Prie perdavimo tinklo linijų esanti žemė iki šiol buvo nepatraukli dėl joje taikomų apribojimų, mažesnės nekilnojamo turto kainos ar elektromagnetinių bangų. Tačiau pastaruoju metu ypač suaktyvėjus saulės elektrinių parkų vystymui, dabar žemės savininkai tokius sklypus gali pelningai išnuomoti. Artimiausiais metais Lietuvoje ketinama išvystyti mažiausiai 2000 MW galios saulės parkų, o tai reiškia kelis tūkstančius hektarų tam reikalingos žemės.
Žemės savininkui papildomos pajamos iš anksčiau mažaverte laikytos žemės gali tapti patrauklia perspektyva. Nors ūkininkai gali susidurti su dilema dėl įtakos augalininkystės ar gyvulininkystės veiklai, praktika rodo, kad didžioji dauguma žemės savininkų sutinka išnuomoti sklypus saulės parkų vystytojams. Tačiau norint sudaryti pelningą ir saugią sutartį, verta atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų.
„Aura Power“ patirtis vystant saulės parkus rodo, kad saulės parkus gyventojų bendruomenės, viešasis sektorius ir žemės savininkai dažniausiai pasitinka itin teigiamai. Gamintojui investuojant į tam tikrą regioną, siekiama sukurti glaudų santykį su vietine bendruomene, kadangi ateinama ilgam laikui. Taip pat ir didžioji dalis visuomenės supranta, kad saulės energija yra ateities sprendimas, aplinkos neteršianti elektros gamyba, ilgalaikes pajamas užtikrinanti investicija, darbo vietos ir bendruomenių gerovė, todėl susilaukia didelio palaikymo tarp vietinių gyventojų. Atitinkamai vystytojams nekyla ir didesnių iššūkių nuomojantis žemę, bet būtent tvarios ir sąžiningos sutartys su savininkais prisidės prie ilgalaikės teigiamos saulės energijos reputacijos.
„Aura Power Developments“ plėtros vadovas Aistis Radavičius