Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

K. Navickas Artimuosiuose Rytuose dalyvaus renginiuose, susitiks su ministrais

2023/02/20


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sekmadienį išvyko į Saudo Arabiją, kur dalyvaus verslo renginyje, susitiks su šios šalies kolega, vėliau vyks į Jungtinius Arabų Emyratus.

Kaip BNS informavo ministerija, ministras su Saudo Arabijos aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu al Fadhli (Abdulrahmanu bin Abdulmohsenu Fazli) aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Lietuvos – Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvaus lietuviškų įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

Ministras taip pat planuojamame susitikime su Saudo Arabijos investicijų ministro pavaduotoju aptars šalių ekonominį bendradarbiavimą bei perspektyvas.

Tuo metu su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnybos vadovu bus aptarti eksporto leidimų kiaušinių produktams ir paukštienai klausimai bei jautienos eksporto leidimų procedūros.

Ministras dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes taip pat aptars su Saudo Arabijos Prekybos rūmų federacijos ir Žemės ūkio vystymo fondo vadovais.

Anot ministerijos, antradienį K. Navickas lankysis Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur susitiks su šalies ekonomikos ministru Abdullah Bin Touqu (Abdula Bin Tuku) aptars dvišalio ekonominio bendradarbiavimo galimybes, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Taip pat planuojamas susitikimas su klimato kaitos ir aplinkos ministre Mariam Almheiri. Su ja K. Navickas pasidalins informacija apie šalių žemės ūkį, aptars dvišalio bendradarbiavimo žemės ūkio srityje galimybes, prekybinių santykių potencialą.

Taip pat planuojami susitikimai su Arabų žemės ūkio investicijų ir plėtros institucijos atstovais, sveikatos ir saugumo agentūros vadove.

Ministras taip pat turėtų dalyvauti „Gulfood“ konferencijoje. Taip pat susitikti su „Dubai Chambers“ delegacija su kuria planuojama aptarti ekonominį bendradarbiavimą, Dubajaus prekybos biuro atidarymo Lietuvoje galimybę, prekybinių santykių bei investicijų potencialą.

Anot ministerijos, „Gulfood“ konferencijoje turėtų dalyvauti „Kauno Grūdų“, „Švyturys – Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, „Vilkyškių pieninės“, „Pieno žvaigždžių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

BNS

ŪP nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...