenere Lietuvoje, o šiemet pradėjo vesti seminarus apie efektyvų namų tvarkymą, kurie taip pat yra naujiena. Ir visa tai dėl to, kad galėtų gyventi taip, kaip nori. O labiausiai jai norisi būti laisvai: kurti, pačiai spręsti, kuo užsiimti, kada dirbti ir kada ilsėtis.

Ar viskas tikrai taip paprasta: sugalvojai, padarei ir džiaugiesi? „Jei kas nors būtų pasakęs, kad pati sau susikursiu tokias veiklas, kurios daug kam atrodo keistos, nebūčiau patikėjusi“, – pasakoja apie gyvenimo pokyčius Giedrė. Baigusi teisės studijas, ji sėkmingai dirbo valstybinėje tarnyboje, užėmė gana aukštas pareigas. Tai buvo gera patirtis, nes leido aiškiau suvokti, kaip įsivaizduoja savo ateitį.

Išgyveno vidinį virsmą „Visą laiką galvojau, kad būsiu gera teisininkė, galėsiu dirbti kokioje nors įstaigoje ir jausiuosi labai gerai. Kurį laiką ir buvo gerai, bet vieną dieną įvyko kažkoks vidinis virsmas, supratau, kad mano prioritetas yra laisvė, laisvė planuoti, rinktis, spręsti pačiai. Noriu, kad kiekviena mano diena būtų prasminga ir man pačiai labai įdomi“, – dalijasi mintimis G. Bagdonienė. Momentas buvo palankus – ji kaip tik buvo išėjusi motinystės atostogų, augino pirmąjį vaikelį, tad ilgai nedvejojo. Ieškodama, kuo užsiimti, svarstė, kad norėtų su kitais žmonėmis dalytis naudingomis žiniomis. Be to, būdama namuose turėjo daugiau laiko pamatyti save veidrodyje be makiažo, pastebėjo, kad įtampa, nuovargis palieka pėdsakų veide. „Supratau, kad noriu kuo ilgiau būti jauna tiek išore, tiek vidumi. Tegu būna tų raukšlelių, svarbiausia, kad veidas spinduliuotų jaunatviškumu, energija, pasitikėjimu. Tada pradėjau ieškoti natūralių būdų, kurie padėtų kuo ilgiau atrodyti ir jaustis geriau. Vienas iš jų ir buvo veido joga, žinoma kitose šalyse, tačiau naujiena mūsų šalyje“, – prisimena Giedrė.

Pratimai stovint eilėje Paaiškėjus, kad Lietuvoje nėra iš ko jos išmokti, Giedrė nuskrido į Didžiąją Britaniją, susirado vieną garsiausių veido jogos eksperčių Danielle Collins ir pas ją asmeniškai mokėsi. Baigusi mokymus gavo sertifikatą, kad gali mokyti kitus. Grįžusi iš Londono toliau į veido jogą Giedrė gilinasi savarankiškai, domisi visomis naujovėmis, išbando naujus pratimus. „Veido jogos tikslas yra atpalaiduoti veido raumenis. Jie įsitempia nuo neigiamų emocijų, įtampos, išgyvenimų. Viskas, ką nešiojamės savyje, atsispindi mūsų veide. Pažiūrėjusi į moters veidą, aš matau, kuo ji gyvena, koks jos požiūris į pasaulį ir į save, ar patiria stresą. Dauguma atrodytų jauniau ir gražiau, jeigu atsipalaiduotų, sumažintų įsipareigojimų, atsakomybės naštą“, – pastebi trenerė. Pasak jos, taip pat veido joga padeda sustiprinti tas veido raumenų grupes, kurios leidžia išlaikyti jo jaunatviškumą, turėti gražų veido ovalą. Šis metodas padeda sumažinti ir mažas raukšlytes, ypač mimikos. Jis tinka visoms moterims, nesvarbu, kokia jų genetika, gyvenimo būdas. Tai labai paprastų pratimų, kuriuos tikrai nesunku išmokti kiekvienam, kompleksas. Dažniausiai G. Bagdonienė veda veido jogos užsiėmimus grupėms. Rekomenduojami trys užsiėmimai kartu su trenere. Išmokus pratimus atlikti taisyklingai, galima pačioms daryti namuose ar kitoje vietoje: užstrigus spūstyje, stovint eilėje, darbe prie kompiuterio.

