Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Trečiadienis, 17 Lie 2024

Ieškodama teisybės prarado dar 30 tūkst. eurų

2023/10/15


Plungė („Žemaitis“). Į tokią situaciją papuolė Plungės rajono savivaldybė, teisme bandžiusi įrodyti, kad dėl UAB „Plungės lagūna“ veiksmų pernai prarado per 600 tūkst. eurų, kurie buvo numatyti Varkalių kaimo Sodo gatvei remontuoti. Tačiau praėjusią savaitę iš Klaipėdos apygardos teismo atskriejo Savivaldybei nepalankus sprendimas – jos ieškinys buvo atmestas. Maža to, Savivaldybė turės „Plungės lagūnai“ atlyginti 10 200 eurų bylinėjimosi išlaidų ir dar pakloti antra tiek pačios samdytiems advokatams.

Ši istorija įsisiūbavo dar praėjusiais metais, kada iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) gavusi lėšų rajono keliams ir gatvėms remontuoti Savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą Varkalių kaimo Sodo gatvės remontui. Tikėtasi jau gegužę pasirašyti darbų sutartį su konkursą laimėjusia įmone, tačiau „Plungės lagūna“ kreipėsi į teismą neva dėl pažeistų pirkimo procedūrų. Jos prašymu Savivaldybei buvo pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės – uždrausta tęsti pirkimo procedūras, iki bus išnagrinėtas skundas.

Pirmasis teismo sprendimas įmonei buvo nepalankus – teismas neįžvelgė pirkime trūkumų. Nepaisant to, „Plungės lagūna“ pateikė apeliacinį skundą, bet ir vėl nesėkmingai – ir antros instancijos teismas priėmė jai nepalankų sprendimą.

Bylinėjantis prarasta daug brangaus laiko. Laikinosios apsaugos priemonės buvo panaikintos tik praėjusių metų spalio 20 dieną, kas reiškė, kad beliko du mėnesiai įsisavinti direkcijos skirtus 1,2 milijono eurų.

Savivaldybė paskubomis sudarė sutartį su konkursą laimėjusia „Plungės Jonis-S“ ir kitą dieną šios įmonės prašymu pasirašė susitarimą dėl sutarties sąlygų keitimo. Sutarta, kad iki metų galo ši įmonė atliks darbų tik už 344 tūkst. eurų.

Siekdama susigrąžinti prarastas lėšas, Savivaldybė šių metų pradžioje kreipėsi į teismą. Ieškinyje prašyta priteisti 609 tūkst. eurų iš „Plungės lagūnos“, kuriuos, nespėjus atlikti darbų, Savivaldybė praėjusių metų pabaigoje turėjo grąžinti LAKD.

Vis tik Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs bylą, praėjusią savaitę priėmė Savivaldybei nepalankų sprendimą. Konstatuota, kad šiemet Savivaldybė Sodo gatvės remontui tęsti gavo dar net daugiau lėšų nei pernai, todėl esą nepatyrė jokio nuostolio.

Šis sprendimas dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. Bet vargu ar bus pasinaudota šia galimybe, kadangi meras Audrius Klišonis nuo pat pradžių kritikavo tuomečio administracijos direktoriaus Mindaugo Kauno sprendimą pradėti bylinėtis. Be to, ne kartą viešai pasisakė, kad ši byla Savivaldybei nepigiai kainuos. „Žemaičio“ duomenimis, už atstovavimą šioje byloje Savivaldybė teisininkams išleido 20 496 eurus.

Kol kas neaišku, kaip baigsis ir kiek Savivaldybei kainuos kitas teisinis ginčas, inicijuotas jau pačios „Plungės lagūnos“. Rugsėjį jos prašymu buvo iškelta civilinė byla Savivaldybei dėl nuostolių, kuriuos galimai ši įmonė patyrė dėl to, jog praėjusių metų spalį Plungės rajono savivaldybė dėl Sodo gatvės remonto sudarė sutartį su „Plungės Joniu-S“, nors žinojo, kad šis neįvykdys visų sutartyje numatytų darbų, užuot pasiūliusi pasirašyti sutartį su antroje vietoje likusia „Plungės lagūna“.

 

Jurgita NAGLIENĖ / ŽEMAITIS

Autorės nuotrauka

Dalintis