Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024
Ashburn +11,4 °C Mažai debesuota
Šeštadienis, 13 Bal 2024

Gražiausio laukinio paukščio kiaušinio rinkimai

2023/03/19


Artėjant Velykoms, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus kviečia pamatyti nuostabiausios menininkės – gamtos – numargintus laukinių paukščių kiaušinius ir išsirinkti: kuris gražiausias?

Kiekvienas kiaušinis –  vienintelis ir nepakartojamas meno kūrinys, pasižymintis išskirtiniais raštais ir spalvomis. Nuotraukose įamžinti kiaušiniai yra dalis gausios muziejaus laukinių paukščių kiaušinių kolekcijos. 

Nors visi šie kiaušiniai yra įdomūs ir išskirtiniai, muziejininkai nutarė pasiteirauti visuomenės: kuris iš jų yra gražiausias?

Laukinių paukščių kiaušinius apžiūrėti ir labiausiai Jums patinkantį išrinkti galite čia: http://bit.ly/3LaTAfD 

Gražiausio laukinio paukščio kiaušinio rinkimų platformoje nepateikiamas jį padėjusio paukščio pavadinimas siekiant, kad kiaušinis būtų išrinktas atsižvelgiant tik į jo estetines savybes.

Labiausiai patikęs laukinio paukščio kiaušinis bus paskelbtas (ir jį padėjusio paukščio pavadinimas atskleistas) balandžio 8 d. – likus vienai dienai iki Velykų.

Netrukus muziejaus laikinų parodų erdvėje bus atidaryta ir Velykoms skirta laukinių paukščių kiaušinių paroda, kurioje galima bus ne tik išvysti šias kiaušinių nuotraukas, bet ir apžiūrėti natūralius kiaušinius bei pamatyti paukščius, kurie juos deda.

Paukščiai kiaušinius deda lizduose, esančiuose ant žemės ir po žeme, ant vandens ir sausumoje, medžiuose bei krūmuose ir net pastatuose. Gamtoje laukinių paukščių dedamų kiaušinių spalvų, formų ir dydžių įvairovė yra didelė. Balti ir ovalūs uždarose erdvėse – uoksuose, inkiluose, urveliuose – perinčių pelėdų, genių, tulžių kiaušiniai. Dėmėti, nusmailėjusiu galu – sėjikinių paukščių kiaušiniai. Ant žemės perinčių vištinių paukščių kiaušiniai ypač margi, susiliejantys su supančia aplinka.

Gamtoje sunku pamatyti, kaip atrodo perimi kiaušiniai, nes paukščiai slepia savo lizdus. Nereikėtų stengtis jų ieškoti, o netyčia aptikus paukščio lizdą – reikėtų kuo greičiau pasišalinti, nes perintys sparnuočiai ypač jautrūs trikdymui.

Lietuvoje galima sutikti per 400 paukščių rūšių, iš kurių peri apie 200. Muziejaus rinkinyje sukaupta apie 80 % šalyje perinčių paukščių rūšių kiaušinių. Norintieji juos pamatyti kviečiami užsukti į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus informacija

Paukščių fotografijų autoriai: Dalia Račkauskaitė, Jonas Kazlauskas, Kastytis Vainauskas, Rimantas Aitmanas, Aidas Žėruolis, Sauliaus Virbila, Jonas Bilinskas, Darius Babelis, Juozas Baškys, Kęstutis Pivoriūnas, Rimantas Nalivaika.

Parodą organizavo muziejaus darbuotojai: Saulius Rumbutis – Parodos kuratorius; Kazimieras Martinaitis – Kiaušinių fotografijų autorius.

Dalintis
2024/04/13

Vizijas ir realybę skiria praraja

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM), užsakiusi veislininkystės vystymosi ir skatinimo priemonių iki 2050 m. studiją, tikina siekianti proveržio šioje srityje, o veisimo organizacijos šaukia SOS dėl gyvulininkystės sektoriaus nykimo ir akcen...
2024/04/13

Baltažiedžių plukių kilimai ir padangos

Pavasarį miškai pasipuošia ne tik žibučių ir plukių kilimais. Kai kur akis bado ir piktybiškai paliktos šiukšlės. Tai – ne vienerius metus besitęsianti problema.
2024/04/13

„Rokiškio sūris“ dividendams vėl siūlo skirti 5,25 mln. eurų

Viena didžiausių pieno perdirbimo bendrovių Lietuvoje „Rokiškio sūris“ dividendams šiemet kaip ir praėjusiais metais ketina skirti 5,25 mln. eurų – 15 centų akcijai.
2024/04/13

Apklausa paneigė stereotipus apie skirtingų kartų darbuotojus

Jauni darbuotojai drąsiau išsako lūkesčius dėl darbo sąlygų, jie labiau suinteresuoti karjera ir dažniau domisi darbo sąlygomis. Vyresni – lojalesni darbdaviui, labiau paiso vidaus tvarkos taisyklių, atidesni, lengviau susidoroja su s...
2024/04/13

NMA konferencijoje – su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos

Nacionalinėje mokėjimo agentūroje (NMA) įvyko tradicinė konferencija „Tiesioginių išmokų bei Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano su plotu ir gyvuliais susijusių priemonių aktualijos“.
2024/04/13

VMVT griežčiau tikrins, ar neprekiaujama baltarusiškomis ir rusiškomis daržovėmis

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) žada stiprinti vaisių ir daržovių prekybos kontrolę reaguodama į pranešimus dėl nelegalios prekybos rusiška ir baltarusiška produkcija.
2024/04/13

Atraskime kitokį vištienos skonį

Prekybininkai sako, kad pastaraisiais metais dažniausias pirkėjų mėsos pasirinkimas – vištiena, mat ji pigesnė. Mes sakome – vištieną verta rinktis dėl to, kad ji puikiai tinka ir įmantriems patiekalams. Vienas kitas įdom...
2024/04/13

Žemės ūkio technikai neįveikiamos pėsčiųjų saugumo salelės jau nebus įrenginėjamos

Penktadienį Kelmės rajono savivaldybėje „Via Lietuva“ atstovai ūkininkams pristatė naujus inžinerinius sprendimus, leisiančius išvengti pėsčiųjų eismo saugumo salelių, kurios neįveikiamos platesnei žemės ūkio technikai.
2024/04/13

Šilalės rajone iš XX a. pr. koplytstulpio dingo vertingos skulptūrėlės

Šilalės rajono savivaldybės kultūros paveldo apsaugos vyriausiasis specialistas, vykdydamas kultūros paveldo objektų stebėseną, šių metų kovo 27 dieną nuvykęs patikrinti koplytstulpio su skulptūromis Degučių II kaime (Laukuvos sen.),...