Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023
Ashburn +14,9 °C Debesuota
Trečiadienis, 27 Rgs 2023

K. Navickas: kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimai į Saudo Arabiją – netrukus

2023/02/22


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Lietuva artimiausiu metu turėtų gauti kiaušinių, vištienos, jautienos eksporto leidimus į Saudo Arabiją.

„Turėjome labai gerus susitikimus su Saudo Arabijos maisto ir vaistų tarnyba ir su aplinkos, vandens ir žemės ūkio ministru – gavome patvirtinimą, kad gausime šiuos leidimus artimiausiu metu“, – BNS sakė Saudo Arabijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) šią savaitę besilankantis K. Navickas.

Pasak jo, Saudo Arabija keičiasi ir yra atvira investicijoms, siekia daugiau užsiauginti ir skatinti vietos produktų vartojimą.

„Jie nori maisto auginimo technologijų, šiltnamių, vertikalaus ūkininkavimo, kiaušinių gamybos ir panašiai. Jie nori stiprėti ekonomiškai, tai matosi iš ambicijų, iš sostinės vystymosi greičio, statybų“, – teigė ministras.

„Kalbant apie eksporto galimybes mes leidimus daugiau mažiau gauname, mūsų ir verslo atstovai, kurie dalyvauja susitikime ir yra parodoje Dubajuje, toliau vysto kontaktus“, – kalbėjo jis.

Pasak K. Navicko, maisto tiekėjų parodoje Dubajuje yra apie 5 tūkst. įmonių, iš jų 22 iš Lietuvos. Tikimasi, jog Lietuvos ir JAE įmonių bendradarbiavimas ir prekybiniai ryšiai stiprės.

„Mūsų eksportas į JAE per paskutinius metus išaugo 80 proc., didžiulis augimas ir daugiausiai produktų, kuriuos įvežame, yra pieno produktai, labai aktualu mums, perdirbėjams galimybes padedame sudaryti, atidarinėjame duris ir tikimės, kad bus rezultatų ir iš to laimės mūsų ūkininkai“, – BNS sakė ministras.

K. Navicko teigimu, Lietuva pristato savo maisto technologijas, greito šaldymo produktus, pieno miltelius, sūrių, varškės produktus: „Galimybės yra nemažos, logistika veikia, kontaktai yra, svarbu juos plėsti“.

Anot K. Navicko, svarbu, kad rinkų praradimai Rusijoje, Baltarusijoje, Kinijoje būtų visiškai kompensuoti kitose rinkose: „Arabijos pusiasalio šalyse šita galimybė yra nemaža“.

Lietuvos–Saudo Arabijos verslo dienos atidarymo renginyje dalyvavo įmonių „Marijampolės pieno konservai“, „Geld Baltic“, „Choco Group“, „Naujasis Nevėžis“, „Grainmor“, „Švenčionių vaistažolės“, „Canis Canis (Zenoo)“, „Biosyyd“, „Incanto Solutions“, „Magnus Logistics“ atstovai.

„Gulfood“ konferencijoje dalyvauja „Kauno Grūdų“, „Švyturys–Utenos Alus“, „Vilniaus pergalės“, Vilkyškių pieninės, „Pieno žvaigždių“ ir kitų įmonių atstovai.

 

Erika Alonderytė-Kazlauskė (BNS)

ŪP nuotrauka

Dalintis

Advertisement

Advertisement

2023/09/26

Pieno gamyba Estijoje pernai pasiekė rekordines apimtis

Talinas, rugsėjo 26 d. (BNS). 2022-aisiais Estijoje pagaminta beveik 850 tūkst. tonų pieno – daugiausiai per metus per pastaruosius tris dešimtmečius, antradienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba.
2023/09/26

Praėjusią savaitę vidutinė elektros kaina biržoje mažiausia nuo rugpjūčio vidurio

Rugsėjo 1–26 d. vidutinė elektros kaina Nord Pool biržoje siekė 0,121 Eur/kWh be PVM – tai 18 proc. daugiau už rugpjūčio mėnesio vidutinę kainą (0,102 Eur/kWh). Tačiau praėjusią savaitę (rugsėjo 18–24 d.) vidutinė elektros kaina ...
2023/09/26

Anykščiai pagerbė geriausius metų ūkininkus

Rugsėjo 23 dieną Anykščiuose vykusios derliaus šventės „Obuolinės“ metu Anykščių kultūros centre pagerbti geriausi metų ūkininkai.
2023/09/26

Aplinkosaugininkai skaičiuoja žalą, savivaldybė paskelbė ekstremaliąją situaciją

Dėl kritusių žuvų Pilvės-Vabalkšnės tvenkinyje, valstybinės reikšmės vidaus vandens telkinyje Kazlų Rūdos savivaldybėje jau skaičiuojama žala aplinkai, aiškinamasi įvykio aplinkybės. Aplinkosaugininkų teigimu, žuvų kritimą sąl...
2023/09/26

Lauko diena apie dirvožemio suslėgimą technologinėse vėžėse

Rugsėjo 14 d. Pociūnėlių kaime, Radviliškio r., vyko lauko diena „Dirvožemio suslėgimas technologinėse vėžėse, problemos ir eliminavimo galimybės“, į kurią susirinko dėl dirvožemio suslėgimo problemų turintys ūkininkai, LŽŪKT ko...
2023/09/26

Skausmai, kuriuos įveiksite šalčiu arba šiluma

Sezoniškumas pastebimas ne tik mados pasaulyje – kiekvienam metų laikui būdingos ir skirtingos patiriamos kūno traumos. Rudenį jų dažniausiai neišvengiame dirbdami soduose ar daržuose, žiemą koją pakiša slidūs keliai, pa...
2023/09/26

Kainų šuolį skatino ir įmonių pelnų augimas – G. Šimkus

Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus sako, kad Lietuvos įmonių pelnų augimas 2022 metais prisidėjo prie spartaus kainų šuolio.
2023/09/26

Arklių skerdimą siekianti uždrausti Europos piliečių iniciatyva

Europos Komisija praneša, kad 2023 m. kovo 22 d. įregistruota Europos piliečių iniciatyva „Užbaikime arklių skerdimo amžių" (angl. End The Horse Slaughter Age) pradėjo rinkti Europos Sąjungos valstybių narių piliečių parašus.
2023/09/26

NŽT funkcijos, numatomos perduoti savivaldybėms

Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose at...