Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +9,1 °C Mažai debesuota
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Į LPK šventę rinkosi verslo ir politikos elitas: vakaras dedikuotas Žemaitijai

2023/12/15


Kasmet pasitikdama didžiąsias metų šventes Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukviečia verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą. Gruodžio 13 d. iškilmingoje „Pirklių klube“ vykusioje apdovanojimų ceremonijoje skambėjo ne tik padėkos ir sveikinimai artėjančių švenčių proga, bet ir žemaitiškai Austiejos ir grupės atliekamos dainos.

Neatsitiktinai vakaro svečių pasveikinti atvyko ir žymus žemaitis, istorikas, profesorius Alfredas Bumblauskas. Kaip susirinkusiems svečiams sakė vakaro šeimininkas LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius, šiemet nuspręstą pradėti naują tradiciją – nuo šių metų kiekvieną kalėdinę LPK šventę dedikuoti vis kitam Lietuvos regionui.

„Nusprendėme pradėti nuo Žemaitijos – juk šie metai išties pareikalavo sveiko užsispyrimo. Juk nuolat pažymime kaip svarbu išlipti iš sostinės „burbulo“ – atsigręžti į regionus, juos stiprinti. Ir pačiam paskutiniu metu vis daugiau tenka pakeliauti po Lietuvą. Visur – daug atrastų ir neatrastų lobių, visur – didžiulis potencialas“, – sakė V. Janulevičius, pažymėdamas, kad ir šviesaus atminimo Bronislovas Lubys, pirmasis LPK prezidentas, buvo žemaitis iš Plungės.

Prisimintas ir kitų į istoriją įėjusių Lietuvos verslo ir pramonės atstovų indėlis. Tradiciškai, pabrėžiant Petro Vileišio nuopelnus, buvo įteiktos P. Vileišio vardo nominacijos, LPK Garbės aukso ženklai.

Įteikdamas apdovanojimus V. Janulevičius dėkojo verslo bendruomenei ir partneriams už darbo įnašą ir atsidavimą.

„Tai jūs šiemet palaikėte Lietuvos pramonės gyvybę, tai jūs keitėtės ir keitėte pasaulį savo naujais, novatoriškais sprendimais, tai jūs darėte Lietuvą stipresnę savo investicijomis, savo rūpesčiu darbuotojais ir savo drąsa žvelgti pirmyn ir matyti užtikrintą Lietuvos ateitį. Jūs recesijos metu rūpinotės, kad nepaisant mažėjančių pelnų, Lietuvos neištiko nedarbo krizė, ir tik jūsų dėka galime sau leisti nedrąsias viltis, kad kiti metai bus geresni“, – sakė LPK prezidentas.

LPK Garbės aukso ženklas už bendradarbiavimą su verslu ir gebėjimą Europai pristatyti Lietuvos pramonei svarbias problemas įteiktas Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovui Mariui Vaščegai; bei Kaziui Starkevičiui už Lietuvos pramonei svarbų platų požiūrį į Lietuvos verslą, Lietuvos pramonės indėlio ir svarbos supratimą, politikos ir pramonės interesų derinimą kasdienėje Ekonomikos komiteto veikloje.

janulevicius strakevicius
LPK prezidentas Vidmantas Janulevičius LPK Garbės aukso ženklą įteikia Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkui Kaziui Starkevičiui.

P. Vileišio vardo nominacija už sėkmingai į priekį vedamą Baltijos regione pirmaujančią maisto gamybos įmonę, už ryžtą ir aktyvumą siekiant reikšmingų ir tvarių pokyčių, sėkmingą inovacijų kūrimą ir taikymą, įsitraukimą į aktyvią visuomeninę veiklą, verslo aplinkos ir verslo kultūros tobulinimą apdovanotas AB „Kauno grūdai“ vadovas ir AB „Akola Group” valdybos pirmininko pavaduotojas Andrius Pranckevičius; bei už verslo plėtrą, lyderystę diegiant pažangias inovacijas, už aktyvumą ir dėmesį socialinei veiklai, ypač jaunimo edukacijai, bei visapusišką ir toliaregišką požiūrį į tvarumą ir jo principų taikymą įmonės veiklose apdovanotas UAB „Mantinga“ vadovas Mantas Agentas.

P. Vileišio vardo nominacija bei piniginės premijos taip pat įteiktos Vilniaus Gedimino technikos universiteto Mechanikos fakulteto Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros doktorantui Antanui Zinovičiui ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ketvirtos klasės mokiniui Rokui Slančiauskui. O Klaipėdos Vydūno gimnazijos ekonomikos mokytoja metodininkė ir vyresnioji etikos mokytoja, VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ ekonomikos ir verslumo mokytoja Vaida Janavičienė pagerbta LPK Profesijos Riterio apdovanojimu.

Verslo bendruomenę pasveikinti atvyko Lietuvos Prezidentūros atstovai, Seimo nariai, ministrai, merai, universitetų rektoriai ir kiti garbingi svečiai. Renginį vedė Gabrielė Martirosian.

 

LPK informacija

Nuotr. aut. Gabrielius Jauniškis

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Vidmantas Janulevičius. Kad Rusija mūsų nepultų

Savaitgalį džiaugėmės, kad JAV Atstovų Rūmai pritarė milijardinei paramai Rusijos užpultai Ukrainai. Nepaprastai svarbus momentas Ukrainai. Ir nors skeptikai vis tiek kabinėjasi prie paramos teikimo formos, bet ne skeptikai galų gale priima pasaul...
2024/04/25

Minint Vaistinių augalų sektoriaus šimtmetį, atidaryta paroda VDU Botanikos sodo parke

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodo Vaistinių augalų skyrius šiemet švenčia savo šimtąsias metines. Minint šią progą, sodo parkas pasipuošė istorinių nuotraukų ir dokumentų paroda, kurioje peržvelg...
2024/04/25

Darbštūs žemaičiai po išbandymų nepasidavė

Šilalės r. Burkėnų k. ūkininkaujančių Loretos ir Vytauto Šacauskų ūkininkavimo patirtį bene geriausiai apibūdintų žinomas posakis – kai užsidaro durys, atsiveria langas. Susidūrę su sunkumais, užsispyrę darbštūs žemaičia...
2024/04/25

Panevėžio veterinarijos tarnybai gresia pardavimas

Panevėžys (JP.lt). Pažagieniuose ruošiamasi parduoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) Panevėžio departamento patalpas. Bus pardavinėjami keli pastatai. Kol kas aukcionas nepaskelbtas, bet VMVT Panevėžio departamento darbu...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...