Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

K. Navickas Artimuosiuose Rytuose dalyvaus renginiuose, susitiks su ministrais

2023/02/20


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sekmadienį išvyko į Saudo Arabiją, kur dalyvaus verslo renginyje, susitiks su šios šalies kolega, vėliau vyks į Jungtinius Arabų Emyratus.

Kaip BNS informavo ministerija, ministras su Saudo Arabijos aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu al Fadhli (Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu Fazli) aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Lietuvos – Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvaus lietuviškų įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

Ministras taip pat planuojamame susitikime su Saudo Arabijos investicijų ministro pavaduotoju aptars šalių ekonominį bendradarbiavimą bei perspektyvas.

Tuo metu su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos vadovu bus aptarti eksporto leidimų kiaušinių produktams ir paukštienai klausimai bei jautienos eksporto leidimų procedūros.

Ministras dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes taip pat aptars su Saudo Arabijos Prekybos rūmų federacijos ir Žemės ūkio vystymo fondo vadovais.

Anot ministerijos, antradienį K. Navickas lankysis Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur susitiks su šalies ekonomikos ministru Abdullah Bin Touqu (Abdula Bin Tuku) aptars dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybes, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Taip pat planuojamas susitikimas su klimato kaitos ir aplinkos ministre Mariam Almheiri. Su ja K. Navickas pasidalins informacija apie šalių žemės ūkį, aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Taip pat planuojami susitikimai su Arabų žemės ūkio investicijų ir plėtros institucijos atstovais, sveikatos ir saugumo agentūros vadove.

Ministras taip pat turėtų dalyvauti „Gulfood“ konferencijoje. Taip pat susitikti su „Dubai Chambers“ delegacija su kuria planuojama aptarti ekonominį bendradarbiavimą, Dubajaus prekybos biuro atidarymo Lietuvoje galimybę, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Anot ministerijos, „Gulfood“ konferencijoje turėtų dalyvauti „Kauno Grūdų“, „Švyturys – Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, „Vilkyškių pieninės“, „Pieno žvaigždžių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

BNS

ŪP nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...