Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024
Ashburn +32,2 °C Dangus giedras
Sekmadienis, 23 Bir 2024

K. Navickas su Palestinos ekonomikos ministru aptarė prekybos skatinimo galimybes

2023/03/13


Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susitiko su Palestinos nacionalinės ekonomikos ministru Khalid Osaily ir jį lydinčiais verslo atstovais. Susitikime aptarti dvišalio ekonominio bendradarbiavimo skatinimo klausimai, prekybos skatinimo perspektyvos.

Tikslas – tvarūs verslo ryšiai

„Dėkojame Lietuvai už palaikymą. Esame čia, kad išsiaiškintume, ką kartu galime nuveikti eksporto ir importo srityse“, – sakė ministras K. Osaily, trumpai pristatęs Palestinos eksporto galimybes.

Pastaraisiais metais maisto ir žemės ūkio produktų iš Palestinos nebuvo importuojama. Šios šalies atstovai pristatė, kokią produkciją galėtų tiekti Lietuvos vartotojams (nuo datulių, uogų, daržovių iki gėlių), teiravosi apie labiausiai juos dominančius lietuviškus maisto produktus. Palestinos verslo atstovus itin domina Lietuvos turimos vandens ir kitos maisto pramonės technologijos.

Žemės ūkio ministras K. Navickas domėjosi jautienos eksporto į Palestiną leidimų suteikimo tvarka bei importui taikomais reikalavimais. Jis pristatė Lietuvos maisto pramonės eksporto potencialą ir aukštus žemdirbystės standartus žengiant Žaliojo kurso keliu, papasakojo, kuo lietuviški žemės ūkio produktai galėtų sudominti palestiniečius.

„Džiugu, kad ministrą lydi Palestinos verslo misija. Šis vizitas bus puiki proga užmegzti ir pagilinti ryšius tarp mūsų verslo bendruomenių. Svarbiausia – verslo atstovams užmegzti tvarius kontaktus, kurie ilgainiui transformuotųsi į didėjančius prekybos srautus“, – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Iki šiol prekiauta nedaug

2022 m. Lietuvos ir Palestinos prekybos apyvarta siekė beveik 3 mln. Eur. Mūsų šalis eksportuoja mineralinį kurą, muilą, skalbiklius ir maisto produktus. Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų į šią šalį eksportuota už 217,6 tūkst. Eur (salyklo ekstraktas, maisto produktai iš miltų, kruopų, rupinių, krakmolo arba salyklo ekstrakto). Eksporto struktūroje pagal šalis Palestina buvo 129 vietoje iš 152 eksporto partnerių.

Šio vizito Lietuvoje metu Vilniaus prekybos ir amatų rūmuose vyks Palestinos delegacijos su susitikimas su Lietuvos verslo atstovais, bus pasirašomas bendradarbiavimo memorandumas tarp Vilniaus Pramonės ir amatų rūmų ir Betliejaus prekybos rūmų, Kaune vyks verslo misija, kurioje susitiks Palestinos ir Lietuvos maisto pramonės atstovai.

 

ŽŪM informacija

Dalintis