Ashburn -0,1 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023
Spausdintų leidinių prenumerata
Ashburn -0,1 °C Debesuota
Penktadienis, 3 Vas 2023

Į frontą prie Bachmuto – dar du grūdų augintojų dovanoti automobiliai

2023/01/18


Nuo pirmųjų karo dienų, kai Rusija užpuolė Ukrainą, Lietuvos grūdų augintojų asociacija aktyviai padeda kovojantiems ukrainiečiams. Asociacija nuo pernai kovo Ukrainos kariams perdavė 13 visureigių, dar kelis automobilius dovanojo ūkininkai, šios asociacijos nariai. Visureigiai tiesiog būtini kovotojams vežtis dronus, priešdroninius ginklus, rengti diversinius smūgius.

Susirinkę Panevėžyje ūkininkai šiltai sutiko Ukrainos karių grupę, trumpai atvykusią į Lietuvą. Jiems perduoti du visureigiai,– „Isuzu“ nupirktas už asociacijos narių suaukotus pinigus,– kitą atvežė Kretingos rajono ūkininkas Virginijus Čėsna. Tai jau antrasis jo automobilis, dovanotas Ukrainos kariams. Kaip neseniai susisiekęs su batalionu, Virginijus sužinojo, pirmasis jo visureigis „gyvas“ kovoja fronte. Ūkininkas sako, kad dabar galingą „Nissan“ paruošė taip, kad tiktų frontui. Taip pat į mašiną pakrovė generatorių, degalų, kitų kovotojams reikalingų daiktų, viso – 800 kilogramų.

„Galvodamas, ko man reikėtų, jei aš pats kariaučiau, dariau viską, neskaičiuodamas pinigų. Pas mus, jei kas sugestų gali nuvažiuot susitaisyti, o veždamas į karą, turi paruošti labai pilnai. Tam automobiliui ne tik važiuoklę, variklį pakeičiau, bet ir paruošiau, kad bortas galėtų prasiilginti, jeigu reikėtų vežti sužeistąjį ar kažką kitą. Čia sudėjau degalų, kad nereikėtų jiems vargti, prieš užšalimą priemonių, mašinos gale, prie generatoriaus dar jam ir kuro pridėjau“, – kalbėjo V. Čėsna.

Jis prisideda ir prie Grūdų augintojų asociacijos renkamos paramos visureigiams pirkti.

Kitas šios asociacijos narys, Ūkininkų sąjungos vicepirmininkas Ignas Hofmanas ukrainiečiams padovanojo mikroautobusą, pernai, gegužės pabaigoje jis pats nuvairavo 12-os vietų „Merssedes“ iki pat fronto linijos ir perdavė kariams.

Pasak asociacijos pirmininko Aušrio Macijausko, nuo pernai pavasario LGAA nupirko Ukrainos kariams visureigių už beveik 50 tūkst. eurų. Prie automobilių pridedama ne tik amunicijos, bet ir nauji padangų komplektai.

„Pinigų automobiliams surinkome gana nesunkiai. Pavyzdžiui, paaiškėjus, kad bus šis susitikimas su kariais, tai pinigus surinkom per dieną šitam automobiliui nupirkti. Juk ukrainiečiai kovoja ir už mus, tai mūsų visų karas už demokratiją, už laisvę. Tad raginame ūkininkus, kitus žmones vėl prisidėti, aukoti“,– padėti kovojančiai Ukrainai kviečia Grūdų augintojų asociacijos vadovas Aušrys Macijauskas.

Ukrainos kariams perduoti visureigiai, kaip ir ankstesni, keliaus į Teritorinės gynybos pajėgų, susikūrusių savanorių pagrindu, 204 batalioną, su kuriuo Grūdų augintojų asociacija palaiko ryšius. Nuo vasaros vidurio batalionas kaunasi nuožmiausiame fronto ruože – prie Bachmuto. Šio bataliono štabo karininkas Ivanas Varchenko su grūdų augintojais bendravęs nuotoliniu būdu, kalbėjo, kad kariai labai dėkingi Lietuvos ūkininkams už taip reikalingus automobilius, kitą paramą.

Pasak I.Varchenko, gruodžio mėnesį grūdų augintojų dovanotas automobilis, veždamas sužeistuosius iš fronto pateko į minosvaidžių ugnį, teko jį remontuoti. Dabar vadinamasis „banderomobilis“ vėl dirba.

