Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024
Ashburn +27,7 °C Dangus giedras
Antradienis, 16 Lie 2024

Įmonės įsirengs daugiau kaip 2200 elektromobilių įkrovimo privačių prieigų

2024/07/02


Per devynis mėnesius dėl valstybės dotacijų elektromobilių įkrovimo privačioms prieigoms įsirengti į Lietuvos energetikos agentūrą kreipėsi 510 juridinių asmenų, kurie planuoja įrengti 2201 privačią įkrovimo prieigą. Netrukus įmonės vėl bus pakviestos teikti paraiškas geresnėmis finansavimo sąlygomis, o gyventojai gali ir toliau kreiptis dėl šios paramos.

„Artimiausiu metu Energetikos ministerija planuoja viešam derinimui teikti rengiamus projektų finansavimo sąlygų pakeitimus, kuriais numatoma gerinti sąlygas juridiniams asmenims – didinti finansavimo dalį iki 50 proc. įmonėms, galinčioms gauti nedidelės vertės valstybės paramą, bei lengvinti sąlygas dėl projektų įgyvendinimo tęstinumo užtikrinimo. Patvirtinus projektų finansavimo sąlygas, dar šią vasarą skelbsime naujus kvietimus teikti paraiškas. Tikimės, kad sudarius palankesnes sąlygas, daugiau viešųjų ir privačių juridinių asmenų paskatinsime įsirengti elektromobilių įkrovimo privačias stoteles darbuotojams ir persėsti į elektrinius automobilius”, – sako Lietuvos energetikos agentūros direktorė Agnė Bagočiutė.

Iki birželio 30 d. pagal devynis mėnesius galiojusį kvietimą Lietuvos energetikos agentūra gavo 26 daugiabučių bendrijų, namų administratorių paraiškas 394 įkrovimo prieigoms įsirengti, taip pat 484 įmonių paraiškas 1807 prieigoms įsirengti. Bendra prašoma subsidijų suma – 2 mln. eurų. Fiziniai asmenys kreipėsi dėl paramos įsirengti 5612 elektromobilių įkrovimo privačių prieigų, iš kurių 3876 jau patvirtintas finansavimas.

Skyrus valstybės dotacijas, per kiek daugiau nei 1,5 metų gyventojai, įmonės, daugiabučių bendrijos, namų administratoriai iš viso jau įsirengė 1874 elektromobilių privačias įkrovimo prieigas.

Įmonės, daugiabučių bendrijos, namų administratoriai galėjo pasirinkti labiausiai jų darbuotojų ar gyventojų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW suminės galios su dinaminiu galios valdymu. Finansuojamos tik privačios įkrovimo stotelės, kurios būtų naudojamos tik gyventojų, darbuotojų ar įmonės poreikiams. Įrengiamų prieigų skaičius neribojamas.

Elektromobilių Lietuvoje skaičius sparčiai auga. Valstybei pradėjus taikyti paramos priemones elektromobiliams įsigyti bei jų įkrovimo infrastruktūrai vystyti, jų skaičius išaugo daugiau kaip  2 kartus per 2,5 metų: nuo kiek daugiau nei 8 tūkstančių 2022 metais iki beveik 22,5 tūkstančių šiuo metu ir tikėtina, kad toliau augs.

 

LEA informacija

123rf nuotr.

Dalintis