Daiktų gausybė slėgė ir erzino Idėją vesti seminarus apie efektyvų namų tvarkymą Giedrei padiktavo asmeninė patirtis. „Būti gera mama, žmona ir dar aprėpti buitį – nemenkas iššūkis. Įsivaizdavau, kad visa tai man nesunkiai pavyks. Bet jau susilaukus pirmojo vaiko viskas ėmė slysti iš rankų, nors buvau namuose, nesugebėjau suvaldyti situacijos, nežinojau, nuo kurio kampo pradėti tvarkytis. Kai gimė antrasis, buvo dar blogiau“, – prisimena G. Bagdonienė. Tuomet ji su šeima gyveno dideliame būste ir turėjo labai daug daiktų. Jie užkariavo ir rūsį, palėpę. Tvarkydavosi nuo ryto iki vakaro, bet vis tiek sukosi tarp daugybės drabužių, žaislų, rakandų. Kol išsiruošdavo su vaikais į lauką, užtrukdavo valandą, nes ieškodavo vienodų pirštinių, raktų, telefono. Galiausiai nusprendė nebesikviesti į namus svečių, nes nesugebėdavo jų priimti rami ir pasiruošusi. Vyras nepritarė ir net pyktelėjo. Tai privertė moterį susimąstyti, kad jai iš tiesų trūksta žinių apie tai, kaip tinkamai tvarkytis namuose, ir paskatino ieškoti informacijos. Pirmiausia susirado krūvą knygų apie efektyvų tvarkymąsi, panaršė internete, susiurbė iš šių šaltinių visą informaciją ir pradėjo taikyti praktikoje. Tai kaip tik sutapo su persikraustymu į dvigubai mažesnį butą. „Įsitikinau, kad efektyvaus tvarkymosi būdai jau išrasti ir tikrai veikia. Jie labai palengvino išsikraustymą, išmečiau, pardaviau arba atidaviau kitiems daugybę nereikalingų daiktų – apie 40 šiukšlių maišų po 60 litrų talpos. Man buvo kilęs noras į naują butą pasiimti tik stalo įrankius ir kompiuterius, bet čia jau vyras neištvėrė, patarė nepersistengti“, – juokiasi prisiminusi Giedrė.

