Algirdas Valavičius gimė Margavonių kaime, Šeduvos rajone, eigulio šeimoje. Mokėsi Areiniškių, Šeduvos, Gruzdžių, Šiaulių, Panevėžio mokyklose. Įstojo į Lietuvos žemės ūkio akademijos miškų ūkio fakultetą, kurį baigė 1958-aisiais. Paskirtas Neringos Miškų ūkio Nidos girininku įstengė apsodinti 64 metrų aukščio pustomą Parnidos kopos dalį. 1960 m. perkeltas vyriausiuoju miškininku į Druskininkų miškų ūkį. Be kitų svarių darbų, čia jis skatino miško rekreacinės įrangos praktinius darbus girininkijose, ėmėsi miško muziejaus „Girios aido“ projekto, rekreacinių – gydomųjų takų įrengimo Abromiškių parke. 1965 m. jo sukurta plačiaeilė agrotechninė miško daigynų sėjamoji buvo pripažinta išradimu. 1972 m. už nuopelnus išradimų srityje, vaisingą mokslinio tyrimo darbą, mokslo ir technikos laimėjimų įdiegimą gamyboje A. Valavičiui buvo suteiktas Lietuvos nusipelniusio išradėjo Garbės vardas.
Miškininkas sumanė ir paruošė miško muziejaus projektą, vadovavo statyboms. 1972 m. pradėjo veikti „Girios aidas“ – miškininkystės ir gamtosaugos populiarinimo centras, sulaukęs daugybės lankytojų iš įvairių pasaulio šalių.
A. Valavičius intensyvų mokslinį darbą užbaigė 1970 m. apgindamas žemės ūkio mokslų kandidato disertaciją, kuri Lietuvos mokslo taryboje 1995 m. nostrifikuota suteikiant agrarinių mokslų daktaro laipsnį. 1990 m. buvo išrinktas atkurtos Lietuvos miškininkų sąjungos (LMS) prezidentu. Nuolat rašė mokslinius ir populiarius straipsnius į spaudą, skaitė paskaitas gamtosaugos, miškininkystės, gamtos gydomųjų veiksnių, sveiko gyvenimo būdo temomis.
1992 m. sudegus „Girios aido“ nameliui, atsisakė LMS prezidento pareigų ir pradėjo veiklą atstatymo fonde. Paruošė naują, daugiau nei tris kartus erdvesnį „Girios aido“ muziejaus eskizą ir per 2 metus jį atstatė. Už iniciatyvų ir intensyvų visuomeninį bei mokslinį darbą miškininkystės srityje, už agrotechninius išradimus, už „Girios aido“, kaip miškininkystės ir gamtosaugos sklaidos centro, įkūrimą ir ilgametį vadovavimą Druskininkų savivaldybės taryba 2004 m. A. Valavičiui suteikė Druskininkų Garbės piliečio vardą.
Miško muziejus „Girios aidas“ – puiki vieta iš arti pažinti Dzūkijos gamtą ir supažindinti vaikus su miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais. Muziejuje įrengti interaktyvūs žaidimai ir fone skambantys gamtos garsai vėliau leis Jums atpažinti bet kurio paukščio čiulbėjimą. Krašto gamtą pažinti padeda ne tik nuolatinės ekspozicijos, bet ir papildomai rengiamos medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbų ir kitos parodos bei muziejaus bibliotekoje esančios knygos.
Miško pasivaikščiojimo take aplink muziejų eksponuojamos medinės skulptūros, stogastulpiai, suoliukai ir kiti dekoratyvūs medžio drožiniai, kurių autoriai – žinomi šalies tautodailininkai A. Česnulis, S. Vaida, A. Lastauskas, A. Raugala, J. Videika ir kiti.
ŪP portalo inf.
Muziejaus, Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro nuotraukos
UAB „Ūkininko patarėjas“
Įmonės kodas 133122411
PVM mokėtojo kodas LT331224113
Ats. sąsk. nr. LT154010042500061234,
LUMINOR bankas
Gedimino g. 27, LT-44319 Kaunas
Tel. (8-37) 225 300
El. paštas: referente@ukininkopatarejas.lt
Duomenys apie UAB „Ūkininko patarėjas“ kaupiami ir saugomi LR Juridinių asmenų registre
© 2022 - UAB „Ūkininko patarėjas” | Visos teisės saugomos