Ashburn +11,6 °C Debesuota
Sekmadienis, 2 Bal 2023
Ashburn +11,6 °C Debesuota
Sekmadienis, 2 Bal 2023

Gražiausio laukinio paukščio kiaušinio rinkimai

2023/03/19


Artėjant Velykoms, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus kviečia pamatyti nuostabiausios menininkės – gamtos – numargintus laukinių paukščių kiaušinius ir išsirinkti: kuris gražiausias?

Kiekvienas kiaušinis –  vienintelis ir nepakartojamas meno kūrinys, pasižymintis išskirtiniais raštais ir spalvomis. Nuotraukose įamžinti kiaušiniai yra dalis gausios muziejaus laukinių paukščių kiaušinių kolekcijos. 

Nors visi šie kiaušiniai yra įdomūs ir išskirtiniai, muziejininkai nutarė pasiteirauti visuomenės: kuris iš jų yra gražiausias?

Laukinių paukščių kiaušinius apžiūrėti ir labiausiai Jums patinkantį išrinkti galite čia: http://bit.ly/3LaTAfD 

Gražiausio laukinio paukščio kiaušinio rinkimų platformoje nepateikiamas jį padėjusio paukščio pavadinimas siekiant, kad kiaušinis būtų išrinktas atsižvelgiant tik į jo estetines savybes.

Labiausiai patikęs laukinio paukščio kiaušinis bus paskelbtas (ir jį padėjusio paukščio pavadinimas atskleistas) balandžio 8 d. – likus vienai dienai iki Velykų.

Netrukus muziejaus laikinų parodų erdvėje bus atidaryta ir Velykoms skirta laukinių paukščių kiaušinių paroda, kurioje galima bus ne tik išvysti šias kiaušinių nuotraukas, bet ir apžiūrėti natūralius kiaušinius bei pamatyti paukščius, kurie juos deda.

Paukščiai kiaušinius deda lizduose, esančiuose ant žemės ir po žeme, ant vandens ir sausumoje, medžiuose bei krūmuose ir net pastatuose. Gamtoje laukinių paukščių dedamų kiaušinių spalvų, formų ir dydžių įvairovė yra didelė. Balti ir ovalūs uždarose erdvėse – uoksuose, inkiluose, urveliuose – perinčių pelėdų, genių, tulžių kiaušiniai. Dėmėti, nusmailėjusiu galu – sėjikinių paukščių kiaušiniai. Ant žemės perinčių vištinių paukščių kiaušiniai ypač margi, susiliejantys su supančia aplinka.

Gamtoje sunku pamatyti, kaip atrodo perimi kiaušiniai, nes paukščiai slepia savo lizdus. Nereikėtų stengtis jų ieškoti, o netyčia aptikus paukščio lizdą – reikėtų kuo greičiau pasišalinti, nes perintys sparnuočiai ypač jautrūs trikdymui.

Lietuvoje galima sutikti per 400 paukščių rūšių, iš kurių peri apie 200. Muziejaus rinkinyje sukaupta apie 80 % šalyje perinčių paukščių rūšių kiaušinių. Norintieji juos pamatyti kviečiami užsukti į Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejų.

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejaus informacija

Paukščių fotografijų autoriai: Dalia Račkauskaitė, Jonas Kazlauskas, Kastytis Vainauskas, Rimantas Aitmanas, Aidas Žėruolis, Sauliaus Virbila, Jonas Bilinskas, Darius Babelis, Juozas Baškys, Kęstutis Pivoriūnas, Rimantas Nalivaika.

Parodą organizavo muziejaus darbuotojai: Saulius Rumbutis – Parodos kuratorius; Kazimieras Martinaitis – Kiaušinių fotografijų autorius.

Dalintis

2023/04/01

Ekspertai: maisto kainų brangimą lėtins pingančios žaliavos, energijos kainos

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Lietuvoje maisto kainų metinis augimas vis dar siekia apie 30 proc., tačiau ekspertai sako, kad pingančios žaliavos, energetikos produktai lėtina jo tempą. Kai kurie analitikai teigia, jog prekybininkai kainų mažinti...
2023/04/01

Po sunkių gyvenimo išbandymų – medžio darbų kūrybos džiaugsmas

Pasvalys („Darbas“). „Gal apie šimtą inkilų iš viso esu sumeistravusi. Šiemet – maždaug trisdešimt, bet likę mažiau. Ir pernai, ir jau dabar daug kas įsigijo, po Lietuvą išsivežiojo“...
2023/04/01

Pasaulinėje kruizinės laivybos parodoje JAV – ir Klaipėdos uostas

Floridos valstijos (JAV) rytuose vykstančioje kruizinės laivybos parodoje prisistato ir Klaipėdos uostas. Balandžio pabaigoje kruizinės laivybos sezoną ketinantis pradėti uostas šiemet laukia 44 kruizinių laivų, 4 iš jų lankysis pirm...
2023/04/01

Interaktyvus žemėlapis padės teisingai deklaruoti žemę

Valstybės įmonė Žemės ūkio duomenų centras parengė interaktyvųjį žemėlapį, kuriame galima peržiūrėti preliminarias erdvinių duomenų sluoksnių. Pagal juos bus tikrinama ūkininkų atitiktis žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės ...
2023/04/01

„Mano pasaulis – darniai Lietuvai“ finalas: dėmesys etnografijai, ekologijai ir finalistų apdovanojimai

LR Seime įvyko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) Miškų ir ekologijos fakulteto organizuojamo kasmetinio nacionalinio konkurso „Mano pasaulis – darniai Lietuvai” finalas. Visi renginio dalyviai i...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai pradeda akciją, ji truks du mėnesius

Balandžio 1 d. Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) pradeda akciją „Saugom ungurį“, kuri truks iki gegužės 31-osios. Šios akcijos tikslas – europinių ungurių apsauga ir jų išteklių gausinimas.
2023/04/01

Kokius agurkus į stiklainius dėsite šiemet?

Daugeliui agurkų augintojų – profesionalų ir mėgėjų – kiekvieną sezoną kyla klausimas, kokias agurkų veisles rinktis, kokios naujos jų veislės galėtų sudominti ir papildyti laukiamą derlių. Tad apžvelgiame  konservuoti ir kitaip p...
2023/04/01

Kovą didėjo prezidento, Seimo pirmininkės ir Kauno mero reitingai

Vilnius, balandžio 1 d. (BNS). Prezidento Gitano Nausėdos, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio reitingas kovą kilo labiausiai, rodo „Lietuvos ryto“ šeštadienį pa...
2023/04/01

Aplinkosaugininkai akyliau stebės neleistinose vietose važinėjančius keturratininkus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų kontrolės departamento pareigūnai visus miško lankytojus skatina saugoti ir neniokoti miško paklotės. Todėl per akciją „Saugom mišką“, trunkančią iki gegužės 15-osi...