Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) direktorius Fortunatas DIRGINČIUS:
„Tai yra sudėtingas kompleksinis klausimas, į kurį, ko gero, vienu sakiniu atsakyti neįmanoma. Yra numatyti keli būdai, kaip galima įsigyti technikos ir kitus daiktus, reikalingus naudoti žemės ūkio paskirčiai. Komercinių pasiūlymų teikimas, pirkimas pagal nustatytus fiksuotus įkainius – tai vieni iš populiaresnių. Fiksuotų įkainių metodą pradėjome naudoti visiškai neseniai. Iki šiol populiariausias buvo teikiant komercinius pasiūlymus. Pirmasis – fiksuoti įkainiai – sprendžia, kad nebėra kaip tokios kainos dedamosios, nes ji yra nustatyta, todėl kaip ir eliminuoja padidintas kainas ir pan.
Dera žinoti, kad, jei komercinis pasiūlymas yra pateiktas neteisingai arba siekiant padidinti kainas, toks atvejis gali būti pripažįstamas kaip dokumentų klastojimas. Tai jau yra nepageidautinas veiksmas. Tokiu atveju gali įsitraukti ir teisėsaugos institucijos. Noriu pasakyti, kad, nors mes ir tikriname bei randame kokių nors neatitikimų, bet tai nėra masinis reiškinys. Tiesiog garsiai skamba keli atvejai, kai jie pasirodo viešumoje. Bet nėra taip, kad tai būtų didelio masto nusikalstamos veikos.
Mes nagrinėjame būdus, kaip identifikuoti kainas, jas analizuojame, kartais užklausiame ir gamintojų, ir tiekėjų, ir platintojų, kad galėtume kaip įmanoma objektyviau nustatyti realią kainą ir, aišku, įvertinti tam tikras paklaidas. Bet iš principo kainų lygio kontrolė NMA yra vykdoma tam, kad būtų tinkamai panaudotos gautos ES lėšos.“
UAB „Agrarinės sistemos“, prekiaujančios grūdų bokštais, direktorius Audrius GUZEVIČIUS:
„Aš palaikau ūkininkų pageidavimą, kad būtų atsisakyta trijų komercinių pasiūlymų poreikio. Ūkininkui, gavusiam pasiūlymą iš įmonės dominančiu klausimu, kuris jį tenkina pagal poreikius, pagal kokybę, pristatymo terminus ir pan., to turėtų užtekti. O dabartinė situacija yra tokia, kad reikia trijų pasiūlymų, todėl tai ir užtrunka, ir sukelia ūkininkams papildomų sunkumų.“
UAB „Bokštuva“, prekiaujančios grūdų bokštais, direktoriaus pavaduotojas Gediminas ALIŠAUSKAS:
„Esmė ta, kad jeigu ūkininkas nori įsigyti kokį konkretų daiktą, tai jis darys viską, kad jį turėtų. Jau vien perskaičius sąlygas galima suprasti, kas ką nori pirkti. Konkursai rengiami daugiau „dėl akių“. NMA, kuri skirsto pinigus, iš tikrųjų dirba labai keistai – viena ranka duoda, kita atima. Mano asmenine nuomone, tai yra pajuoka.
Šiandien gauti paramą paprastam ūkininkui – bergždžias reikalas. Reikia būti arba didesniam, arba visai mažiukui. O tie, kurie yra per vidurį, daugiausia nuskriausti, jiems mažiausia tikimybė sulaukti kokios nors paramos. Nes tokios sudarytos sąlygos. O tiems mažiukams ir pinigų sumos yra skiriamos mažesnės, o vidutiniams neduodama.“
Lietuvos žemės ūkio technikos asociacijos (LŽŪTA) prezidentas Erikas BĖRONTAS:
Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją
arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,
tel. +370 603 75 963
https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt
bei Perlo terminaluose.
Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.