Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024
Ashburn +24,3 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 16 Bir 2024

Išaiškinta tarptautiniu mastu veikusi ir automobilių vagystes vykdžiusi nusikalstama grupuotė

2023/12/24


Glaudžiai bendradarbiaujant Vokietijos Heilbrono miesto ir Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnams, Heilbrono ir Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorams, Europolo ir Eurojusto pareigūnams, buvo išaiškinta tarptautiniu mastu veikusi, automobilių vagystes ir galimai kitas nusikalstamas veikas vykdžiusi nusikalstama grupuotė.

2023 m. gruodžio 19 d. bendros, keliuose Lietuvos miestuose vykusios operacijos, kurioje dalyvavo Klaipėdos, Vilniaus ir Marijampolės apskričių kriminalinės policijos, bei specialiosios parengties skyrių pareigūnai, taip pat Vokietijos ir Europolo pareigūnai, metu buvo sulaikyti ir suimti du Lietuvos piliečiai, įtariami vadovavę minėtos nusikalstamos grupuotės veiklai. Per kratas su įtariamaisiais susijusiose vietose rasta įvairių pramoninių skaitmeninių spausdintuvų, lazerinių graviravimo mašinų, cheminių medžiagų, presų, metalo apdirbimo dirbtuvių su įranga, kitos, kaip įtariama, automobilių valstybinių numerio ženklų gamybai bei klastojimui skirtos įrangos, automobilių dokumentų.

Įtariama, kad sulaikyti įtariamieji galėjo organizuoti ir vykdyti ne tik automobilių vagystes, bet ir kitus nusikaltimus.

Įtariama, kad galimas grupuotės lyderis – 42 metų amžiaus Lietuvos Respublikos pilietis – galėjo dalyvauti vykdant 27 nusikalstamas veikas Vokietijos Federacinės Respublikos teritorijoje (Heilbrono apskrityje). Bendra padaryta žala siekia apie 1,8 milijonus eurų.

Ikiteisminį tyrimą Heilbrono kriminalistai pradėjo dar 2019 m., kai Vokietijoje smarkiai išaugo automobilių vagysčių skaičius. Tyrėjams pavyko identifikuoti Lietuvos Respublikos pilietį, kuris vairavo 2019 m. vasarį Vokietijoje pavogtą automobilį. Dar du tą pačią naktį pavogtus automobilius Czeladz mieste esančiame garaže surado Lenkijos pareigūnai. Vienas automobilis jau buvo išardytas dalimis. Pareigūnai sulaikė kelis asmenis iš Baltarusijos, kurie, kaip įtariama, ten dirbo mechanikais.

Minėtas lietuvis buvo sulaikytas 2020 m. rugpjūčio mėnesį. Sulaikymo metu jo naudotame automobilyje buvo rasta įranga, kaip įtariama, skirta automobilių apsaugos (Keyless-Go) sistemoms blokuoti. Šis Lietuvos Respublikos pilietis buvo teisiamas dėl 14 vagysčių, veikiant grupėje, įvykdymo. Heilbrono apylinkės teismo sprendimu, jam buvo skirta 3 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Ikiteisminį tyrimą toliau vykdę Vokietijos pareigūnai 2020 m. spalį dar du pavogtus automobilius rado Bühl mieste, ten esančiame nuomojamų garažų masyve. Garažas buvo išnuomotas pasinaudojus jau mirusio Lietuvos Respublikos piliečio asmens duomenimis ir buvo naudojamas vogtiems automobiliams slėpti. Intensyvių, viešai neskelbtinų ikiteisminio tyrimo veiksmų dėka pareigūnams pavyko nustatyti galimą įtariamąjį, kuris nuomojosi šį ir minėtą Lenkijoje esantį garažą.

Siekdami išardyti šią tarptautiniu mastu veikiančią nusikalstamą grupuotę Heilbrono kriminalistai į pagalbą pasitelkė Europolo ir Klaipėdos apskrities VPK kriminalinės policijos pareigūnus. 2023 m. sausio mėnesį buvo sudaryta tarptautinė operatyvinė tyrimo grupė „Keyless-Go“, kurios nariams atlikus išsamią, kelių šimtų tūkstančių duomenų vienetų šifruoto susirašinėjimo analizę, kitus tyrimo veiksmus, pavyko identifikuoti ne tik galimus grupuotės lyderius, bet ir nusikalstamų veikų vykdytojus, lokalizuoti klastotojų dirbtuvių vietas.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

 

Lietuvos policijos fotoinformacija

Dalintis
Verslas