Sveikai gyvenančių žmonių bendruomenė auga
Į Baltijos jūros bangas šeštadienį, stebint daugybei susirinkusių žiūrovų, niurktelėjo per 300 ledinio vandens entuziastų. Šeštadienio ryto oras, gąsdinęs šlapdriba ir stipriu vėju, prie jūros sveikuolius pasitiko skaisčia saule ir ledinės jūros bangomis. Į Palangą suvažiavo sveikuoliai iš daugelio Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Elektrėnų, Kėdainių, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio, Elektrėnų, Alytaus, Tauragės, Kupiškio, Utenos, Širvintų, Neringos, Molėtų, Ukmergės, Plungės ir kt.
„Nuotaika, kaip visada buvo puiki! Tiek besimaudantys, tiek palaikantys, visi be išimties buvo nusiteikę geranoriškai, bendrystės jausmas tvyrojo ore. “Palangos ruoniai“ – nuostabi galimybė visiems bendraminčiams susitikti vienoje vietoje, pasidžiaugti augančia sveikuolių bendruomene, susipažinti ir palaikyti vieni kitus savo veikloje. Taip pat šios maudynės buvo 24-oji ledinio iššūkio, vykstančioje visoje Lietuvoje, diena.
Beveik kiekviename mieste yra grupelės žmonių, žiemą besigrūdinančių eketėse, organizuojančių ledinių maudynių renginius, buvo puiki proga susitikti ir pademonstruoti, kad nereikia bijoti gamtos, šalto vandens, kad grūdinimosi procedūros padeda didinti organizmo atsparumą, daro jį ištvermingesniu, apsaugo ne tik nuo ligų, bet ir nuo stresų bei įtampos, kad sveikai gyvenantys žmonės – laimingi žmonės”, – puikiai pavykusiu sveikuolių susitikimu džiaugėsi Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas.
„Palangos ruonių“ šventei – 29 metai
1987 m. surengtos pirmosios parodomosios naujametinės karnavalines maudynės žiemą Palangoje. Organizatorių kviesti svečiai buvo „užkietėję“ ruoniai, galėję ilgai plaukioti lediniame vandenyje, lietuviams tai neatrodė taip patrauklu, kad prisijungtų daugiau dalyvių. Tuomet išsimaudė 15 dalyvių, žiūrovų buvo apie 200.
1993 m. besimaudančių dalyvių skaičius buvo arti 1000, 1994 m. vasario 19 d. Lietuvos rekordų agentūra „Factum“ užregistravo pirmąją grūdinimosi šventę, kur spaudžiant septyniems laipsniams šalčio, 1680 vyrų, moterų ir vaikų „pralaužė“ Baltijos jūros ledus ir pasinėrė į vandenį. O pajūryje šį „gyvą ledlaužį“ stebėjo apie dešimt tūkstančių smalsuolių. Nuo tada atsirado ir įsitvirtino pavadinimas „Palangos ruonis“.
Partnerio fotoinformacija