Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +35,0 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

BNS

 

I. Šimonytė: kitų metų biudžeto prioritetai išliks šalies gynyba ir švietimas

2024/07/08


Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kitų metų valstybės biudžeto prioritetai išliks šalies gynyba ir švietimas.

„Be kažkokių mažų pajudėjimų viename ar kitame galbūt prioritete, vis dėlto, iš esmės (kitų metų – BNS) biudžetas bus labai panašus į šių metų tąja prasme, kad prioritetas bus aiškiai krašto saugumas ir gynyba, ir švietimas“, – interviu „Info TV“ televizijos laidai „Info komentarai su Arnu Mazėčiu“ ketvirtadienį sakė premjerė.

„Kaip ir šiais metais, iš esmės iš diskrecinių priemonių, kurios buvo papildomai skirtos šiais metais ir papildomai suplanuotos, tai buvo gynyba ir švietimas, tai manau, kad lygiai taip pat bus ir ateinančiais metais“, – pridūrė ji.

I. Šimonytė pakartojo, kad nemaža dalis kitų metų valstybės biudžeto pajamų bus skirta Vyriausybės įsipareigojimams vykdyti – indeksuoti pensijas, didinti pedagogų atlyginimus, padengti valstybės skolos išlaidas.

„Labai daug kitų metų biudžeto sprendimų yra iš esmės jau priimta. Kadangi tai yra arba įstatymuose numatyti tam tikri reikalavimai, pavyzdžiui, indeksuoti pensijas, (...) arba, tarkime, skolos aptarnavimo išlaidos, kurios didėja, kadangi palūkanos iš labai pigios skolos tą skolą mums brangina“, – sakė I. Šimonytė.

„Ir, pavyzdžiui, švietimo susitarimas, ir pedagogų darbo užmokestis, kuris nuo rugsėjo labai ženkliai didėja ir bendrajame ugdyme, ir aukštajame moksle. Jį reikės mokėti dar du kartus ilgesnį laikotarpį, tam bus reikalingos dar papildomos lėšos“, – pridūrė ji.

Ministrų kabinetas praėjusią savaitę papildomai skyrė beveik 32 mln. eurų nuo rugsėjo didinti pedagogų darbo užmokestį bei 136 mln. eurų krašto apsaugai.

Pernai patvirtinus šių metų valstybės biudžetą buvo numatyta, kad jo pajamos turėtų siekti 16,98 mlrd. eurų, o išlaidos – 20,6 mlrd. eurų, deficitas – 3 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

 

Autorius Giedrius Gaidamavičius / BNS

Asociatyvi 123rf nuotr.

Dalintis