Neleidžia šlamštui įžengti į namus Minimalistiniu gyvenimo būdu susižavėjusi žmona užkrėtė ir vyrą. Iš pradžių jis tik žiūrėjo išsigandęs, kai ji metė lauk savo drabužius, sukauptus per dešimt metų. Kai pamatė tuščią spintą, negalėjo patikėti. Bet kai Giedrė pasiūlė ir jam išbandyti šį metodą, pasekė jos pavyzdžiu. Ir dabar dažnai paklausia, ar gali išmesti, atiduoti vieną ar kitą daiktą, jo nuomone, jam nebereikalingą. „Aš tikiu, kad vieną kartą visiems laikams galima taip sutvarkyti namus, kad po to nebereikėtų vėl iš esmės tvarkytis. Nebeatsimenu, kada paskutinį kartą pirkau kokį nors buities daiktą, o jei ir perkame, tai tik gerai apsvarstę“, – tikina pašnekovė. Dabar ji su šeima gyvena 65 kv. metrų ploto bute ir daiktų jame yra tik tiek, kiek telpa laisvai sudėjus spintose ir spintelėse. Ilgą laiką bendroje svetainės ir virtuvės erdvėje netgi nebuvo sofos, tik minkštas kilimas ir stalas su kėdėmis. Galiausiai sofą nusipirko, tačiau labai kompaktišką. „Norėjau daugiau erdvės šeimos žaidimams su vaikais. Patariu visiems: išmeskit iš namų šlamštą – liks daugiau vietos šokiams“, – šypsosi vilnietė, palaikanti pasaulyje plintantį vartojimo mažinimo judėjimą. Giedrė parduotuvėje ramiai praeina pro gražias pagalvėles ir vazeles. Neturi pietų servizo, nekaupia maisto atsargų, kiekvienas šeimos narys turi tik po vieną puodelį ir tiek pat lėkščių, stalo įrankių. Yra ir keletas papildomų svečiams. „Kai kraustėmės, pamačiau, kad turiu milžinišką dėžę įvairių rūšių arbatos, kai kurių net neragautų, ir gal trisdešimt puodelių. Bet argi yra prasmė juos kasdien keisti?“ – svarsto ji. Pasak G. Bagdonienės, Lietuvoje namų tvarkymo tema laikoma asmeniška ir intymia, moterys dažniausiai apie tai pasikalba tarpusavyje, pasiskundžia ir tiek. „Vyrauja nuomonė, kad jokių mokslų norint palaikyti tvarką namuose nereikia. Bet aš žinau, kad daugeliui šeimininkių šių žinių labai trūksta“, – tikina lektorė seminaro dalyvėms. O išdrįsusioms ją įsileisti į namus dovanoja nemokamą individualią konsultaciją.

Prasidėjo naujas gyvenimo etapas Giedrė pastebi, kad be vyro Sauliaus palaikymo jai nebūtų buvę lengva palikti teisininkės darbą ir imtis savos veiklos. „Dabar mes abu darome tai, kas mums patinka. Aš pagaliau turiu irgi tokią galimybę, o vyras gali džiaugtis laiminga, atsipalaidavusia žmona. Žinoma, auginame vaikus, yra tam tikrų įsipareigojimų, bet kol kas mums užtenka to, ką turime“, – paaiškina. Ji su vyru apsisprendė neimti paskolų, tad kol kas savo būsto neturi, gyvena nuomojamame ir džiaugiasi laisve keisti namus taip dažnai, kaip tik norisi. Šį rudenį ketverių metų dukra Sofija ir dvejų metų sūnus Gustas pradėjo lankyti darželį. Prasidėjo naujas gyvenimo etapas, tėvai gali skirti daugiau laiko sau ir savo veiklai. Saulius yra renginių vedėjas, tad dauguma jo savaitgalių užimti. Tačiau pirmadieniai ir penktadieniai laisvi, žmonai taip pat nesunku prisitaikyti, tad tomis dienomis jie keliauja pramogauti su vaikais. Neseniai išbandė kalnų rogutes Anykščiuose. Daug laiko praleidžia gamtoje, keliauja po Lietuvą, lanko draugus. Nemėgsta iš anksto planuoti, greičiau jau pasiduoda akimirkos įspūdžiui. Susėda į automobilį ir tada galvoja, kur čia nuvažiavus. „Džiaugiuosi šiuo gyvenimo laikotarpiu. Pastebėjau, kad sulaukiu kur kas daugiau komplimentų, pagyrimų. Manau, tai susiję ne tik su veido joga, dėl jos pagražėjusia oda, kurios nebereikia slėpti po pudros sluoksniu, bet ir su tuo, kad esu pasinėrusi į mėgstamą veiklą. Nuoširdžiai linkiu visoms moterims leisti sau būti tikromis moterimis, atsipalaiduoti ir kuo dažniau daryti tai, kas jus iš tikrųjų džiugina“, – sako G. Bagdonienė.

Giedrė Budvytienė

Liudo Masio nuotrauka

seimininkePeržiūrėti visą numerį galite ČIA.

Dalintis