Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023
Ashburn +12,8 °C Debesuota
Antradienis, 28 Kov 2023

K. Navickas: kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimai į Saudo Arabiją – netrukus

2023/02/22


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Lietuva artimiausiu metu turėtų gauti kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimus į Saudo Arabiją.

„Turėjome labai gerus susitikimus su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnyba ir su aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru – gavome patvirtinimą, kad gausime šiuos leidimus artimiausiu metu“, – BNS sakė Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) šią savaitę besilankantis K. Navickas.

Pasak jo, Saudo Arabija keičiasi ir yra atvira investicijoms, siekia daugiau užsiauginti ir skatinti vietos produktų vartojimą.

„Jie nori maisto auginimo technologijų, šiltnamių, vertikalaus ūkininkavimo, kiaušinių gamybos ir panašiai. Jie nori stiprėti ekonomiškai, tai matosi iš ambicijų, iš sostinės vystymosi greičio, statybų“, – teigė ministras.

„Kalbant apie eksporto galimybes mes leidimus daugiau mažiau gauname, mūsų ir verslo atstovai, kurie dalyvauja susitikime ir yra parodoje Dubajuje, toliau vysto kontaktus“, – kalbėjo jis.

Pasak K. Navicko, maisto tiekėjų parodoje Dubajuje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš jų 22 iš Lietuvos. Tikimasi, jog Lietuvos ir JAE įmonių bendradarbiavimas ir prekybiniai ryšiai stiprės.

„Mūsų eksportas į JAE per paskutinius metus išaugo 80 proc., didžiulis augimas ir daugiausiai produktų, kuriuos įvežame, yra pieno produktai, labai aktualu mums, perdirbėjams galimybes padedame sudaryti, atidarinėjame duris ir tikimės, kad bus rezultatų ir iš to laimės mūsų ūkininkai“, – BNS sakė ministras.

K. Navicko teigimu, Lietuva pristato savo maisto technologijas, greito šaldymo produktus, pieno miltelius, sūrių, varškės produktus: „Galimybės yra nemažos, logistika veikia, kontaktai yra, svarbu juos plėsti“.

Anot K. Navicko, svarbu, kad rinkų praradimai Rusijoje, Baltarusijoje, Kinijoje būtų visiškai kompensuoti kitose rinkose: „Arabijos pusiasalio šalyse šita galimybė yra nemaža“.

Lietuvos–Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvavo įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

„Gulfood“ konferencijoje dalyvauja „Kauno Grūdų“, „Švyturys–Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

Erika Alonderytė-Kazlauskė (BNS)

ŪP nuotrauka

Dalintis

2023/03/28

Zanavykai dalijosi kiaušinių marginimo paslaptimis

Artėjant šv. Velykoms, Zanavykų muziejus jau 11-ąjį kartą pakvietė į Tradicinių margučių margintojų šventę. Čia amatininkai iš įvairių Sūduvos kampelių dalinosi marginimo paslaptimis.
2023/03/28

Planuojami 2023 metų paukščių monitoringo stebėjimai

Šiais metais sukanka 30 metų, kai Lietuvos ornitologų draugija (LOD) vykdo paukščių populiacijų gausos stebėseną. Šią prasmingą ir reikalingą visuomeninę mokslinę veiklą grupelė entuziastų pradėjo dar 1994 m. Mokslinį-taikomąj...
2023/03/28

Mažėja vaistais apsinuodijusių žmonių skaičius

Kiekvieną iš mūsų kasdieniame gyvenime supa daugybė cheminių medžiagų: tai – buitinės chemijos, valymo priemonės, skalbikliai, pesticidai, trąšos, kosmetika, vaistai, maisto papildai ir vitaminai. Neatsargiai vartojamos &scaron...
2023/03/28

Susipažinkite, kaip ministerija siūlo paskirstyti 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) parengė taisyklių projektą, kaip iš valstybės biudžeto paskirstyti papildomą 8 mln. Eur paramą pieno gamintojams, ypač nukritus žalio pieno supirkimo kainoms.
2023/03/28

Smulkusis verslas kritikuoja idėją verslo liudijimą išduoti 30-čiai dienų

Vilnius, kovo 28 d. (BNS). Finansų ministerijai siūlant griežtinti verslo liudijimų išdavimą ir nustatyti jo galiojimo laiką 30 dienų iš eilės, smulkusis verslas tokią idėją kritikuoja, tuo metu parlamentarų vertinimai skiriasi &ndas...
2023/03/28

Teritorijos, kuriose turi būti laikomasi GAAB ir Valdymo reikalavimų

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) atkreipia dėmesį, kad jau yra galimybė pasitikinti, ar jums bus taikomi geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai (VR).
2023/03/28

Seimas pritarė Prezidento siūlymui atleisti Ž. Bartkų iš STT direktoriaus pareigų

Seimas, atsižvelgdamas į Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos dekretą, nusprendė pritarti Žydrūno Bartkaus atleidimui iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus pareigų, pasibaigus kadencijai.
2023/03/28

Draugiški gamtai, klausai ir šuniui, bet nemieli Lietuvos aplinkos apsaugos biurokratams

Žurnalo „Medžioklė“ redaktorė Linda DOMBROVSKA. – Duslintuvai ne tik Latvijoje ir Estijoje, bet ir kitur pasaulyje, Europoje yra tikras mados klyksmas. Jie vis dažniau naudojami ne dėl to, kad stilingai atrodo ant vamzdžio, o tod...
2023/03/28

Kodėl jau šį pavasarį verta naudoti išmaniąją ūkininkavimo sistemą GEOFACE?

Lietuvoje populiarėja lietuviška išmaniojo ūkininkavimo sistema GEOFACE, skirta augalininkystės ūkių valdymui. 2019 metais pradėta diegti sistema neatpažįstamai patobulėjo, o klientai ją vertina dėl valdymo paprastumo ir patogaus dar...