„Prie Ukrainos karių pergalių prisideda ir Lietuvos žmonės. Su grūdų augintojų dovanota „Mazda“ gruodį iš mūšio lauko buvo išvežta daugiau nei 30 sužeistųjų, ne tik mūsų bataliono karių. Tai vienas iš automobilių, kuriuos mes vadiname buvo „sužeisti“. Pas mus yra ir „mirusių“, kurie pateko ant minos ar buvo stipriai apšaudyti, neįmanoma jų suremontuoti. Mūsų batalione dabar – 12 „užmuštų“ mašinų ir 15 „sužeistų“. Taigi, turime nuostolių, tačiau mes sunaikiname daug daugiau okupantų technikos nei jie. Suprantame, kad su mumis mūsų draugai, su mumis civilizuotas pasaulis. Tad mes surasime galimybių, kaip kompensuoti mūsų technikos nuotolius. Deja, žmonių netekčių neįmanoma kompensuoti“, – apgailestavo karininkas.

„Mums šios transporto priemonės labai svarbios kariaujant, ypač, kai gali pats atvykti ir gauti šią pagalbą. Dažniausiai mums ją pristato jūsų savanoriai. Mums visiems, visiems Ukrainos nacionalinės gvardijos padaliniams reikalinga įvairi technika ir su tokia jūsų tautos investicija galėsime greičiau užbaigti kovą“, – kalbėjo Ukrainos specialiųjų operacijų karininkas Pavel Pavlo.

„Visi šie automobiliai vyks į Bachmutą, bet ilgai jie ten neužsilieka, nes vyksta stiprūs apšaudymai. Ten atakuoja artilerija, aviacija. Ir ten šie automobiliai dirba, kovoja.“,– sakė Nacionalinės gvardijos oro žvalgybos kuopos vadas Robert Pogosian. Nedidelė grupė karių, iš fronto atvykusių į Lietuvą, ūkininkams pasakojo apie karą Ukrainoje, su kokiais sunkumais susiduria kovotojai. O iš grūdų augintojų gautus automobilius jie pažadėjo perduoti minėtam 204 batalionui. Nuo 2014 metų su rusų okupantais kovojančio R. Pogosian vadovaujama oro žvalgybos kuopa dabar kariauja prie Bachmuto.

„Kariai dronų pagalba ieško priešo pajėgų, koreguoja artileriją, kad šūviai būtų taiklūs. Taip surandami ir sunaikinami tankai, benzovežiai, degalų atsargos, kiti taikiniai. Tačiau keliant dronus didžiulė rizika iššaukti ugnį į save. Dauguma mūsų dronų paprasti, buitiniai, rusai juos perima, sunaikina. Reikalingi kariniai dronai, reikalingos mašinos, ypač šarvuotos, kurios gelbsti gyvybes. Čia mums labai reikalinga pagalba“,– kalbėjo R. Pogosian.

„Turime ir savų, pačių ukrainiečių pagamintų „Bayraktarų“,–eksperimentinių bepiločių lėktuvėlių, kurie skrenda iki 100 km. atstumu. Dabar bepiločiai pakeičia artileriją, vyksta intensyvūs kovos veiksmai. Svarbiausia,– nuvažiuoti, kur reikia, greitai surasti ir sunaikinti priešą ir greitai pasitraukti, reaguoti į situaciją. Dabar mūsų 4 mašinos remontuojamos, tad labai reikalingi paruošti automobiliai. Esame dėkingi už paramą, dėka jos galime kovoti“,– sakė P. Pavlo.

Pasak Lietuvos kariuomenės savanorių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininko Antano Kliunkos, nuolat bendraujančio su Ukrainos kariškiais, ir šiems, grįžtantiems į frontą kovotojams bus padovanoti visureigiai, taip žada jurbarkiečiai ir šiauliečiai.

Nuotoliniu būdu kreipdamasis į grūdų augintojus, Teritorinės gynybos pajėgų 204 bataliono štabo karininkas I.Varchenko aiškino, kad kariams labai reikia ir generatorių, kad būtų elektros pakrauti telefonus, sušilti, ir žinoma,– automobilių. Nors degalų degalinėse yra, neretai, kad galėtų kovoti, kariai kurą perka ir už savo pinigus.

