Kaunas +1,2 °C Nedidelis sniegas
Sekmadienis, 8 Grd 2024
Kaunas +1,2 °C Nedidelis sniegas
Sekmadienis, 8 Grd 2024

Susipažinę Anglijoje, Alma ir Stevenas bendrą gyvenimą kuria atokiame Lietuvos vienkiemyje.

Dalia KARPAVIČIENĖ
ŪP korespondentė 

Iš milijoninio Londono – į vienkiemį prie Šaukėnų

2024/11/10


Jau šešti metai, kai iš Vidsodžio (Kelmės r.) kilusi Alma Šlimienė su vyru anglu Johnu Stevenu Quantrillu iš milijoninio Londono persikėlė į miškų apsuptyje paskendusį Galvydiškių kaimo vienkiemį netoli Šaukėnų. „Esame laimingi, atradę savo tikrąją vietą“, – „Ūkininko patarėjui“ sakė pora, kurios ateities vizijose ne tik toliau puoselėti, gražinti, pagal savo poreikius ir norus pritaikyti sodybą, bet šalia jau veikiančios kavinukės, pavadintos „Miško užeiga“, įkurti ir viešbutuką, ieškantiems ramybės bei poilsio.

Į užsienį – atsivėrus pasaulio sienoms

Kai tik Lietuva atkūrė Nepriklausomybę, kai atsivėrė plačiojo pasaulio sienos, kelmiškė A. Šlimienė pradėjo galvoti apie išvykimą į užsienį.

„Norėjosi pakeisti gyvenimą, išnaudoti didesnes galimybes, išmokti anglų kalbą. Iš pradžių išvyko vyras, po pusmečio išvažiavau ir aš, o vėliau – visi trys ūgtelėję vaikai. Kol įsitvirtinome užsienyje, mūsų atžalos pabuvo pas močiutę“, – pasakojo ŪP pašnekovė.

Pagal išsilavinimą A. Šlimienė – felčerė, iki emigracijos Kelmėje dirbo labai mylimą darbą medicinos punkte, įkurtame savo namuose. Deja, dar tarybiniais laikais įgytas felčerės diplomas užsienyje nebuvo pripažintas, prastos buvo ir moters anglų kalbos žinios, todėl jai pavyko įsidarbinti tik slaugytojos padėjėja senelių namuose. Darbo, nesusijusio su medicina, A. Šlimienė nei norėjo, nei ieškojo. Nuo vaikystės jau žinojo, kad bus tik medikė.

„Po truputį, kantriai mokiausi ir dirbau tai vienuose, tai kituose senelių namuose, kol įgijau reikiamą kvalifikaciją ir drąsos. Prireikė labai daug metų, kad galėčiau dirbti slaugytoja Anglijoje pagal savo Lietuvoje įgytą išsilavinimą. Teko išlaikyti matematikos, anglų kalbos egzaminus, kad galėčiau įstoti į universitetą ir baigti išlyginamąsias studijas. Kai pasiekiau savo, iš karto atsivėrė ir didžiųjų šalies ligoninių durys. Buvau paskirta į Bath Royal United ligoninės onkologijos ir hematologijos skyrių. Buvau labai patenkinta, kad galiu padėti žmonėms“, – pasakojo A. Šlimienė. Bet tuo pat metu iširo moters šeima, vyras grįžo į Lietuvą, o ji liko dirbti ir gyventi Didžiojoje Britanijoje.

Lemtingas paskutinysis pasimatymas ir motociklas

Pasinėrusi į mėgstamą darbą, A. Šlimienė gyveno viena, leido vaikus į mokslus Anglijos universitete.

„Bet mėnesiui pabandyti buvau užregistruota pažinčių programėlėje. Nuėjau į tris pasimatymus, tuo viskas ir baigėsi. Kai skelbimo galiojimas buvo besibaigiąs, sulaukiau dar vieno kvietimo susitikti. Stevenas atvažiavo motociklu, o aš labai dėmėjausi motociklų sportu. Tiesą pasakius, ne į Steveną susipažindama žiūrėjau, o į labai gražią, spalvotą jo transporto priemonę. Vėliau nusprendėme dar susitikti. Ir dar. Supratome, kad tarp mūsų yra daug bendrų dalykų: pomėgiai, požiūris į gyvenimą. Taip ir likome kartu iki šių dienų“, – atviravo redakcijos pašnekovė.

Šlimienė
Poros planuose – įkurti ir viešbutuką, ieškantiems ramybės bei poilsio.

Pragyvenę Didžiojoje Britanijoje penketą metų nuomojamame būste, Alma ir Stevenas nusprendė įsigyti nuosavus namus. Nepaisant mėgstamo darbo, svečioje šalyje A. Šlimienei labai nepatiko varginantis, valandas trunkantis grįžimas iš darbo namo, stovėjimas spūstyse. „Natūralu, kad vis dažniau aplankydavo klausimai, kodėl čia esu, kur leidžiu savo gyvenimą. Labai daug laiko būdavau priversta paleisti vėjais į niekur. O jei taip tęsis ir tęsis, kiek dienų, o gal ir metų būsiu iššvaisčiusi? Kažkas mano viduje virė“, – apie ramybės nedavusias mintis, dvejones ir įvairius svarstymus pasakojo moteris.

Pirmiausia būsto pora ieškojo Londone, bet didžiulės kainos vis neleido priimti konkretaus sprendimo. „Stevenas diegia kompiuterines sistemas. Jis ir pasiūlė pasižvalgyti, kokie būstai siūlomi Lietuvoje. Kainos buvo tikrai daug mažesnės. Steveną, kuris Lietuvoje nebuvo lankęsis, perspėjau, kad mūsų šalis – visai kitokia negu Anglija. Bet... Jam viskas sekasi labai lengvai, į viską jis žiūri paprastai. Todėl išsiruošėme į Lietuvą, aplankėme mano brolius ir apžiūrėjome tris sodybas. Galvydiškių vienkiemis tarp miškų Steveną sužavėjo pirmiausia savo gamta, šalia tekančia Šonos upe. Kažkaip ir apsisprendėme būtent toje vietoje įsikurti. Sodybą įsigijome greitai, aš dorai nespėjau nė susivokti, kas nutiko“, – juokėsi A. Šlimienė.

Ieškantiems kelio ir ramybės 

sodyba
Galvydiškių vienkiemio ramybė ir erdvės.

VISAS STRAIPSNIS ČIA!

 

Galite prenumeruoti „Ūkininko patarėjo“ elektroninę leidinio versiją

arba popierinę: el. paštu: platinimas@up.lt,

tel. +370 603 75 963

https://ukininkopatarejas.lt//katalogas/popieriniu-leidiniu-prenumerata/, www.prenumerata.lt, www.prenumeruoti.lt, www.prenumeruok.lt

bei Perlo terminaluose.

 

Visa informacija, esanti portale, yra UAB „Ūkininko patarėjas“ nuosavybė. Griežtai draudžiama ją kopijuoti, keisti, perpublikuoti ar kitaip naudotis komerciniais tikslais be Bendrovės leidimo.

Dalintis

Verslas