Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024
Ashburn +27,8 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 18 Lie 2024

Haliucinogeninę grybieną auginusiems ir ją platinusiems jaunuoliams gresia nelaisvė

2024/06/25


Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje uostamiestyje gyvenantys 18-os metų mergina ir 20-ies metų vaikinas kaltinami neteisėtai disponavę psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Atlikto tyrimo duomenimis, pernai gruodį 20-metis kaltinamasis iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijo dėžutę su haliucinogenine grybiena. Turimais duomenimis, įsigytą grybieną jis parsinešė į savo gyvenamąją vietą, kur, kaip įtariama, kartu su tuo metu pilnametystės nesulaukusia antrąja bylos kaltinamąja iš minėtos grybienos augino grybus, kurių sudėtyje buvo daugiau nei du gramai psichotropinės medžiagos.

Remiantis surinktų duomenų visuma, tuo metu 17-iolikos būdama kaltinamoji nefiksuoto ryšio programėlėje paskelbė informaciją apie galimybę įsigyti minėtos psichotropinės medžiagos. Kaltinamieji, tokiu būdu radę pirkėją, kaip įtariama, pardavė jam dalį pačių užaugintos psichotropinės medžiagos – glotniagalvių genties grybų vaisiakūnių.

Abiems jaunuoliams pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 260 straipsnį („Neteisėtas disponavimas narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti arba neteisėtas disponavimas labai dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu“).

Asmenys už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti griežčiausiai gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmams.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmuo yra nekaltas, kol jo kaltumas nėra įrodytas įstatymo numatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Prokuratūros informacija

Asociatyvi Wikipedia Commons / Patrick Ullrich nuotr.

Dalintis