„Mes neturime kur trauktis. Ties Bachmutu, kurį rusai norėjo užimti iki šių metų, fronto linija jau ilgą laiką nejuda, nesikeičia– tęsiasi apie pusantro kilometro. Ukrainos kariuomenė ruošiasi puolimui, reikės šarvuotos technikos, kitų išteklių. Esame dėkingi Lietuvos žmonėms, kad jie pasirengę palaikyti kovojančią Ukrainą. Turime padaryti, kad Rusijos šuo kuo greičiau nusibaigtų“,– kalbėjo karininkas I. Varchenko.

Baigiantis susitikimui su kariais, ūkininkams, prisidėjusiems prie paramos, įteikti Ukrainos savanorio medaliai, padėkos raštai. Anot Grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovės Jurgitos Jankauskienės, lėšų visureigiams, kitai paramai pervedė ir stambūs, ir smulkūs ūkininkai,– 55 asmenys, aukota nuo 20 iki 2000 eurų. Lietuvos grūdų augintojai žada ir toliau remti Ukrainos karius.

 

Lietuvos grūdų augintojų asociacijos pranešimas

Dalintis

2023/02/03

Paukščių gripas patvirtinamas vis daugiau žinduolių rūšių: ko tikėtis?

Ypač didelio patogeniškumo paukščių gripo atmaina, pradėjusi plisti prieš pusantrų metų, virusologams kelia didelį susirūpinimą. Šis virusas lėmė apie 208 mln. paukščių visame pasaulyje žūtį. Dar labiau suklusti ...
2023/02/03

Nuo pirmadienio dėl geležinkelio elektrifikacijos darbų keisis dalies traukinių eismas

Įsibėgėjant geležinkelio elektrifikacijos projektui, nuo pirmadienio, vasario 6 d., keisis dalies bendrovės „LTG Link“ traukinių tvarkaraštis maršrutuose Vilnius–Klaipėda, Vilnius–Šiauliai, Kaunas&ndash...
2023/02/03

Įtrauktieji į pensijų kaupimą turi dar penkis mėnesius apsispręsti. Ką svarbu žinoti?

Šiemet į antros pakopos pensijų kaupimą įtraukti gyventojai kol kas neaktyvūs – pranešimus siunčiamus į asmenines „Sodros“ paskyras perskaitė tik 33 proc. gavėjų. Labai svarbu, kad visi įtrauktieji priimtų sprendimą...
2023/02/03

Simonas Gentvilas: Balskų užtvanka turės būti atverta žuvims

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas penktadienį susitiko su Tauragės rajono bendruomene ir specialistais aptarti Balskų užtvankos būklę ir jos likimą. Susirinkę gyventojai informuoti, kad užtvankos griauti neplanuojama, tačiau ją eksploatuojanti ...
2023/02/03

Kaip yra prižiūrima kokie nauji maisto produktai patenka ant vartotojų stalo?

Europos Komisija (EK) reaguodama į išaugusį vartotojų susidomėjimą naujuoju maistu – vabzdžiais ir jų miltais, parengė pranešimą, kuriame pateikia atsakymus į dažniausiai vartotojų užduotus klausimus daugelyje Europos ša...
2023/02/03

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys api...
2023/02/03

Moliūgus auginti linksma

Danutė SAULIENĖ su šeima iš Švenčionų rajono, Reškutėnų, kasmet moliūgais užsėja 30 arų lauką, bet ūkininkauja ne tiek dėl naudos, kiek dėl malonumo, kasdien šiomis daržovėmis palepina ir naminius paukščiu...
2023/02/03

Paslaptingas gamtos padaras mena dinozaurų laikus, bet užtvankų įveikti neišmoko

Lietuvoje atrasta nauja vandens žuvų rūšis mokslininkams yra dešimtmečio įvykis. Tačiau brakonierių užmojų nei naujos, nei retos žuvų rūšys nekeičia. Artėjant nėgių nerštui piktadariai puikiai žino vietas, kur jų bus it...
2023/02/03

Naujausi VMI duomenys teikia vilčių, kad alkoholio vartojimo kultūra europietiškės

Naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) 2022 metų duomenys atskleidė, jog ženkliai sumažėjo degtinės pardavimai – 6,6 proc. Nykstamai mažėja tarpinių produktų – spirituoto vyno pardavimai, kurie per praėjusius metus susitraukė ...