Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024
Ashburn +11,2 °C Dangus giedras
Ketvirtadienis, 25 Bal 2024

Jotainietės kolekcijoje – kelios dešimtys pelėdžiukų

2023/12/18


Panevėžys (JP.lt). Jotainių kultūros įstaiga ir toliau tęsia krašto žmonių kolekcijų parodų ciklą. Nuo 2021 metų spalio čia buvo pristatytos Vilmos Fedaravičienės degtukų dėžučių, Mildos Tamokaitienės tušinukų, Natalijos Antiuchovos nėrinių bei Algirdo Laukagalio tapybos darbų parodos. Dabar nuo gruodžio 5-os dienos čia veikia jotainietės, Panevėžio rajono tarybos narės Angelės Narbutienės kolekcionuojamų pelėdžiukų paroda.

Pelėda ilgai naktinėja

A. Narbutienė niekada nesvajojo kolekcionuoti – pelėdos jos namuose apsigyveno tarsi savaime. Kolekcijoje jų – arti šimto. „Nesu pelėdžiukų fanatikė. Jų nerenku, pelėdžiukai patys pas mane ateina“, – sako moteris.

O viskas prasidėjo nuo to, kad pati A. Narbutienė savo gyvenimo būdą priskiria ne prie ankstyvo paukštelio vyturio, o prie naktinio gyventojo – pelėdos, kuri pasidaro aktyvi po pietų ir eina miegoti gerokai po pusiaunakčio.

„Labai ilgai vakaroju ir man taip patogu gyventi. Vienas mano pažįstamas kažkada užfiksavo pasakymą, jog esu tokio tipo žmogus, ir padovanojo man maždaug trisdešimties centimetrų aukščio pelėdą. Taip viskas ir prasidėjo“, – prisimena A. Narbutienė.

Šiek tiek užsikrėtė

Po kiek laiko A. Narbutienė vaikščiojo po parduotuvę, ir akis užkliuvo už identiško, tik mažesnio pelėdžiuko. „Nedvejodama jį nusipirkau, kad mano ta didžioji pelėda turėtų vaikutį. Viskas įvyko labai atsitiktinai, nei aš ieškojau, nei galvojau. Taip pas mane atsirado jau du pelėdžiukai“, – pasakojo moteris.

Į šią pelėdžiukų šeimą dėmesį atkreipė pažįstami, draugai, bendradarbiai ir artimieji. Nereikėdavo net progų ar švenčių, kad pelėdžiukai nutūptų ponios Angelės namuose.

„Per mano jubiliejų kolegos įteikė didelę medžio drožėjo Valerijaus Kunigel gamintą skulptūrą – pelėdą su dviem pelėdžiukais. Kolegos man paaiškino, kad ta pelėda esu aš, o pelėdžiukai – mano anūkai. Taip ir užsisuko mano kolekcija. Kas kur pamato – parveža, kokia proga – padovanoja“, – prisimena kolekcininkė.

Netrukus į kolekcionavimą įsitraukė ir pati A. Narbutienė. Pelėdžiukus į Jotainius ji vežėsi iš pačių įvairiausių kraštų: Tailando, Indijos, Kretos, Alanijos, kolegos atvežė net iš Meksikos.

Simbolizuoja išmintį

A. Narbutienė juokaudama sako, kad didžioji dalis – įdarbintų pelėdžiukų. Kiekviena pelėda turinti savo pareigą, tad net sunku patikėti, kad ponios Angelės kolekcijoje beveik šimtas pelėdžiukų turi tam tikrą savo paskirtį. Pavyzdžiui, pelėda: vazonas, žvakidė, papuošalai, pakabukai, magnetai ant šaldytuvo, puodeliai, laikrodis, kalėdiniai žaisliukai, dekoracijos, parkerinė ir kiti.

„Mano kolekcija nėra įmantri ir visa po namus išsibarsčiusi. Žvakidės – vienoje vietoje, vazonai – kitoje. Kalėdinius akcentus laikau sekcijoje, bet per šventes juos ištraukiu į dienos šviesą. Puodelius stengiuosi visus naudoti, taip pat nešioju ir visus papuošalus. Užsidedu pagal nuotaiką. Kas įmanoma, praktiškai visus stengiuosi naudoti“, – pasakojo kolekcijos šeimininkė ir pridūrė, kad pelėda jai, tai – žinių ir išminties simbolis.

 

Autorius Dovilė BARVIČIŪTĖ / JP.lt

Agnės LELEIVIENĖS nuotr.

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2024/04/25

Buvęs miestietis žemės ūkyje – kaip žuvis vandenyje

Kėdainių r. Vermenos žemės ūkio bendrovės (ŽŪB) karvės – vienos produktyviausių šalyje. Per dieną duoda vidutiniškai po 34 litrus pieno. „Karvė gali suėsti daug kokybiško pašaro, tačiau neduos daug baltyming...
2024/04/25

Aktualūs pakeitimai dalyvaujantiems agrarinės aplinkosaugos priemonėje

Žemės ūkio ministro balandžio 22 d. įsakymu pakeistos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisyklės.
2024/04/25

Europos Parlamentas supaprastino žemės ūkio politikos reikalavimus

Trečiadienį europarlamentarai patikslino ES bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas, kurios sumažina administracinę naštą žemdirbiams ir leidžia lanksčiau taikyti taisykles.
2024/04/25

Topinambų gumbai rūgsta stiklainiuose, o lapai džiūsta arbatėlėms

Iš tiesų džiugu, kai atsiranda į užsienio šalis išvykusių ir ten ilgokai gyvenančių lietuvių, kurie prisipažįsta: „Kai gyvenau Lietuvoje, skaičiau „Ūkininko patarėją“. Viena iš jų – Austrijoje, T...
2024/04/25

Sodininkai nuostolius skaičiuoja milijonais

Balandžio viduryje staiga kritusi oro temperatūra, gausus ir šlapias sniegas bei kruša daliai Europos sodininkų gal ir nebuvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, tačiau jau dabar aišku, kad dalies derliaus išgelbėti...
2024/04/25

Pamaryje siuvami gaminiai pasiekia ir Ukrainos karius

Monikos Dobrovolskytės karjera galbūt galėjo prasidėti vienoje iš sostinės veterinarijos klinikų, bet ji pasuko pamario link. Mergina nėrė į turizmo verslą Ventėje, kur daugiau nei 10 metų siūlo iškylas laivais ir apgyvendinimo pasla...
2024/04/25

EP patvirtino taisykles dėl pakartotinio pakuočių naudojimo ir perdirbimo

Trečiadienį Europos Parlamentas priėmė naujas taisykles, kuriomis siekiama, kad ES rinkoje pakuotės taptų tvaresnės ir jų būtų naudojama mažiau. Taisyklėse, dėl kurių preliminariai susitarta su ES Taryba, numatytas pakuočių atliekų kiekio mažinimo...
2024/04/24

Pajamų deklaravimui liko vos savaitė: dažniausiai užduodami klausimai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pajamas privalantiems deklaruoti gyventojams tai padaryti liko savaitė. Pajamų mokesčio deklaracijas pateikti jie turi iki gegužės 2 d. Šiuo metu pareigą atliko apie 69 proc. privalančiųjų d...
2024/04/24

Vienas „Vičiūnų“ vadovų: verslo Rytuose pardavimo kaina nėra džiaugsminga

Kauno mero Visvaldo Matijošaičio iš dalies valdomai žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos „Vičiūnų grupei“ po beveik dvejus metus trukusio proceso pagaliau pardavus verslą Rusijoje, Baltarusijoje ir kitose N...