Ashburn +15,8 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024
Ashburn +15,8 °C Dangus giedras
Antradienis, 23 Bal 2024

K. Navickas: kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimai į Saudo Arabiją – netrukus

2023/02/22


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Lietuva artimiausiu metu turėtų gauti kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimus į Saudo Arabiją.

„Turėjome labai gerus susitikimus su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnyba ir su aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru – gavome patvirtinimą, kad gausime šiuos leidimus artimiausiu metu“, – BNS sakė Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) šią savaitę besilankantis K. Navickas.

Pasak jo, Saudo Arabija keičiasi ir yra atvira investicijoms, siekia daugiau užsiauginti ir skatinti vietos produktų vartojimą.

„Jie nori maisto auginimo technologijų, šiltnamių, vertikalaus ūkininkavimo, kiaušinių gamybos ir panašiai. Jie nori stiprėti ekonomiškai, tai matosi iš ambicijų, iš sostinės vystymosi greičio, statybų“, – teigė ministras.

„Kalbant apie eksporto galimybes mes leidimus daugiau mažiau gauname, mūsų ir verslo atstovai, kurie dalyvauja susitikime ir yra parodoje Dubajuje, toliau vysto kontaktus“, – kalbėjo jis.

Pasak K. Navicko, maisto tiekėjų parodoje Dubajuje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš jų 22 iš Lietuvos. Tikimasi, jog Lietuvos ir JAE įmonių bendradarbiavimas ir prekybiniai ryšiai stiprės.

„Mūsų eksportas į JAE per paskutinius metus išaugo 80 proc., didžiulis augimas ir daugiausiai produktų, kuriuos įvežame, yra pieno produktai, labai aktualu mums, perdirbėjams galimybes padedame sudaryti, atidarinėjame duris ir tikimės, kad bus rezultatų ir iš to laimės mūsų ūkininkai“, – BNS sakė ministras.

K. Navicko teigimu, Lietuva pristato savo maisto technologijas, greito šaldymo produktus, pieno miltelius, sūrių, varškės produktus: „Galimybės yra nemažos, logistika veikia, kontaktai yra, svarbu juos plėsti“.

Anot K. Navicko, svarbu, kad rinkų praradimai Rusijoje, Baltarusijoje, Kinijoje būtų visiškai kompensuoti kitose rinkose: „Arabijos pusiasalio šalyse šita galimybė yra nemaža“.

Lietuvos–Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvavo įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

„Gulfood“ konferencijoje dalyvauja „Kauno Grūdų“, „Švyturys–Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

Erika Alonderytė-Kazlauskė (BNS)

ŪP nuotrauka

Dalintis
2024/04/22

Jurginių išvakarėse – žiemos sugrįžimas

Jurginių išvakarėse į Lietuvą sugrįžo žiema. Pirmadienį sniegas, šlapdriba ir lietus maišėsi tarpusavyje, lydimi smarkoko ir šalto vėjo. Mišrūs krituliai nesiliovė iki vakaro. Ūkininkams vėl nemalonus gamtos pok&...
2024/04/22

Mėsa ir paukštiena prekiaujantiems gyventojams supaprastinta pajamų apskaita – tik e. būdu

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad individualią veiklą su pažyma ar verslu liudijimu vykdantys gyventojai, kurie turgavietėse ir viešose prekybos vietose prekiauja mėsa, paukštiena ir jų gaminiais, nuo gegužės 1 d. ...
2024/04/22

D. Trumpa: pasitraukus „Fonterrai“ naujo investuotojo „Rokiškio sūris“ neieškos

Iš vienos didžiausių pieno perdirbimo įmonių „Rokiškio sūris“ pasitraukus 10 proc. jos akcijų turėjusiai strateginei investuotojai – didžiausiai pasaulyje pieno eksportuotojai – Naujosios Zelandijos „Fon...
2024/04/22

Vietos maisto produktai – mūsų stiprybė, kurią mokomės įvaldyti

(VDU ŽŪA langas) Gyvename sparčiai kintančiomis išorinės aplinkos sąlygomis. Pokyčius spartina kompleksas priežasčių, tarp kurių – klimato kaita ir neatsinaujinančių išteklių brangimas; geopolitinė aplinka, galinti transformuot...
2024/04/22

Per savaitę pigo nafta ir šoktelėjo elektros energijos kainos

Praėjusią savaitę didmeninės elektros kainos Lietuvoje pakilo net 186,8 proc. – iki 78,6 Eur/MWh, po ankstesnę savaitę fiksuotų rekordiškai žemų kainų – 27,4 Eur/MWh. Elektra brango visame Baltijos jūros regione. Kainų kilimui į...
2024/04/22

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų lai...
2024/04/22

VRK parengė informaciją apie rinkimus ir referendumą lengvai suprantama kalba

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), siekdama užtikrinti informacijos apie rinkimus sklaidą kiekvienai rinkėjų grupei, parengė ir išleido specialų leidinį supaprastinta kalba (ang. Easy to Read).
2024/04/22

Atskleidė vitamino D ir žarnyno mikrobiotos svarbą atopinio dermatito ir astmos išsivystymui

Alerginės ligos – plačiai paplitusios visame pasaulyje. Jų išsivystymo mechanizmai siejami su genetiniais veiksniais, aplinkos poveikiu, mityba. Šiuo metu daug dėmesio teikiama žarnyno mikroflorai ir vitaminui D. „Vitamin...
2024/04/22

„Galinta“ įmonių grupei – 14,8 mln. eurų injekcija

„Citadele“ bankas ir viena didžiausių grikių kruopų, dribsnių, ryžių bei kitų kruopų gamintojų ir prekybininkių Baltijos šalyse, įmonių grupė „Galinta“, susitarė dėl 14,8 mln. eurų finansavimo. Lėšos  bus...